Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Obiornik Bluetooth sam łączy się do wyłączonych urządzeń

wojtek0018 28 Lut 2016 17:51 636 2
  • Obiornik Bluetooth sam łączy się do wyłączonych urządzeń

Poziom 15  

Witajcie!

Mam już dość odbiornika który posiadam... nerwy mi puszczają.
    Mam jakieś chińskie cuś, coś co ma być odbiornikiem na BT. Działało kiedyś z kontrolerem PS3 i co najważniejsze moją klawiaturą Logitech MX5500. Niestety sterowniki się popsuły, zacząłem używać innej klawiatury (nie na BT).

Dziś naszła mnie ochota powalczenia z tym problemem jeszcze raz. Otóż podłączam ten odbiornik, w M.Urządzeń widziany jako ISSCBTA, potem po jakis kombinacjach alpejskich zaczął działać jako odbiornik BT widziany w Ustawieniach systemu. Widzi mój telefon, ale co dziwne łączy i paruje się z WYŁĄCZONĄ klawiaturą. Klawiatura ta wymaga hasła aby się sparować (trzeba go wstukać na klawiaturze i zatwierdzić enterem).

Za nic nie mogę jej sparować tak jak trzeba, usuwam ją z managera, w tedy system nie może jej w ogóle znaleźć. Po usunięciu odbiornika i ponownym jego włożeniu system sam sobie znajduje klawiature i ją paruje co jest idiotyczne.

Nie chcę robić formatu, nie mam na to w ogóle czasu, ani sposobności.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to ugryźć? W internecie nie mogę znaleźć żadnych odpowiednich sterowników (znalazłem coś o nazwie BlueSoil czy jakos tak ale wywala błąd podczas instalacji).

Czy kupno oryginalnego odbiornika do tej klawiatury rozwiąże ten problem czy znowu będzie to samo się dziac? :/ (nie ma go już praktycznie nigdzie, jedynie widziałem na aliexpress i amazonie, a szkoda bo klawiatura jest świetna)

Z góry dzięki za pomoc ^^

Dodam że klawiatura normalnie łączy się z telefonem i działa prawidłowo (pomijając brak polskich znaków)

0 2
    Poziom 15  

Dobra, rozwiązałem problem, musiałem kupić inny odbiornik.
    Dodatkowym problemem było to że usunąłem w rejestrze coś czego nie powinienem czyli Bluetooth Service czy coś takiego, uniemożliwiło to działanie odbiorników.
    Znalazłem w Internecie na tej stronce odpowiedni plik z instalacją i po paru restartach, update'ach podziałało.

http://mywindowshub.com/restoring-default-services-windows-10-technical-preview/

Dodam tylko że kupiłem odbiornik 4World i dla potomnych, jeśli Win10 pokaże że sterownik jest niebezpieczny należy kliknąć "zaktualizuj sterownik" -> znajdź na dysku -> wybierz z listy i wybrać ten "Generic Bluetooth", powinno działać.

0