Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overmax OV-Basicplayer - Wyjście AV - albo obraz albo dźwięk

pshq 28 Lut 2016 21:27 516 4
 • #1 28 Lut 2016 21:27
  pshq
  Poziom 2  

  Witam wszystkich!
  Posiadam konsolkę Overmax OV-Basicplayer 100 in 1. Do zestawu nie był dołączony żaden kabel AV, ale konsola posiada takie wyjście i w instrukcji wspominają o tej opcji. Wyjście AV jest w postaci gniazda micro jack 2,5 mm. Posiadam kabel czinczowy AV od innej konsoli Overmax z wtyczką mini jack 3,5 mm, więc kupiłem sobie przejściówkę micro-mini i podłączyłem tak konsolę.
  I tutaj się zaczęły schody. Przy podłączeniu kabli prawidłowo (żółty do obrazu, biały do dźwięku) telewizor nie widzi nic ("brak sygnału"). Zamieniłem więc wtyczki i uzyskałem dźwięk: gdy wtyczka żółta jest w gnieździe dźwięku, a biała dotyka masy, jest dźwięk (ale tylko gdy czincze wtykam do TV przez przejściówkę na eurozłącze; jak wtykam w gniazda czinczowe nie ma dźwięku). Próbowałem dalej i odkryłem, że gdy przejściówkę lekko wysunie się z gniazda w konsoli, kabel żółty wetknie w gniazdo obrazu a biały dotknie do masy jest czysty obraz. Gdy delikatnie wetknie się biały w dźwięk (żeby masa białej wtyczki nie zetknęła się z masą gniazda), obraz zaczyna wariować, przesuwa się po ekranie w górę i traci kolory. Gdy wetknięty jest tylko żółty, "brak sygnału".
  Czy używając tych wtyczek i przejściówek da się w jakikolwiek rozsądny sposób uzyskać obraz z dźwiękiem razem? Proszę o pomoc.

  0 4
 • #2 29 Lut 2016 11:20
  KIEROWCA_VW
  Poziom 35  

  A gdzie czerwona wtyczka CHINCH ?

  0
 • #3 29 Lut 2016 15:18
  pshq
  Poziom 2  

  Czerwonej wtyczki nie ma, to jest konsola 8-bitowa, taki jakby pegasus, a we wszystkich pegasusach z tego co wiem wyjście jest monofoniczne. Kabel, który mam (3,5 mm jack na AV) jest monofoniczny i w instrukcji też piszą o kablu monofonicznym: "video (żółty), audio (biały)" i jest zdjęcie kabla z dwoma chinchami (jak już piszemy obcojęzycznie).

  0
 • #4 29 Lut 2016 15:41
  KIEROWCA_VW
  Poziom 35  

  Różne zachowanie telewizora w zależności od położenia wtyczki w gnieździe konsoli wskazywało by na niezgodność gniazda z wtyczką bądź jego uszkodzenie mechaniczne.
  Na jednej z aukcji, gdzie sprzedają konsolę o identycznej nazwie widnieje kabel AV JACK-3xCHINCH.

  Pozostaje Ci sprawdzić jakie posiadasz gniazdo...

  0
 • #5 29 Lut 2016 18:30
  pshq
  Poziom 2  

  Gniazdo w konsoli nie było wcześniej używane, więc co najwyżej mogło być zepsute od nowości… Wtyczka jednakże wchodzi normalnie, robi takie zwykłe "pstryk" i trzyma się dobrze. No i przecież uzyskałem zarówno dźwięk, jak i obraz, czysty i prawidłowy, tyle że nigdy oba razem.
  Zdjęcia "reklamowe" (na allegro itp.) są fotomontażami, mają dolepione pierwsze lepsze kable, stąd też pewnie wzięli stereofoniczny.
  Może jakiś inny pomysł proszę? :)

  EDIT: Proszę wybaczyć zawracanie głowy, w końcu sam metodą prób i błędów doszedłem do słusznych konkluzji. Kabel jest od innej konsoli tej samej marki, ale z innej chińskiej fabryki i ma inaczej podłączone piny. Kabel ma połączenia na wtyczce jack kolejno (licząc od strony kabla): masa, video, audio. Konsola przesyła torem video dźwięk, torem audio masę, a masą idzie video. Po skonstruowaniu "przejściówki" z gniazd wymontowanych ze starego magnetowidu, uzyskałem zarówno obraz, jak i dźwięk.

  Dziękuję za chęci, pozdrawiam serdecznie.

  0