Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia L nie ładuję baterii

XperiaL 28 Lut 2016 11:13 744 3
  • #1 28 Lut 2016 11:13
    XperiaL
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam telefon Sony Xperia L Wiadomo jak każdy telefon wkrótce się rozładuje
    i po jego rozładowaniu zaczęły się z nim problemy. Podłączyłem ładowarkę do telefonu w środku był luz i nie zawsze stykała zależnie od ustawienia kabla. Próbowałem na innych ładowarkach lecz to nic nie pomagało po około 1,5h udało mi się go włączyć stan baterii po jego włączeniu wynosił 4% więc ładowałem dalej Po około godzinie stan baterii o dużo się nie zmienił wzrosło o 5% na tej ładowarce naładowałem maksymalnie telefon do 11% po czym procenty zamiast iść w górę malały. Na innej ładowarce udało mi się go naładować do 31% po czym dalej niestety nie szło i poziom naładowania baterii zamiast wzrastać malał. Zmierzyłem napięcie jakie wychodzi z pierwszej ładowarki na stykach przy dobrym umiejscowieniu kabla w telefonie wynosiło 2.25V /1.50V / 0.65V po czym malało.
    Po podłączeniu innej ładowarki reakcja była ta sama, na 3 innych również to nic nie pomogło
    Podłączyłem ładowarkę pod inny telefon i działała normalnie tak jak powinna.
    Dla próby wziąłem sam kabel i podłączyłem pod komputer poziom baterii wzrósł do 42% co mnie zszokowało, lecz dalej niestety ani rusz i poziom malał. Telefon widzi ładowarkę pali się dioda lecz poziom baterii nie wzrasta.
    Napięcie jakie jest w baterii to 3.8V
    Po dniu i podłączeniu ładowarki pali się czerowna dioda i pisze Ładowanie baterii lecz poziom jest nadal ten sam a nawet maleje.
    Po podłączeniu do PC reakcja jest taka sama.
    Wskaznik baterii jak i telefonu jest biały.

Co może być tego przyczyną wie ktoś ??
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 28 Lut 2016 13:48
    toon
    Poziom 28  

Powodem może być samo gniazdo microusb

0
  • #3 28 Lut 2016 15:09
    XperiaL
    Poziom 2  

A czy sama płyta główna może być też uszkodzona ?
    Jaki byłby koszt wymiany samego gniazda microUSB?

//edit (29.02)

Wczoraj telefon naładował się pod PC do 53% będąc dalej podłączonym poziom baterii ubywał.
    Dzisiaj od 27% naładował się pod ładowarką do 78% w chwili obecnej rośnie,
    po godzinie poziom baterii wynosił 100%.

Czy faktycznie wadą może być uszkodzone samo gniazdo microUSB czy raczej problem leży po stronie płyty głównej?

0
  • #4 29 Lut 2016 16:37
    toon
    Poziom 28  

Może być płyta,może być gniazdo,może być bateria,może być soft.Więc sam widzisz co może być powodem.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo