Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy

skills19 28 Feb 2016 11:32 1998 9
    skills19
    Level 10  
    Witam, drukarkę mam od nowości, przebieg 600 stron, toner startowy.
    Po uzupełnieniu proszku w kasecie na wydruku pojawia się problem, wcześniej było ok:
    1. Proszek po wydruku wysypuje się na listwę.
    2,3 Jaśniejsze nieregularne pasy.
    4. Plamka pojawiająca się w jednakowych odstępach (ok 2,5cm)
    Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy

Wydruki w kolorze są dobre (tonery startowe nieregenerowane). Listwa doctor blade oraz wałek przy listwie wyczyszczony.

Proszę o pomoc :)
    azarach
    Level 22  
    Rozbierz to jeszcze raz i porządnie poskładaj. Mogłeś powyginać listwę metalową.
    Czy dobrze zebrałeś z niej " nagar ". Zobacz czy dobrze ułożyłeś gąbkę po prawej i lewej stronie. Lista metalowa nie może się na nich opierać.
    skills19
    Level 10  
    Początkowo w ogóle jej nie zdjąłem tylko uzupełniłem proszek. Było źle, więc wyczyściłem ale nic się nie poprawiło :(
    Imprimarex
    Level 24  
    Może być zbyt dużo proszku w tonerze.
    skills19
    Level 10  
    Faktycznie początkowo było za dużo bo wychodziło jeszcze więcej i brudziło kartki. Po odsypaniu efekt jak na zdjęciu, kartek już nie brudzi. Rozumiem, że odsypanie większej ilości może pomóc ale tylko na problem 1: "Proszek po wydruku wysypuje się na listwę."?
    Imprimarex
    Level 24  
    Proszę o zrobienie zdjęcia samego wałka podającego proszek. Ma on być dobrze widoczny.
    skills19
    Level 10  
    Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy Samsung CLP-365 - Pasy na wydruku po regeneracji, plamy

Jest jakaś szansa zeby to naprawić czy tylko nowy toner/listwa/wałek?
    bind2
    Level 5  
    Mam podobny problem, udało się to naprawić?
    Imprimarex
    Level 24  
    Aby się poprawiło należy wymienić lub poprawnie wyczyścić metalową listwę oraz gumowy wałek.
    Obie te części są również dostępne w sprzedaży.
    amaciosz
    Level 11  
    Masz zużyty wałek w puszce tonera czarnego. Prosta jest tu regeneracja - odkurzenie a później wałek do jakiegoś pojemnika z wodą i następnie suszenie najlepiej suszarką aby nie zrobić odkształceń. Masz małe różnice na tym wałku.