Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy

skills19 28 Feb 2016 11:32 2115 9
    skills19
    Level 10  
    Witam, drukarkę mam od nowości, przebieg 600 stron, toner startowy.
    Po uzupełnieniu proszku w kasecie na wydruku pojawia się problem, wcześniej było ok:
    1. Proszek po wydruku wysypuje się na listwę.
    2,3 Jaśniejsze nieregularne pasy.
    4. Plamka pojawiająca się w jednakowych odstępach (ok 2,5cm)
    Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy

Wydruki w kolorze są dobre (tonery startowe nieregenerowane). Listwa doctor blade oraz wałek przy listwie wyczyszczony.

Proszę o pomoc :)
    azarach
    Level 22  
    Rozbierz to jeszcze raz i porządnie poskładaj. Mogłeś powyginać listwę metalową.
    Czy dobrze zebrałeś z niej " nagar ". Zobacz czy dobrze ułożyłeś gąbkę po prawej i lewej stronie. Lista metalowa nie może się na nich opierać.
    skills19
    Level 10  
    Początkowo w ogóle jej nie zdjąłem tylko uzupełniłem proszek. Było źle, więc wyczyściłem ale nic się nie poprawiło :(
    Imprimarex
    Level 24  
    Może być zbyt dużo proszku w tonerze.
    skills19
    Level 10  
    Faktycznie początkowo było za dużo bo wychodziło jeszcze więcej i brudziło kartki. Po odsypaniu efekt jak na zdjęciu, kartek już nie brudzi. Rozumiem, że odsypanie większej ilości może pomóc ale tylko na problem 1: "Proszek po wydruku wysypuje się na listwę."?
    Imprimarex
    Level 24  
    Proszę o zrobienie zdjęcia samego wałka podającego proszek. Ma on być dobrze widoczny.
    skills19
    Level 10  
    Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy

Jest jakaś szansa zeby to naprawić czy tylko nowy toner/listwa/wałek?
    bind2
    Level 6  
    Mam podobny problem, udało się to naprawić?
    Imprimarex
    Level 24  
    Aby się poprawiło należy wymienić lub poprawnie wyczyścić metalową listwę oraz gumowy wałek.
    Obie te części są również dostępne w sprzedaży.
    amaciosz
    Level 11  
    Masz zużyty wałek w puszce tonera czarnego. Prosta jest tu regeneracja - odkurzenie a później wałek do jakiegoś pojemnika z wodą i następnie suszenie najlepiej suszarką aby nie zrobić odkształceń. Masz małe różnice na tym wałku.