Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki domofon oddzielenie do bramy i furtki ?

28 Feb 2016 15:48 2718 5
  • Level 9  
    Witam,
    Mam problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu domofonu więc chciałbym prosić o pomoc doświadczonych speców którzy w tym siedzą. Mianowicie stan istniejący i założenia wyglądają następująco:
    - dom jednorodzinny piętrowy, więc kaseta zewnętrzna jednorodzinna
    - chciałbym mieć unifony zarówno na parterze jak i na piętrze (czyli możliwość sterowania z dwóch punktów),
    - pomiędzy rozdzielnicą elektryczną a miejscem na unifon główny na parterze leży skrętka,
    - pomiędzy rozdzielnicą a piętrem-unifonem dodatkowym leży także 8-żyłowa skrętka,
    - chciałbym mieć możliwość sterowania z unifonów otwarcia/zamknięcia osobno bramy i osobno furtki,
    - całkiem fajnie gdyby kaseta zewnętrzna miała możliwość otwarcia furtki bezprzewodowo przy pomocy breloka/karty dostępu,
    - na zewnątrz kable do bramy i furtki z rozdzielnicy jeszcze nie położone.

Po kilkugodzinnym studiowaniu tego tematu albo brakuje mi kabelków (żył na skrętkach) - i tu w tym punkcie jestem skłonny zrezygnować z unifonu dodatkowego albo po prostu brak odpowiednich unifonów z możliwością oddzielnego sterowania bramą i furtką. Proszę więc o pomoc w doborze spełniającego moje kryteria i oczekiwania zestawu domofonowego. Dzięki.
    Moderated By Tracer2:

Słowo"problem" w tytule jest zabronione !!

• Helpful post
    Level 17  
    Jak chcesz mieć na długo to stosuj sprawdzonych polskich dystrybutorów. URMET MIFON chyba PROEL, CYFRAL i LASKOMEX (ale ich nie jestem pewien czy mają jeszcze zestawy do domków jednorodzinnych musiałbyś sprawdzić).
    Aparaty URMET szczególnie starsze modele są nie do zdarcia jednak elektronika już nie jest tak trwała.
    Np. aparaty 1132/1 (z dodatkowym przyciskiem otwarcia bramy) lub inne do wyboru.
    Pomiędzy centralką a aparatami potrzebujesz 7 przewodów (5 na rozmowę i otwieranie bramki + 2 na otwieranie bramy) lub 8 jak będziesz potrzebował interkomu (wtedy potrzebujesz aparatu z 3 przyciskami)
    Na zewnątrz potrzebujesz panel np taki: http://www.miwiurmet.pl/katalog-produkt%C3%B3...m/315-panele-przyciskowe/1588-5025-2d-rf.html ten na szybko z 2 abonentami ale możesz złożyć samodzielnie na jednego abonenta lub taki:
    http://www.mifon.pl/index.php?route=product/product&path=80_163&product_id=146 tutaj masz zestaw też możesz polatać po stronach i ewentualnie złożyć samodzielnie zestaw. Polecam połączyć elektronikę MIFON i aparaty URMET, taki zestaw będzie pracował przez wiele lat.

Ewentualnie poszukaj coś samodzielnie i daj zapytanie czy to podpasuje. Tak będzie lepiej bo w domkach jednorodzinnych to rzecz gustu jaki zestaw wybrać.
  • Level 9  
    Ja myślałem coś z beczki od ORNO np.

Link

lub też ten wizualnie odpowiadał by mi ale nie ma czytnika do otwierania rygla furtki

Link

Ten zestaw Mifon Domofon analogowy jednorodzinny z czytnikiem kart 50A2011A/C/D odpowiadał by mi, tylko tyle że z dwoma takimi unifonami lecz nie jestem pewien czy drugi przycisk tego unifonu jest przeznaczony do interkomu czy będę mógł jednak podpiąć do niego impuls sterujący bramę, czy to jednak bez różnicy i moje pytanie jest głupie? Ogólnie funkcja interkomu nie interesuje mnie, jest mi to zbędne.

I gdybym zdecydował się na tego typu zestaw z dwoma takimi unifonami to ile żył na skrętce będę potrzebował aby je podpiąć ze sobą i ze wzmacniaczem który wraz z zasilaczem umieściłbym w rozdzielnicy elektrycznej do której właśnie dochodzi jedna skrętka na unifon główny na parterze i druga skrętka z piętra na dodatkowy unifon ? Nie zbraknie drucików? Przewaliłem te strone Mifon i dział schematów ale dokładnie połączenia które chciałbym zastosować u siebie w domu nie znalazłem, jedynie tam znalazłem dokumentacje i schematy dla kaset wielorodzinnych.

PS. Sorka za niedozwolone słowo w tytule tematu. Dzięki za poprawienie.

Aha, i co ogólnie sądzicie o Orno ?
  • Admin of Property security
    123frytki wrote:
    Aha, i co ogólnie sądzicie o Orno ?

A wpisze sobie kolega w wyszukiwarkę na elektrodzie.
    123frytki wrote:
    I gdybym zdecydował się na tego typu zestaw z dwoma takimi unifonami to ile żył na skrętce będę potrzebował aby je podpiąć ze sobą i ze wzmacniaczem który wraz z zasilaczem umieściłbym w rozdzielnicy elektrycznej do której właśnie dochodzi jedna skrętka na unifon główny na parterze i druga skrętka z piętra na dodatkowy unifon ?

Ależ kolega Mscichu to wszystko napisał. Po co kolega pyta, skoro potem nie czyta odpowiedzi.
  • Level 17  
    Quote:
    nie jestem pewien czy drugi przycisk tego unifonu jest przeznaczony do interkomu czy będę mógł jednak podpiąć do niego impuls sterujący bramę

Faktycznie nawet schemat ciężko znaleźć więc podpowiem, tak możesz podłączyć pod drugi przycisk otwieranie bramy.

Co do ORNO to już pisałem, że wolę to co nasze bo się nie psuje. Czasami zdarza mi się dostać zlecenie i montuję taki zestaw jak Ci napisałem i nigdy jeszcze nie miałem awarii.

Z kolei nikt nie każe Ci kupować całego zestawu. Kup oddzielnie aparat, oddzielnie kasetę z elektroniką (a są też wbudowane w skrzynkę na listy jak masz murowany słupek), jak mieszkasz w większym mieście to pewnie wszystko dostaniesz na miejscu.
  • Level 9  
    123frytki wrote:
    I gdybym zdecydował się na tego typu zestaw z dwoma takimi unifonami to ile żył na skrętce będę potrzebował aby je podpiąć ze sobą i ze wzmacniaczem który wraz z zasilaczem umieściłbym w rozdzielnicy elektrycznej do której właśnie dochodzi jedna skrętka na unifon główny na parterze i druga skrętka z piętra na dodatkowy unifon ?

Ależ kolega Mscichu to wszystko napisał. Po co kolega pyta, skoro potem nie czyta odpowiedzi.[/quote]

No tak, nie zrozumiałem, miałem na myśli połączenie między samymi unifonami ale one będą przecież połączone przez centralke i tam ze sobą połączone a nie tak jak na tych schematach z Orno najpierw jeden unifon od drugiego i od głównego unifonu wyjścia na zaczep i brame- za dużo jak dla mnie tych schematów się naoglądałem i głupoty wypisuje ale już wszystko jasne.