Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Telestar Lyra 92, famicom - Czarno-biały obraz, słaby dźwięk

Pods_scriptum 29 Lut 2016 11:37 567 8
  • #1 29 Lut 2016 11:37
    Pods_scriptum
    Poziom 3  

Witajcie. Kupiłem (prawie) swoją upragnioną konsolkę, jednak nie chce ona działać na moim bądź co bądź starym TV.

Konsola została podłączona pod gniazdo antenowe. Po 10-krotnym dokładnym i automatycznym strojeniu TV odbiera sygnał czarno-biały w dodatku z okropnym dźwiękiem. Kolega zasugerował mi, że może to być za stary TV, który mam działa w sytemie PAL, a konsola Famicom (japońska), działa pod systemem NTSC.

Kolega sprawdzał konsole na TV LED oraz nowszych TV kineskopowych i działała bez zarzutu.
    Proszę o pomoc gdzie może być pies pogrzebany...

0 8
  • #3 01 Mar 2016 07:37
    Pods_scriptum
    Poziom 3  

Nie da się, ma tylko wyjście antenowe. To pierwsza wersja konsoli.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Mar 2016 08:16
    irekr
    Moderator

Masz dwie możliwości:
    1. Wymieniasz telewizor na taki który odbiera NTSC.
    2. Instalujesz coś co jest konwerterem systemu.
    Można do tego wykorzystać stary magnetowid z nieco wyższej półki, który ma wbudowany tuner NTSC - nie było ich zbyt wiele ale się spotykało, najczęściej magnetowidy potrafiły tylko odczytać kasetę nagraną w NTSC. Do tego magnetowid musi mieć wyjście SCART w trybie RGB a odbiornik musi mieć wejście SCART RGB. Gdyby Twój TV miał wejście wideo z NTSC nie było by tego problemu, ale sam piszesz, że ma tylko PAL.

Obawiam się że czeka Ciebie wymiana telewizora.... Mniej zabawy..

0
  • #6 01 Mar 2016 13:17
    Pods_scriptum
    Poziom 3  

Na co uważać przy zmianie TV? Albo inaczej o co powinienem pytać? Powinien być zgodny z NTSC i mieć wejście antenowe??

Dodano po 9 [minuty]:

Z tego co się dowiedziałem NTSC działa w Azji, obu Amerykach i Oceanii... Czy jest szansa, że dostanę w Polsce taki TV, żeby obsługiwał format NTSC, albo NTSC i PAL??

0
  • #7 01 Mar 2016 14:56
    irekr
    Moderator

Wystarczy jak dokładnie sprawdzisz parametry przed zakupem. W necie znajdziesz takie dane. Znając model możesz ustalić, czy ma on możliwość odbioru w NTSC.

I uwaga: coraz więcej jest na rynku odbiorników, które nie mają w ogóle tunerów analogowych.

Modulator miałby sens, gdyby sygnał z konsoli wychodził w PAL. Na wejście modulatora trzeba podać sygnał PAL by w odbiorniku był PAL, jak podasz sygnał na modulator w NTSC, to będziesz miał NTSC..

Oddzielna sprawa to dźwięk....
    należy mieć tylko nadzieję, że Twój odbiornik jest w stanie zsynchronizować się z systemem 575 linii i 60 półobrazów. Miałem kiedyś takiego starego kineskopowego Samsunga, który "łykał" każdy system TV, trzeba mu było tylko zmieniać ręcznie fonię....

0
  • #8 01 Mar 2016 19:39
    Pods_scriptum
    Poziom 3  

Dorwałem TV Provision, niestety nigdzie z tyłu TV nie widzę informacji czy działa w PAL czy NTSC.
    Jakich TV powinienem szukać żeby odpalić kosnole japońską na NTSC?
    Słyszałem, że Sony działa. Sharp? Daewoo?? Jakieś jeszcze??

0
  • #9 02 Mar 2016 14:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Pods_scriptum napisał:
    Słyszałem, że Sony działa. Sharp? Daewoo?? Jakieś jeszcze??

Stare Triluxy, Philipsy.

0