Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalibracja Sharp LC-60LE751

ladyn85 28 Lut 2016 13:23 3273 0
  • #1 28 Lut 2016 13:23
    ladyn85
    Poziom 1  

Witam zakładam ten wątek bo nigdzie nie znalazłem kalibracji tego modelu tv może komuś okaże się przydatny
    Miałem już wiele odbiorników i większość wymagała kalibracji
    Z tego co zauważyłem to większość tv sony ma bardzo dobry obraz bez kalibracj. Kalibrację przeprowadzałem bez specjalistycznego sprzętu na własne oko na różnych programach i obrazach kalibracyjnych proszę spróbować moich ustawień i samemu ocenić
    Chcę sie podzielić moimi ustawieniami i spostrzeżeniami na które Poświęciłem bardzo dużo czasu i chciałbym oszczędzić go innym
    Ustawienia obrazu sharp
    Kontrast 11 (kontrast zachowuje się tak jakby regulował Gammę także więcej nie polecam jasne obiekty stają się mniej widoczne)
    Jaskrawość 8 (ja mam na 7 dużo zależy od sygnału wejściowego)
    Intensywność kolorów 12
    Podświetlenie 80 (do oświetlonych pomieszczeń do ciemniejszych lub oglądania w nocy około 60
    Temperatura kolorów normalny
    Ostrość 3 (proszę uważać na ustawienia ostrości po zwiększeniu ostrości kontury obiektów stają sie białe jakby przesycone kontrastem ,
    Widać to przy drobnych obiektach jak trawa liście)
    Aktywne podświetlenie wył (oszczędza energię lecz przy ciemnych scenach przyciemnia cały ekran powodując straty na kontraście)
    Wygładzanie filmu (DMM) wył (efekt teatru dobry do patrzenia na sport lub przyrodę )
    Cyfrowa redukcja szumów (DNC) wył
    Odcień skóry 0
    Wyłączanie filtra wył (przy dobrym sygnale można włączyć)
    Ustawienia zaawansowane (serwisowe)
    W menu głównym wybieramy 999222 włączając w ten sposób tryb serwisowy
    I ustawiamy :
    White balance
    MGAMMA Pattern : Obrazy do sprawdzania temperatury barw
    MGAMMA IN :
    1.160
    2.320
    3.480
    4.640
    5.800
    6.960
    MGAMMA IN :
    R1.570
    G1.590
    B1.550

R2.1230
    G2.1250
    B2.1020

R3.2060
    G3.1950
    B3.1570

R4.2695
    G4.2576
    B4.2042

R5.3310
    G5.3150
    B5.2470

R6.3800
    G6.3740
    B6.3045

Na koniec wcisnąć MGAMMA Commit
    PQ Senttings
    Najlepiej zostawić bez zmian (uwaga po zmianie tych ustawień nie można zresetować do fabrycznych trzeba zresetować wszystkie wcześniejsze ustawienia )większość z tych ustawień kontroluje wygładzanie filmu DMM czyli :
    Motion 100 Hz
    MTCI Judder
    MCTI MTF
    Po zmianach potwierdzamy Confrim
    Jeżeli je zmienimy będą włączone na stałe pomijając regulacje DMM
    (Nie polecam tryb teatru)
    Ustawienia optymalne
    Motion 100 Hz : 2
    MCTI Judder : 5
    MCTI MTF : 6
    Frame Rate : 0
    Backlight : 7
    Input Cadence Indicator : 0
    Po kalibracji w stosunku do ustawień fabrycznych
    Czerń jest głębsza nie ma odcieni fioletu lecz lekką nutę zieleni lepsze odwzorcowanie palety szarości jak wiadomo kolor czerwony postrzegamy najmocniej i lekki odcień czerwieni w czerni sprawia że czerń nie jest głęboka lecz przymglona
    Biel ma lekko żółtawy odcień co sprawia że jasne obiekty na ekranie mają odcienie jakby były oświetlone naturalnie przez słońce do takiego światła jesteśmy przyzwyczajeni przez co barwy wydają się bardzo naturalne przed kalibracją biel miała różowawy odcień męczyła wzrok
    Szarość jest lekko czerwonawa
    By nie było przekłamania w kolorach a odcienie skóry nie były zielonkawe
    Przy takich ustawieniach barwy są naturalne i przyjemne dla oka obraz jak z plazmy z wyjątkiem kontrastu
    Plazmy słabiej podświetlają lecz na ciemnym obrazie jasne obiekty są bardzo podświetlone
    A w tv led przy ciemnych scenach całe podświetlenie jest przygaszane by uzyskać czerń dlatego jasne obiekty już tak nie świecą i jest dużo mniejszy współczynnik bieli do czerni
    Poza tym wyświetlanie jest takie samo i z racji że sharp ma bardzo dobrą matrycę X-Gen różnica nie jest tak duża i nie mając obok siebie tych dwóch odbiorników różnica jest mało widoczna
    Myślę że komuś pomoże mój wątek proszę również dzielić się swoimi spostrzeżeniami pozdrawiam