Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MACALLISTER MSHD144-2-Li czy nadaje się do uzytku domowego

29 Lut 2016 12:56 3117 8
  • Poziom 12  
    Witam

Chciałbym kupić nową wkrętarkę do użytku domowego. Prace raczej lekkie, czasem coś przykręcić, przewiercić, bez jakiś ciężkich profesjonalnych prac. Znalazłem interesujący mnie model którym jest MACALLISTER MSHD144-2-Li 14,4V. Co myślicie o tej wkrętarce, będzie to dobry wybór do domowego zastosowania? Na plus dla mnie to bateria Li-ion, oraz 2 biegi pracy.

Cena w castoramie to 258 zł Link

Według sprzedawcy posiada on następujące parametry:

Code:

MACALLISTER MSHD144-2-Li 14,4V

Typ akumulatora: Li-ion

Pojemność akumulatora: 1,3 Ah

Napięcie znamionowe akumulatora: 14.4 V

Prędkość bez obciążenia: 0-350 / 0-1400 min-1

Udar 0-350/0-1400bpm

Maksymalny moment obrotu: 25 Nm

Maksymalny rozstaw wrzeciona: Φ 0,8-10 mm

Maksymalna średnica wiercenia:

W drewnie: Φ 25 mm

W stali: Φ 10 mm

Masa: 1,53 kg

• Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 25  
    Ja mam złe wspomnienia po zakupie wiertarki z tej serii w Castoramie.Po wywierceniu dwóch dziur awaria,naprawa dwa tygodnie i znowu popsuło się coś innego.Miałem ja używać przy wymianie okien a tu się okazało,że robiłem tylko testy jakościowe.Dzisiaj siedzi na półce i do takich zastosowań to się idealnie nadaje.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 12  
    Myślałem że sprzęt tej marki jest raczej niezawodny podobnie do marki Bosch.
  • Poziom 31  
    vectra96 napisał:
    interesujący mnie model którym jest MACALLISTER MSHD144-2-Li 14,4V
    z tą wkrętarką nie miałem doczynienia tylko z wyrzynarką MacAllister model MEJS750 750W i moje uwagi :
    1. Z zewnątrz urządzenia MacAllister prezentują się bardzo ładnie-estetycznie (jak dla mnie). Jednak nie to stanowi o jakości (choć nie zupełnie). Tak na marginesie jest to podobno wyrób robiony na zlecenie CASTORAMY (w skali globalnej).
    2. Jak przymierzałem się w zeszłym roku do kupna wyrzynarki to zastanawiałem się co wybrać a sprzedawca z kilku polecał mi tą (chyba ok.300zł) gdyż w tej klasie cenowej miała najmocniejszy silnik i jest przystosowana do zaawansowanej eksploatacji.
    3. Jak zacząłem je (wyrzynarki) fizycznie brać w ręce i oglądać to zauważyłem różnice w wykonaniach. Im tańsza to zrobiona była z gorszego materiału tzn.cieńszy, rylające się na boki mocowanie itp. elementy. Po prostu widać (Ja to widziałem) kiepskie wykonanie. Jak to zauważyłem przy wyrzynarkach to z ciekawości poszedłem do pił tarczowych ze stołem i tu zong : z daleka bardzo ładnie wyglądałą a jak byłem bliżej to tragedia , nie ze względu na widok bo nadal była ładna tylko na dziadowską blachę a właściwie blaszkę na blat i nogi z czego to zostało zrobione. Jak chwyciłem to szło ją lekko wyginać a co dopiero przy pracy. Już sobie wyobrażam jak tarczą o średnicy ok.350cm tną np. deski z dębu brrrrrr . Nie wróże długiej pracy na takim sprzęcie.
    4. To samo występowało w wyrzynarkach ale był wybór po prostu wziąłem taką która część mechaniczną miała naprawdę solidnie zrobioną i się nie zawiodłem. Już kilkanaście otworów nią wycinałem między innymi blachę hartowaną o grubości ok.2mm (cięła jak w maśle) i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście ważnym elementem jest dobór DOBRYCH a najlepiej bardzo dobrych (jakość i przeznaczenie) piłek do niej.

Moje wnioski są takie: można brać ale to co się kupuje warto na ile to możliwe przetestować. W wkrętarce bardzo ważne (dla mnie) jest gotowość akumulatorów i do białej gorączki doprowadza mnie jak akurat potrzebuję coś powiercić to one padają a nie mówiąc już o samorozładowaniu.
    I tu Panie-Panów zaskoczę : mam między innymi (dostałem) dziadowską wkrętarkę "DEDRA DED7843" z aku 18V i jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczony bo ma bardzo dobre akumulatory 2szt (chyba były oryginalnie dokładane). Kilka miesięcy temu pilnie ją potrzebowałem ale nie były one ładowane około 2-3 tygodni albo i dłużej a mimo to bez problemu powierciłem kilkanaście otworów włącznie z wkręcaniem i wykręcaniem kilkadziesiąt wkrętów ! Może szczęście, że akurat te akumulatory trafiły się wyjątkowe ale ! Dodatkowo ma regulację sprzęgła , lewo-prawo, futerko samozaciskowe - super.
    Jak będzie ktoś zainteresowany zdjęciami to je zrobię.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    antek1cza dzięki za opinię, sprawdzałem parametry podane dla podanego przez ciebie urządzenia, niestety na papierze są sporo słabsze. Kwestia tego jak to działa w rzeczywistości. Czytałem że akumulatory Li-ion nie rozładowują się samoczynnie tak bardzo jak wykonanie w innej technologii.
  • Poziom 31  
    vectra96 napisał:
    sprawdzałem parametry podane dla podanego przez ciebie urządzenia, niestety na papierze są sporo słabsze
    o jakim urządzeniu piszesz ?

vectra96 napisał:
    Czytałem że akumulatory Li-ion nie rozładowują się samoczynnie tak bardzo
    zgadza się i można je w każdym momencie doładować bez uszczerbku dla nich i nawet wskazane jest nie doprowadzać do całkowitego rozładowania (choć to mało prawdopodobne gdyż mają mikroprocesor który kontroluje proces ładowania i rozładowania włącznie z liczeniem tego).
    A kwestię akumulatorów to kolega @vectra96 do jakiego urządzenia przypisuje ?
  • Poziom 12  
    porównywałem dane do modelu który podałeś czyli DEDRA DED7843

Znalazłem wkrętarkę w nowej ofercie Lidla która posiada akumulator litowo jonowy, 16v, szybkie ładowanie za 199 zł, oraz 3 lata gwarancji. Myślę że znalazłem sprzęt który mi odpowiada. Z wyglądu trochę zabawka, ale mam nadzieję że w rzeczywistości będzie sprawowała się dobrze.

• Poziom 31  
    vectra96 napisał:
    Znalazłem wkrętarkę w nowej ofercie Lidla która posiada akumulator litowo jonowy, 16v, szybkie ładowanie za 199 zł, oraz 3 lata gwarancji
    Z daleka wygląda na "rasową" wkrętarkę
    MACALLISTER MSHD144-2-Li czy nadaje się do uzytku domowego -warto wrzucić zdjęcie zamiast odnośnika bo za jakiś czas już go tam może nie być.
    vectra96 napisał:
    Z wyglądu trochę zabawka
    jak dla Mnie całkiem nieźle ale żeby dokładniej to ocenić (jakość wykonania) trzeba ją chwycić w rękę , odpalić (jak można), przytrzymać futerko itp. Aku 16V + 3 lata gwarancji i walizka (nie zawsze jednak jest) to jest ok. Warto jednak zobaczyć co o niej piszą inni i np.porównać (fizycznie) do tych co są (a jest sporo)w np.Castoramie.
    Tą wkrętarkę chyba też widziałem w BIEDRONCE
  • Poziom 43  
    vectra96 napisał:
    Znalazłem interesujący mnie model którym jest MACALLISTER MSHD144-2-Li 14,4V
    Mam tą wiertarko wkrętarke od ponad roku i jestem zadowolony.
    W porównaniu do innych Biedronkowych, ma ona udar. Na Allegro można ją kupic za około 170zł.