Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kocioł dwufunkcyjny JUNKERS ZW -23 spadajace ciśnienie w instalacji

28 Lut 2016 22:15 2598 6
  • Poziom 5  
    Witam

proszę o poradę w w/w kotle spada ciśnienie poniżej 1 bar i trzeba uzupełniać
    ostatnio spadło blisko zera po uzupełnieniu do 1 bar gwałtownie wzrosło do ponad 4 i woda leciała z zaworu bezpieczeństwa kocioł przeglądany systematycznie przez autoryzowany serwis .
    Pan serwisant dopompował powietrza do naczynia 1,5bar wymienił zaworek
    niestety po tygodniu znowu 1 bar (i mam obawy ze zacznie spadać dalej )nie widzę wycieków z instalacji ,zaworków na grzejnikach piec pracuje 10 lat z instalacją.
    na pietrze hydraulik zamontował barometr na grzejniku który pokazuje 1 bar-0,08 bar zależy jak kocioł pracuje
    czy zapowietrzenie grzejników ma wpływ na spadające ciśnienie,w łazience widzę korozje na grzejniku od spodu żeberek ale brak wycieków czy mam podejrzewać nieszczelność instalacji (instalacja miedziana lutowana )
  • Pomocny post

Poziom 18  
    Do wymiany naczynie przeponowe. Żadne dopompowanie nie pomoże. Po dziesięciu latach nie popsuł się wentyl w naczyniu tylko sparciała guma na przeponie i puszcza gaz do wody. Jak serwisant twierdzi inaczej to radzę go zmienić bo inaczej będzie wiecznie dopompowywał powietrze do naczynia i kasę do swojej kieszeni od naiwnego klienta.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Byłbym bardzo ostrożne z jednoznacznym stawianiem diagnozy że naczynie zawsze jest winne. Naczynie powinno być regularnie sprawdzane podczas konserwacji i nabijane do ciśnienia statycznego instalacji +0,2 bara wg. instrukcji do kotła, dział konserwacja. Zapycha się równiż wężyk do naczynia i sam manometr. Naczynie w cenie ok. 500zł...Jeżeli założyłeś manometr zewnętrzny to można i założyć dodatkowego reflexsa...Niech kończy ten co zaczął.
  • Poziom 5  
    Witam

serwisant nigdy nie uzupełniał ciśnienia w naczyniu bo twierdził ze jeżeli nie ma potrzeby to się nie uzupełnia serwisuje kocioł od 10 lat wężyk przy manometrze był czyszczony.Mam pytanie co to jest założenie dodatkowego reflexa...jestem kobietą?
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Przepraszam bardzo że pisałem ja do mężczyzny. Z uwagi na koszty zbiornika oryginalnego niektórzy klienci wolą założyć zewnętrzny zbiornik wyrównawczy potocznie nazywany przez fachowców reflex (wiodąca firma produkująca zbiorniki przeponowe). Nie upiększa ale robi swoje. W kotle jest 8 litrów zbiornik winlkelmana wstępnie nabity azotem ciśnieniem na 0,5bar ,starcza to na ok.150 litrów zładu wody. Zwiększając ciśnienie poduszki zmniejszamy możliwości pracy naczynia. W wielu przypadkach zalecane jest dodatkowe naczynie. Decyduje o tym wysokość statyczna instalacji i pojemność wodna zładu...W dziale konserwacja str. 26 instrukcji do Euroline: Naczynie wzbiorcze (co 3lata) : ciś w kotle zredukować do zera, skontrolować stan naczynia, napełnić azotem do ciś ok. 0,5bar, ciśnienie wstępne dostosować do statycznej wysokości instalacji c.o...Brak wiedzy tajemnej, źródło instrukcja dla użytkownika.
  • Poziom 5  
    Witam

naczynie do wymiany ale nie będe inwestowała w stary kocioł

Dodano po 3 [minuty]:

chce zainwestować w Gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny Vitodens 111-F viessmann

Dodano po 2 [minuty]:

ziomekorko napisał:
    Do wymiany naczynie przeponowe. Żadne dopompowanie nie pomoże. Po dziesięciu latach nie popsuł się wentyl w naczyniu tylko sparciała guma na przeponie i puszcza gaz do wody. Jak serwisant twierdzi inaczej to radzę go zmienić bo inaczej będzie wiecznie dopompowywał powietrze do naczynia i kasę do swojej kieszeni od naiwnego klienta.

Witam

naczynie do wymiany ale nie będe inwestowała w stary kocioł

chce zainwestować w Gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny Vitodens 111-F viessmann