Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 300 PC Stick - Nie da się uruchomić instalacji Windows/Linux

drval22 29 Lut 2016 02:26 1350 4
  • #1 29 Lut 2016 02:26
    drval22
    Poziom 12  

Witajcie,
    Posiadam Pc stick Lenovo 300, chciałbym na nim zainstalować linuxa, tworze na pedrivie instalator, każe mu się uruchomić z pendriva, a urządzenie niestety twierdzi, że nie ma niczego na usb co mógłby uruchomić.Z windowsem jest inaczej. Jeżeli pobiorę iso, ze strony microsoftu i na jego podstawie utworze pendrive do instalacji, to instalka nie jest wykrywana. Za to jeżeli użyje tego programu od microsoftu ten z pobieraniem z internetu razem, to działa... Pomysły mi się skończyły. Używam do tworzenia dysków lili linux oraz rufusa na obu to samo. Sprawdzałem 2 pendrivy i kartę sd, dalej niestety to samo. Komputer na pewno wykrywa usb, ponieważ mam w menu opcje bootowania a z plku i jak to wybiorę to mogę przeglądać zawartość pendriva jednak nie ma żadnego pliku który dałoby się uruchomić. Dystrybucje które nie działają: Debian, lubuntu, Opensuse, tiny core, android x86 Windows 8.1 i 10, nie przez aplikację też, a Windows 7 w ogóle.

W ogóle najdziwniejsze jest to, że w biosie jedynymi opcjami do zmiany są data i godzina wrzucam screeny z biosa i ustawień poniżej.

Proszę o jakieś podpowiedzi :(

Lenovo 300 PC Stick - Nie da się uruchomić instalacji Windows/Linux Lenovo 300 PC Stick - Nie da się uruchomić instalacji Windows/Linux Lenovo 300 PC Stick - Nie da się uruchomić instalacji Windows/Linux Lenovo 300 PC Stick - Nie da się uruchomić instalacji Windows/Linux Lenovo 300 PC Stick - Nie da się uruchomić instalacji Windows/Linux

Edit Temat poprawiłem.

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Mar 2016 21:59
    reg_edit
    Poziom 12  

Spróbuj utworzyć bootowlany pendrive tym programem:
    http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Ściągasz iso linuxa, wskazuje tamtym programem lokalizacje iso. Wpinasz pendraka zaznaczasz opcje "format as FAT 32" czy jakoś tak. Potem wpinasz pendrive do kompa odpalasz BOOT menu i wybierasz pendrive.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Mar 2016 16:04
    jurek.adam
    Poziom 43  

Unetbootin sam pobierze i nagra wybraną dystrybucję, pendrive wcześniej sformatuj na fat32.

Dodano po 1 [minuty]:
    Na ten laptop daj Debiana Wheezy lub Jessie lub coś w tym guście.

0
  • #4 10 Mar 2016 14:07
    drval22
    Poziom 12  

Bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedź, niestety efekt jest dalej ten sam. Nie da się uruchomić żadnej dystrybucji :(

0
  • #5 10 Mar 2016 19:07
    reg_edit
    Poziom 12  

Może spróbuj jeszcze wypalić płytę? Znalazłem na forum ubuntu, że niektóre niektóre starsze komputery nie obsługują bootowania z pendrive.

0