Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R - Gdzie montując emulatory adblue i jak je usunąć

Gunio_87 28 Lut 2016 10:16 1815 10
  • #1 28 Lut 2016 10:16
    Gunio_87
    Poziom 10  

Witam wszystkich, znajomy kupił Scanie R i po przeprowadzeniu diagnostyki nie ma układu adblue? Po wypieciu kilku czujników od adblue komputer nie wyświetla żadnych błędów. Mam pytanie gdzie taki emulator może być założony i jak go usunąć z samochodu? Ma ktoś moze jakiś schemat montażu tego ustrojstwa żebym wiedział jak przywrócić pierwotny stan Scani??

0 10
  • #2 28 Lut 2016 11:51
    szaman108
    Poziom 29  

Witam

Czy masz możliwość pobrania pliku SOPS za pomocą SDP3 i wrzucenia go tu?
    Dodatkowo podaj numer nadwozia.

0
  • #3 28 Lut 2016 12:09
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Generalnie są one montowane na lini Can i odłączane jest zaslilanie AdBlue, zobacz na złączach elektrycznych z przodu, nowsze emulatory sa nawet w czujnikach NOx.

0
  • #4 28 Lut 2016 12:52
    szaman108
    Poziom 29  

Ale po założeniu emulatora system Adblu powinien być widoczny podczas podłączenia.
    A kolega napisał,że systemu nie ma wygląda jak by ktoś go wyprogramował z samochodu.Sprawdz w pobliżu pompy Adblu czy nie jest coś wpięte w linię can(tam najczęściej się wpinają)W scanii komunikacja pomiędzy pompą Adblu i sterownikiem silnika odbywa się bezpośrednio bez przejść przez kabinę(punkty przyłączeniowe can)

0
  • #5 28 Lut 2016 13:11
    MAN Electronics

Niekoniecznie, nie pamietam jak to ma się w scania i jaki moduł emulatora założony ale np. W manie i jeden typ emulatora powoduje że nawet Man Cats nie widzi systemu, nie wykluczone jest że został wypisany z sopsa jak piszesz.

0
  • #6 28 Lut 2016 13:36
    szaman108
    Poziom 29  

No właśnie nie wiadomo co to jest,czy to emulator czy ingerencja w soft.A tych emulatorów trochę jest na rynku.No nic czekamy na odpwiedz założyciela tematu.

0
  • #7 28 Lut 2016 14:47
    Gunio_87
    Poziom 10  

Tak jak napisał SZAMAN108 emulator założony w pobliżu pompy adblue oznaczony jako 8in1 3.0 BS
    Dzięki za pomoc liczne że adblue ruszu po odpieciu emulatora 😃

0
  • #8 28 Lut 2016 15:37
    638936
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 28 Lut 2016 20:50
    kwantor
    Poziom 38  

Nie, układ musi działać, aby nauczyć emulator.. Ale po długim okresie nie używania, układ zapewne będzie zatkany. dozownik i wtryskiwacz. Podłączony emulator w diagnostyce pokazuje układ SCR przekreślony na czerwono i nie da się do niego wejść. Nic dziwnego, oryginał jest odłączony od napięcia. Czytałem, że są takie emulatory, że nie ma śladu w sofcie , ale tylko czytałem.

0
  • #10 28 Lut 2016 21:07
    MAN Electronics

Panowie sa wersje emulatorów które muszą mieć sprawny układ AdBlue w momencie podłączania emulatora oraz takie które nie muszą mieć sprawnego układu Adblue, kolejna rzecz to "widzialność" emulatora w systemie tutaj również albo nie widać go w diagnostyce w ogóle lub widać jak symuluje prace systemu AdBlue.
    Do tego co wyżej dochodzą jeszcze same moduły emulatorów - ich wykonanie od zwykłych "puszek" wpinanych w instalację, puszki wpinane bezpośrednio w gniazdo OBD, płytki montowane w modułach pompy po czujniki NOx które w obudowie czujnika NOx zamiast konwertera sondy mają płytkę emulatora. Wszystko zależy od tego w jakiej marce oraz jaki emulator został zastosowany.

0
  • #11 28 Lut 2016 21:18
    kwantor
    Poziom 38  

Widzę, że masz szeroką wiedzę w kwesti emulatorów :) Ja opisałem to co miałem w Scani. Obecnie wszystko przywracam do oryginału z pewnych powodów..

1