Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SD4P1B - Nie wyłącza się, pacuje pompa wody, mruga lampka kranik

29 Lut 2016 17:09 3837 3
 • Poziom 11  
  Zmywarka do zabudowy, drugi symbol to SPV50E00EU/14. Nie da się jej wyłączyć ani zresetować (jedynie można wyłączyć wypinając kabel sieciowy). Migocze lampka z kranikiem (lampki soli i płynu też się świecą, ale tak było zawsze, gdyż nie używam tych preparatów), pracuje z przerwami pompa wody. Zmywarka 2 miesiące po gwarancji, wcześniej na gwarancji była identyczna usterka, pan serwisant nic nie wymienił, tylko podobno był zamoknięty kabelek (??). Nie wyciągał zmywarki z zabudowy. Czy ktoś spotkał się z taką usterką i co mogę zrobić? Jak dostać się do elektroniki? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  ps.
  Najprawdopodobniej przecieka (woda w dolnej części). Jednak aby usunąć wodę i móc poobserwować gdzie cieknie najlepiej wyciągnąć moduł elektroniki z boku zmywarki. Jest w plastikowej obudowie, cały luźny i za cholery nie mogę go wyjąć. Jak to zrobić?
 • Poziom 28  
  By wyciągnąć moduł musisz wyjąć wtyczkę zasilania (tył zmywarki) oraz zdjąć pokrywę górną modułu (osłania okablowanie wraz z gniazdami). Dalej już pójdzie łatwo.
 • Poziom 11  
  Wodę na dnie zmywarki jakoś usunąłem szmatami ( zdjęte tylko boczne osłony z blachy), osuszyłem suszarką do włosów. Zaczęła działać. Potem przeleżałem cały cykl mycia pod zmywarką obserwując gdzie kapie woda. Nic nie zauważyłem, zmywarka chodzi do dziś. Cuda. :D