Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi 3 nie może się połączyć z routerem huawei hg 553

29 Lut 2016 13:05 798 4
  • Poziom 2  
    Witam

Tak jak to zostało wskazane w temacie mam problem z połączeniem telefonu (Xiaomi Redmi 3) z routerem (Huawei Hg 553 - brandowany przez Vodafone). Problem polega na tym że telefon znajduje sieć, po wpisaniu hasła zaczyna się łączyć i...do połączenia nie dochodzi, zamiast adnotacji "połączono" jest andotacja "zapisano". Z innymi routerami telefon się łączy.
    Dodam też że ten problem dotyczy prawdopodobnie tylko telefonów chińskiej produkcji - nie łączą się mój Xiaomi oraz dwa inne chinole (Huawej P8 light). Inne pozostałe telefony używane przez domowników nie mają tego problemu (Lumie, HTC, Myphone). Problem nie dotyczy również żadnego z komputerów.
    Ze swej strony próbowałem już zmian kanałów częstotliwości, zmieniałem metody szyfrowania (łącznie z całkowitym jego wyłączeniem), wyłączony jest również mac filtering.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Mi pomysły już się skończyły... :/
    Z góry dzięki za pomoc.

• Poziom 43  
    Spróbuj zmienić tryb pracy sieci na np.802.11b.
  • Poziom 2  
    Próbowałem ale niestety nie pomogło. Jakieś inne propozycje?

• Poziom 43  
    Na routerze nie ma włączonego filtrowania MAC?
  • Poziom 13  
    Podbijam temat. Mam taki sam problem z tym routerem i telefonem HUAWEI P8 lite. Tryby pracy próbowałem zmieniać. Mac filtering wyłączony. Z wpa/wpa2-psk z zabezpieczeniem i bez. Nie działa i nie mam już pomysłu. Podmienilem router na inny działa bez problemu. Co jest nie tak z konfiguracja?