Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop, Acer, E5-511 - Siec wi-fi, brak dostepu do internetu.

29 Lut 2016 07:23 954 16
  • Poziom 10  
    Witam, mamy w domu siec wifi, podlaczone kilka telefonow i komputerow. W tym jeden nieszczesny laptop. Kilka dni temu jeszcze wszystko dzialalo na nim dobrze i nagle pojawil sie problem z siecia. Mianowicie laptop laczy sie z siecia, ale widnieje alert o braku dostepu do internetu. Reszta komputerow dziala. Nawet system zostal postawiony od nowa. Dodam, ze laptop w innej sieci dziala. Prosilbym o jakas porade w tej kwestii, przeszukalem troche google ale nie znam sie za mocno na tym. Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Resetowałeś router przed stawianiem nowego systemu?
  • Poziom 10  
    Nie, router nie byl restartowany przed reinstalka. Byl restartowany kilka dnk wczesniej i tez nic to nie dalo.
  • Poziom 27  
    Pokaż konfigurację sieci z Acera i innego urządzenia, oba są z DHCP?
  • Poziom 10  
    acer
    acer
    lenovo
    lenovo

Mam nadzieje, ze o to chodzilo.
  • Poziom 27  
    Skonfiguruj kartę ręcznie, ale DNS nie serwera tylko od razu wpisz usługodawcy i zobacz czy internet będzie działał.
  • Poziom 10  
    A co i gdzie konkretnie mam wpisac?
  • Poziom 27  
    Wejdź w konfigurację karty sieciowej wifi i wpisz ręcznie IPv4 192.168.0.59, maska 255.255.255.0, brama 192.168.0.1, DNS1 i DNS2 Twojego usługodawcy (wygooglaj albo podaj kto nim jest)
  • Poziom 10  
    Uslugodawca to play. Internet lte.
  • Poziom 10  
    Super, dzieki. Po pracy sprawdze i zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • Poziom 27  
    Jeszcze jedno, zanim zmienisz adresację to w konsoli (CMD) puśc ping onet.pl i zobacz czy pakiety wrócą i tak samo po ręcznej konfiguracji.
  • Poziom 10  
    Ping nic nie wyrzucił ani przed ani po zmianie ustawień. Zmiana ustawień tez nic nie dała. W dalszym ciągu brak dostępu do internetu.
  • Poziom 27  
    Możesz podpiąć do komputer do sieci LAN i sprawdzić czy na kablu będzie chodzić?
  • Poziom 10  
    Bardzo dziwne jest to co się dzieje. Wróciłem do poprzednich ustawień karty sieciowej, pobrało inne ip, z końcówką 52 zamiast 59 i na chwilę obecną działa. Zrobiły się aktualizacje itd. Po restarcie znów nie działa. Dodam, że przypisałem w routerze stałe ip dla tego laptopa.

Niestety pojawił się kolejny dziwny problem. Ucieka mi kursor. np. ustawie go na moim komputerze i po chwili coś ściąga go trochę w dół, po chwili znowu to samo, dopóki nie zjedzie na pasek. ktoś mial podobnie?

w innej sieci wifi i na kablu działało.
    testowane na zaporze wyłączonej i włączonej.