Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie hdmi-scart

Refi24pee 28 Lut 2016 09:38 9867 16
  • #1 28 Lut 2016 09:38
    Refi24pee
    Poziom 2  

Witam.
    szukam i szukam i mam wątpliwości, a mianowicie chce podłączyć telefon z usb na stary tv z wejsciem scart.
    mam przewód ze smartfona micro usb na hdmi i działa znakomicie.

do rzeczy.. chce zrobić przewód z hdmi-scart
    niby to niemożliwe bo HDMI to sygnał cyfrowy tak jak DVI, a SCART to sygnał analogowy tak jak VGA. skoro nie da sie zrobić z hdmi na scart to jak działa przejściówka z DVI-VGA skoro to ta sama zasada cyfrowy na analogowy?

proszę o pomoc czy z hdmi na scart jest konieczny konwerter za 200 zł czy wystarczy dobra kombinacja przejściówek czy też układ scalony ?

0 16
  • #2 28 Lut 2016 09:54
    kokapetyl
    Poziom 43  

Refi24pee napisał:
    to jak działa przejściówka z DVI-VGA skoro to ta sama zasada cyfrowy na analogowy?

Nie do końca jest to prawdą

cyt "Złącze DVI występuje w 3 wariantach:
    DVI-I – przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej.

DVI-D – przesyła tylko dane cyfrowe. Niektóre karty graficzne posiadają możliwość przełączenia się w tryb HDMI używając złącza DVI co pozwala na przesyłanie dźwięku, jednak nie jest to zgodne ze standardem i wymaga zastosowania przejściówki DVI –> HDMI[2].

DVI-A – przesyła tylko dane analogowe."

0
  • #4 02 Mar 2016 09:51
    Refi24pee
    Poziom 2  

ja chce podłączyć przewód hdmi do starego telewizora kineskopowego co ma tylko czincz i euro. czy da rade domowys sposobem za pomocą przejsciówek i ewentualnie jakiś scalak i kondensator ?

1
  • #5 02 Mar 2016 11:13
    mihal2002
    Poziom 43  

Refi24pee napisał:
    ja chce podłączyć przewód hdmi do starego telewizora kineskopowego co ma tylko czincz i euro. czy da rade domowys sposobem za pomocą przejsciówek i ewentualnie jakiś scalak i kondensator ?

Tańszy konwerter jak twoje kombinacje.

0
  • #6 03 Mar 2016 00:22
    antek1cza
    Poziom 29  

Zaciekawił mnie temat bo widzę , że mimo cennych uwag kolegów @kokapetyl i @mihal2002 , kolega @Refi24pee nie rezygnuje po za tym może to ułatwić innym w TANIM rozwiązaniu tego problemu tzn. podłączenie sprzętu który ma na wyjściu (np.laptop) HDMI ze zwykłym starszym telewizorem który ma wejście sygnału AV (audio-video) po Euro lub (i) ciche.

antek1cza napisał:
    np. za 56zł "Adapter do telewizorów Samsung, Hama, gniazdo SCART / wtyczka Samsung, czarny Numer produktu: 986839"
    podłączenie hdmi-scart
    Po pierwsze przepraszam ale wprowadziłem kolegę @Refi24pee w błąd gdyż w konwerterze wyżej kierunek sygnału Audio-Video jest od Euro do HDMI a ma być z HDMI do Euro.
    podłączenie hdmi-scart
    Refi24pee napisał:
    ja chce podłączyć przewód hdmi do starego telewizora kineskopowego co ma tylko czincz i euro.
    Po drugie są odwrotne tzn.HDMI do AV-Euro i wcale nie takie drogie ok.$7 !!!
    podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart
    I można ten "konwenter" dostać na Chińskim portalu aliexpress.com pod nazwą aukcji "HDMI to AV Composite RCA CVBS Video Audio Signal Converter For TV PS3 PS4 VHS VCR DVD Mini HDMI2AV HD Video Converter HD 1080p" http://pl.aliexpress.com/item/HDMI-to-AV-Comp...PS4-VHS-VCR/32495406597.html?isOrigTitle=true

Są też białe
    podłączenie hdmi-scart
    Refi24pee napisał:
    czy da rade domowys sposobem za pomocą przejsciówek i ewentualnie jakiś scalak i kondensator ?
    da radę tylko potrzeba takich drobnostek jak: schemat (to raczej da się znaleść), płytkę PCB (do zrobienia), uzbierać części (tu już różnie może być), polutować SMD (?) , odpalić i wsadzić w obudowę (to chyba najprostsze). Pytanie tylko do kolegi @Refi24pee czy polutuje te parę scalaczków i innych części ? Niżej właśnie taki przykładowy konwenter rozebrany.
    podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart
    Nie mówiąc już o umiejętnościach , wiedzy którą trzeba mieć żeby to zrobić.
    Powodzenia i wnioski proszę sobie samemu wyciągnąć ;)

