Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOSCH - Nieprzyjemny zapach podczas podgrzewania wody w zmywarce

kecram 29 Feb 2016 15:58 4314 7
    kecram
    Level 10  
    Witam,
    od jakiegoś czasu podczas pracy zmywarki wydostaje się nieprzyjemny zapach. Zauważyłem, że zapach wydostaje się najczęściej w momencie podgrzewania wody. Naczynia myje dobrze. Czyściłem zmywarkę preparatami do czyszczenia i nic nie pomogło. Proszę o pomoc. Nie wiem czego to może być problem
    Piotr2608

Level 40  
    Ileż prawdy jest w przysłowiu - jak się pali to dopiero studnie kopią :)

Zmywarkę pralkę powinno się odkamieniać raz do roku. Raz na pół roku powinien zostać wybrany program z maksymalną temperaturą grzania - na pusto. To tak apropo czyszczenia.
    Kłania się instrukcja obsługi.

Teraz pytanie co to za zapach? Śmierdzącej wody czy spalenizny?
    kecram
    Level 10  
    No właśnie co to za zapach?
    Hmmm... Jak dla mnie to przypomina zapach starych śledzi, zgniłych ziemniaków. Czy to jest przypominający spaleniznę? Chyba nie. Może starej zgniłej wody?
    Jak otworzę zmywarkę gdy czuć zapach w kuchni to w środku od pary nie śmierdzi. W zlewie podczas wypłukiwania wody też nie czuć.
    Nie wiem czy podpowiedziałem...
    kecram
    Level 10  
    Czy ktoś miał taki problem? Co może być tego przyczyną?
    Proszę o pomoc
    User removed account
    Level 1  
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    macie panowie problem z rozwijajaca sie plesnia/grzybami, problem moze byc trudny do usuniecia zaleznie gdzie sie umiejscowily, swoja droga taka zmywarka staje sie nie zdrowa do dlaszego uzytkowania, zardoniki grzybow sa silnymi alergenami i nie wszystkie ulegaja zniszczeniu w wysokich temperaturach/programach - jak widac na zalaczonych przykladach.
    Prawdopodobnie gdzies zaklinowal sie kawalek "pozywki" i tam sie rozwinely, a skoro jest zapach ta sa juz wszedzie.
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    bo przeplywajaca woda wyplukuje drobiny gnijace z jakiegos miejsca.
    Pozdrawiam