Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Naprawę amplitunera Harman Kardon AVR 7000

mateusz_tbg91 28 Lut 2016 16:45 924 0
  • #1 28 Lut 2016 16:45
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Witam.

Posiadam amplituner Harman Kardon AVR 7000.

Od pewnego czasu coś dzieje się z nim nie tak:

Często gdy jest zimny, po włączeniu nie daje w ogóle sygnału na głośniki, połączenia kablowe sprawdzałem, nawet je zmieniałem jednak to nic nie rozwiązało, pomaga jedynie "walnięcie" go w górną pokrywę, wtedy od razu zaczyna grać.

Drugim i dla mnie najcięższym problemem jest to, że podczas oglądania filmu z głośnikami 5.1 i włączonym DTS po ok 15-20 min z każdego głośnika zaczynają wydobywać się różne trzaski, trzeszczenie dokładnie takie jak po wyjęciu kabla antenowego ze starego telewizora (przy śnieżeniu obrazu) lub zachowuje się dokładnie tak samo jak ten z filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=bWrpBCtH2wg

Z tym problemem na krótką chwilę pomaga włączenie i wyłączenie amplitunera, jednak za 2-3 minuty jest to samo.

Często też przy odsłuchu stereo z podłączonym subwooferem gdy amplituner trochę popracuje nagle podaje na subwoofer dziwny sygnał i sub zaczyna "brzęczeć" z pełną głośnością, pomaga jedynie na krótki czas włączenie i wyłączenie amplitunera.

OSTATNI PROBLEM Który pojawił się miesiąc temu, już nawet przy odsłuchu stereo (wcześniej przy stereo nie było żadnych problemów)

Amplituner przestał dawać poprawny sygnał na prawe wyjście głośnikowe (lewe jest ok). Podczas cichego słuchania prawa kolumna tylko delikatnie i cicho charczy (bez normalnego dźwięku samo charczenie), lewa gra normalnie, po podgłoszeniu prawie na maksymalną głośność po chwili charczenia prawa kolumna zaczyna grać dobrze bez żadnych charków z normalna głośnością, można ściszyć, pogra z 10-15min i znów zaczyna tylko cicho charczeć, pomaga znów zwiększenie głośności na prawie maks i mamy 10 min spokoju.

Szukam kogoś kto podejmie się naprawy tego amplitunera, kontakt tu lub na pw.

Pozdrawiam

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  Szukaj w 5mln produktów