0
  • #7 03 Mar 2016 00:32
    HD-VIDEO
    Poziom 35  

antek1cza napisał:
    np. za 56zł "Adapter do telewizorów Samsung, Hama, gniazdo SCART / wtyczka Samsung, czarny Numer produktu: 986839"

To i tak nie jest żądny konwerter a adapter - w środku są same przewody

1
  • #8 03 Mar 2016 02:00
    Polon_us
    Poziom 40  

HD-VIDEO napisał:
    To i tak nie jest żądny konwerter a adapter - w środku są same przewody

Dokładnie. I nie jest ona - ta przejściówka - zakończona wtykiem HDMI, jak sugeruje kolega antek1cza. Jest ona - ta przejściówka - na wyposażeniu telewizorów, które nie mają fabrycznie zainstalowanych gniazd Euro. Ale umożliwiają takie połączenie przy użyciu tej przejściówki i gniazda (podobnego do HDMI), które zwykle jest "wynalazkiem" danej firmy. W tym przypadku Samsunga.

0
  • #9 03 Mar 2016 09:33
    antek1cza
    Poziom 29  

Macie Panowie rację mimo, że człowiek się stara a tu wkrada się błąd ale :
    1. Wcześniej powiedziałem

antek1cza napisał:
    przepraszam ale wprowadziłem kolegę @Refi24pee w błąd

2. Nie zauważyłem to o czym piszą koledzy @HD-VIDEO i @Polon_us
    3. Nie o to autorowi @Refi24pee chodziło .
    4. Żeby jednak temat był kompletny to również jest do dostania konwerter Euro - HDMI za około $10 na tym samym portalu pod nazwą aukcji "2015 Hot Mini Composite VCBS to AV2HDMI Audio Converter RCA/AV to HDMI Male to Female Adapter Converter Switch Box 720P 1080P" http://pl.aliexpress.com/item/2015-Hot-Mini-C...e-to-Female/32308769321.html?isOrigTitle=true
    podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart podłączenie hdmi-scart
    5. Cena jest bardzo interesująca ale nie wypowiem się co do ich jakości bo nie miałem ich u siebie.

0
  • #11 09 Mar 2016 12:20
    antek1cza
    Poziom 29  

Refi24pee napisał:
    kupię ten produkt
    niech kolega poprawi linka lub lepiej poda tytuł aukcji - nazwę produktu.

0
  • #13 13 Mar 2016 14:11
    citrixx
    Poziom 10  

Refi24pee napisał:

Chyba nie za bardzo jest sens kupować na allegro. Cena to od 60 do 130 zł. a i tak sprzedawca często nie posiada u siebie tego towaru tylko zamawia w imieniu kupującego towar od chińczyka. I trzeba czekać długo na dostawę. Więc różnica między ceną na ebay czy aliexpress a Allegro to prowizja za usługę zamówienia i opłacenia towaru. Niby kupując przez Allegro jest możliwość reklamacji ale pewnie skuteczność w stosunku do polskiego sprzedawcy jest podobna jak chińskiego.

Zastanawia mnie czy do zasilenia takiego urządzenia wystarczy ładowarka do telefonu 1A.

0
  • #14 13 Mar 2016 17:01
    antek1cza
    Poziom 29  

Refi24pee napisał:
    Niech kolega usunie tego linka bo aukcja już wygasła tylko poda jej tytuł - po nim można dosyć szybko wyszukać wskazany produkt.

citrixx napisał:
    Chyba nie za bardzo jest sens kupować na allegro. Cena to od 60 do 130 zł
    I tak i nie bo przy cenach dużo wyższych niż za granicą to nie opłaca się ale jeżeli uwzględnimy szybkość dostawy i gwarancję na niego to warto w Polsce kupić. Więc w gestii autora tematu @Refi24pee jest co wybierze.

citrixx napisał:
    Zastanawia mnie czy do zasilenia takiego urządzenia wystarczy ładowarka do telefonu 1A.
    Wygląda , że tak bo sam producent pisze "Low power, No need Power Supply"
    podłączenie hdmi-scart

0
  • #15 14 Mar 2016 18:35
    citrixx
    Poziom 10  

Ja wczoraj zamówiłem za 4,42 $. Zobaczymy czy, co i kiedy przyjdzie. Jeszcze muszę zamówić (też u chińczyków) kabel HDMI.

0
  • #16 20 Mar 2016 20:51
    chudek
    Poziom 13  

Witam
    Hdmi to sygnał cyfrowy wizji i sygnał cyfrowy fonii, ni da się bez konwertera podłączyć do starego analogowego telewizora.
    Pozdrawiam

0
  • #17 20 Mar 2016 23:19
    Polon_us
    Poziom 40  

chudek napisał:
    Hdmi to sygnał cyfrowy wizji i sygnał cyfrowy fonii, ni da się bez konwertera podłączyć do starego analogowego telewizora.

Heh, kolega chudek nie czytał całego tematu?
    I musi tu wpisywać rzeczy, o których "nie wiemy"?
    Które nic nowego nie wnoszą?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo