Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 40h6400 - TV guide nie działa i inne

bestbet1 28 Lut 2016 18:49 1245 5
  • #1 28 Lut 2016 18:49
    bestbet1
    Poziom 8  

Dwa tygodnie temu kupiłem Samsunga 40H6400. Wszystko się fajnie skonfigurowało, mam dostęp do neta przez wi-fi, ale jest kilka problemów:

1. Po wciśnięciu przycisku Guide na pilocie nie wyświetla się na ekranie żaden przewodnik po programach. Nie wiem czy to wina Tv czy dostawcy kablówki (Vectra)?
    2. Oglądając film z neta poprzez przeglądarkę w TV dzieje się tak, Że po kilku/kilkunastu minutach oglądania przekaz się wiesza i nie da się filmu przesunąć do przodu, ani nie buforuje się nic. Po prostu nie da się już go obejrzeć dalej.
    3. Gdy używam pilota smart pojawia się taka duża kropka jako wskazówka. Jednak jak przełączę na przeglądarkę to zamiast kropki widać kursor taki jak w komputerze. Chciałbym żeby była ta kropka bo lepiej nią operować. Jak to zmienić?
    4. Czy jest możliwość połączenia laptopa z TV poprzez wi-fi i oglądania na TV tego co dzieje się w lapku? Jeśli nie to jak można to zrobić?
    5. Zainstalowałem w lapku program allshare, ale nie wiem gdzie w TV jest opcja połączenia obydwu sprzętów?
    6. W wielu miejscach czytałem o rejestracji Samsunga. Do czego to służy? CZy warto się u nich rejestrować? I jeśli tak to czy trzeba to zrobić na TV? Jeśli tak to gdzie jest taka opcja?

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

0 5
  • #3 29 Lut 2016 14:51
    bestbet1
    Poziom 8  

Dali papierowy "user manual", ale są tam tłumaczenia chyba we wszystkich językach i po polsku jest raptem 6 kartek i nie ma tam odpowiedzi na te pytania :(

0
  • #6 02 Mar 2016 14:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bestbet1 napisał:
    1. Po wciśnięciu przycisku Guide na pilocie nie wyświetla się na ekranie żaden przewodnik po programach. Nie wiem czy to wina Tv czy dostawcy kablówki (Vectra)?

A sygnał tv jaki - cyfrowy czy analogowy - jeśli ten drugi to info tam nie ma.
    bestbet1 napisał:
    2. Oglądając film z neta poprzez przeglądarkę w TV dzieje się tak, Że po kilku/kilkunastu minutach oglądania przekaz się wiesza i nie da się filmu przesunąć do przodu, ani nie buforuje się nic. Po prostu nie da się już go obejrzeć dalej.

Kupić Android Dongle tv - tv nie służy do oglądania filmów z sieci.
    bestbet1 napisał:
    4. Czy jest możliwość połączenia laptopa z TV poprzez wi-fi i oglądania na TV tego co dzieje się w lapku? Jeśli nie to jak można to zrobić?

Miracast, lub Intel WIDI.
    bestbet1 napisał:
    Zainstalowałem w lapku program allshare, ale nie wiem gdzie w TV jest opcja połączenia obydwu sprzętów?

Ten program służy do udostępnienie na tv zasobów komputera - albo po wifi albo po kablu LAN.
    bestbet1 napisał:
    W wielu miejscach czytałem o rejestracji Samsunga. Do czego to służy? CZy warto się u nich rejestrować? I jeśli tak to czy trzeba to zrobić na TV? Jeśli tak to gdzie jest taka opcja?

To już zależy od Ciebie czy warto - chodzi w głównej mierze o konto premium (na jakiś czas).

2