Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault clio II 2002 - przekaźnik przednich świateł przeciwmgielnych (halogenów)

28 Lut 2016 15:16 5151 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Panowie posiadam Renault Clio II lift 2002r. Nie mogę znaleźć przekaźnika przednich świateł przeciwmgielnych (halogenów).
    Na forum dużo osób piszę, że ten przekaźnik jest pod kierownicą w desce z przekaźnikami. Tylko, że moja Clio nie ma w tym miejscu żadnej deski z przekaźnikami. Przekaźniki są w komorze silnika, z kolei przekaźniki w kabinie po lewej stronie deski rozdzielczej na wysokości kolan kierowcy.

Proszę o pomoc, gdzie mogę znaleźć ten przekaźnik. Najlepiej gdyby ktoś wstawił zdjęcie.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    tomasz sadowski napisał:

kolego szukałem i znalazłem "że przekaźnik jest pod kierownicą, nad lewą nogą kierowcy" szukałem w tej deski z tymi przekaźnkami w mojej Clio i jej nie widzę w tym miejscu.

Link do strony na elektroda.pl jest do clio z 1998 roku, ja mam auto z 2002 roku po lifcie, więc może dlatego nie mam w tym miejscu tego przekaźnika :/

Dodano po 3 [minuty]:

Bardzo proszę o zdjecie polożenia tego przekaźnika, ale w Clio z mojego modelu, czyli Clio II po lifcie 2002. Wychodzi na to, że mój model ma go w innym miejscu niż Clio przed liftem.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Albo posiadasz pod deską przy bezpiecznikach takie UCH

Renault clio II 2002 - przekaźnik przednich świateł przeciwmgielnych (halogenów)

albo takie

Umiejscowienie przekaźników widoczne :D

2002 rok to czasy gdy często doposażało się samochody w ASO przed sprzedażą.
    Jeśli masz takie to przekaźnik świateł przeciwmgielnych jest umiejscowiony w skrzynce przekaźników pod maską jako jedyny luźny na kablach :D
  • Poziom 9  
    genek1000 napisał:
    Albo posiadasz pod deską przy bezpiecznikach takie UCH

albo takie

Umiejscowienie przekaźników widoczne :D

2002 rok to czasy gdy często doposażało się samochody w ASO przed sprzedażą.
    Jeśli masz takie to przekaźnik świateł przeciwmgielnych jest umiejscowiony w skrzynce przekaźników pod maską jako jedyny luźny na kablach :D

No i właśnie o to mi chodziło :) bardzo Ci dziękuję kolego.
    Pod deską nad lewą nogą mam UCH podobne na zdjęciu nr 1. Możliwe, że ono jest wyprodukowane przez firme SAGEM? przynajmniej ja mam taką płytkę pod kierownicą i może to jest to. Jeśli nie, to znaczy że mam przekaźnik tak jak napisałeś w skrzynce przekaźników pod maską, obok akumulatora.

Tak przy okazji, założylem ten temat bo nie działają mi światła przednie przeciwmgielne. Jak się okazało, powodem tego jest przerwany biały kabelek, który znajduję się koło lewej manetki (wystarczy sciągnąc osłonę górną kierownicy i widzi sie tam takie 3 kabelki. Ten biały jest przerwany i odpowiada za włączanie halogenów :)

jeszcze raz dzieki za pomoc :)
  • Poziom 5  
    Może kotlet odgrzewany , ale akurat w moim Clio 2 1.4 16v z 2004 roku nie działają przednie halogeny, po głębszej diagnozie awarii zauważyłem że w module centralnej elektryki UCH-N2 [ zdjęcie nr 1 z posta powyżej , mały czarny przekaźnik po lewej stronie wpięty do białej części ] który jest umiejscowiony pod kierownicą na wysokości lewej nogi kierowcy brakuje przekaźnika od przednich halogenów przeciwmgielnych. Objawy brak świateł i kontrolki na desce rozdzielczej informującej o zapalonych światłach.

I teraz pytanie jaki tam przekaźnik zamontować ??
  • Poziom 9  
    Niestety nie potrafię Ci aktualnie odpowiedzieć na pytanie jaki tam dokładnie jest przekaźnik, ale jeśli pójdziesz do "renomowanego" sklepu z częściami samochodowymi i powiesz, do jakiego auta i od czego potrzebujesz przekaźnik to po katalogu znajdą Ci odpowiedni.
    Pozdrawiam.