Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola Milestone.Nie działa głośnik rozmów.Na dotyku (menu)Jaka przyczyna.

28 Lut 2016 12:54 1017 11
  • Poziom 17  
    Witam. Właśnie wróciłem z bazaru. Od człowieka odkupiłem za 40 zł taką motorole jak w temacie. Sprzedawca mówił że nie działa głośnik rozmów i na dotyku menu. Menu działa na klawiaturze analogowej. Sprzedawca dał drugi na części.co z tego widzę telefon był grzebany i przewiduje najgorsze. Że zostałem wyrolowany. Nawet w papierach. Dał m fakturę od noki C6. Dopiero w domu to zauważyłem.Ten gość czasami się pojawia.Bo znam go z widzenia. Nie wiem czy mam dłubać. Bo mi powie że sam dłubałem rozkręcałem i nie odda pieniędzy. Takich cwaniaczków jest pełno co sprzedają szroty po serwisowe.
    Ale pomóżcie.Może da się go naprawić.
    Gdyby głośnik to przynajmniej był by głos:cichy lub trzeszczący itd.
    Na słuchawkach zewnętrznych jest dźwięk.Może elektronika jest ok na linii audio...
    Pomóżcie...
  • Poziom 28  
    Głośnik też może być,ale żeby stwierdzić trzeba rozebrać.
  • Poziom 17  
    Mam złe przeczucie..Widać że gość doszedł do głośnika.Ja głośnik sprawdzę na dźwięku z komputera.Słuchajcie teoretycznie co może być zepsute.Głośnik zalany...He raczej wyrolowany....

Dodano po 2 [minuty]:

P.S Już kupiłem Treo gdzie nie działał głośnik.
    Głośnik był jak nówka. Tylko tor Audio padł.Lub coś innego...

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Nie wiem jaki sens ma rozkładanie go dalej...Na you tubie widać że głośnik jest na taśmach.A ta taśma z nr imei była odklejana w nie poreczny sposób że aż się pogniotła,pofałdowała.
    Czyli osoba która go rozbierała doszła do odpowiedzi co jest"rozwalone" i s powrotem skręciła.Na rynku szukając jelenia!

https://www.youtube.com/watch?v=Rmm92ffM308

Coś musi być z przejściem sygnału po taśmach.A może to wina softu.Bo jakiś polskojęzyczny...

Sam już nie wiem .Najchętniej bym skręcił i zażądał zwrotu.Szukałem na Allegro to też z wadami.Ogólnie telefon od razu mi się spodobał.Teraz ten cwaniaczek będzie mi mówił że grzebałem itd nie daje gwarancji i takie tam...
  • Poziom 28  
    Takie jest kupowanie uszkodzonych telefonów na targowiskach, tablicy, Allegro ;) Czasem zdarzy się rzeczywiście prawdziwa perełka za grosze. W większości jednak to telefony przegrzebane po serwisach których koszty naprawy są większe niż ich wartość. Jeśli chcesz bawić się w próby naprawiania to najlepiej kup karton od firmy która zajmuje się ściąganiem telefonów z zachodu hurtem. Tam zwykle są niegrzebane, nie przejrzane bo przy ilości 3000 sztuk nie ma na to czasu, chęci i zabawy, każdy ma chęć dorobić się szybko ale mniejszej kwoty kupując np 2 zł za sztuke a sprzedając po 5 zł hurtowo bez grzebania.
  • Poziom 17  
    Słuchajcie! Może inaczej. Ten koleś dał mi drugi na części. Stwierdził tylko że wyświetlacz uszkodzony. W tym momencie nie wiem czy mam podstawić głośnik,bo jak mówiłem nawet uszkodzony będzie wydawał jakiś dźwięk. Tu jest gdzie indziej problem.chyba...Apropos nie mogę znaleźć ceny sprawnego. Jaka możne być wartość sprawnego?

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Na których pinach jest audio głośnika rozmów.Przydała by się solucja.
  • Poziom 28  
    Z całym szacunkiem kolego ale gadasz, a sam nie wiesz o czym.Powiedz mi kto Ci powiedział że nawet uszkodzony głosnik wydaje jakiś dzwięk.Poczytaj najpierw sobie zasadę działania głośnika,pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Gość od którego odkupiłem telefon grzebał w nim.Chyba do poziomu taśmy z głośnikiem.Tak na marginesie głośnik nawet przy opiłkach metalu powinien chodziarz troszkę działać.Nie mówię o zalaniu bo tu wpływ minimalny.W tym telefonie nie dochodzi sygnał do głośnika...
    Może ktoś ma solucje.Notatki w kajecie.
  • Poziom 17  
    Otworzyłem tą Motorolę na części. Niby ma wyświetlacz uszkodzony. Ale mniejsza o wyświetlacz. Chyba że przełożę dotyk bo nie działa funkcja"menu".
    Jak wygląda przełożenie po jednej stronie mam dwa luty.
    Po przeciwnej zamalowane czarną farbą.

Oczywiście nowy wygląda tak

Zdjęcie nr 3 zaznaczenie 93

Jutro rozbiorę ten sprawny.
    Mam nadzieje że to nie szrot lub knot jak określają serwisanci.
  • Poziom 17  
    Słuchajcie dobra informacja:
    Tasiemki oderwane są od głośnika.Widać że to w sposób naturalny się stało.
    Nie przez serwisanta nie dołęge .On próbował dojść do głośnika ale machną ręką-zrezygnował!Widać że już głównej taśmy nie odlepiał.
    Także głośnik jest sprawny ale dość lekko wylazł z obudowy.I tu zadziałała grawitacja.Upadł właścicielowi na ziemie i połączenie pękło!Widać na aluminiowej obudowie(obwoluta).

Może podpowiedzcie , co można bu wykombinować z przyciskiem menu na dotyku-szybce...
    Bo nie działa.Działa tylko na wysuwanej analogowej klawiaturze.
  • Poziom 17  
    Jak pocynować końcówki pozostałe po głośniku rozmów. Motorola Milestone.Nie działa głośnik rozmów.Na dotyku (menu)Jaka przyczyna.

Dodano po 7 [minuty]:

Może trzeba odciąć taśmę i jakimś supercienkimi przewodami przylutować do elementów smd.
    Niestety nie mam multimetru aby odszukać wyjście audio.
    Ta taśma w tym na części telefonie jest w dalszej części porwana. Więc nie nadaje się na przełożenie.
  • Poziom 17  
    OK. Odciąłem taśmę-tą idącą do głośnika.Do dwóch kondensatorów SMD na płytce dolutowałem wąsy. Zalałem klejem distal.
    Jeden z kondensatorów się zgubił ale to wina prób lutowania bo smd jest tak małe że hej. Lutowałem transformatorówką. Wyjście z wzmacniacza symetryczne plus na każdej lini do masy kondensator smd(ten co się zgubił). Mam nadzieje że przez to kłopotów nie będzie.
    Muszę podmienić dotyk bo nie działa menu
    Może ktoś ma chęć pomóc w moim podobnym temacie
    :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3174009.html
  • Poziom 17  
    Wzystko polutowałem ,zalałem distalem. No i bum!!!
    Taśma się podarła. Ona jest tak delikatna że aż do przesady! Podarło-nad darło- się gdzie jest kąt 90 stopni(taśmy).
    Szukam aparatu po zalaniu.Na przykład...