Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SD4P1B - Nie wyłącza się, pacuje pompa wody, mruga lampka kranik

k1krist 29 Lut 2016 17:09 1719 3
 • #1 29 Lut 2016 17:09
  k1krist
  Poziom 11  

  Zmywarka do zabudowy, drugi symbol to SPV50E00EU/14. Nie da się jej wyłączyć ani zresetować (jedynie można wyłączyć wypinając kabel sieciowy). Migocze lampka z kranikiem (lampki soli i płynu też się świecą, ale tak było zawsze, gdyż nie używam tych preparatów), pracuje z przerwami pompa wody. Zmywarka 2 miesiące po gwarancji, wcześniej na gwarancji była identyczna usterka, pan serwisant nic nie wymienił, tylko podobno był zamoknięty kabelek (??). Nie wyciągał zmywarki z zabudowy. Czy ktoś spotkał się z taką usterką i co mogę zrobić? Jak dostać się do elektroniki? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  ps.
  Najprawdopodobniej przecieka (woda w dolnej części). Jednak aby usunąć wodę i móc poobserwować gdzie cieknie najlepiej wyciągnąć moduł elektroniki z boku zmywarki. Jest w plastikowej obudowie, cały luźny i za cholery nie mogę go wyjąć. Jak to zrobić?

 • #3 01 Lut 2017 11:44
  Trull
  Poziom 28  

  By wyciągnąć moduł musisz wyjąć wtyczkę zasilania (tył zmywarki) oraz zdjąć pokrywę górną modułu (osłania okablowanie wraz z gniazdami). Dalej już pójdzie łatwo.

 • #4 23 Lut 2017 10:40
  k1krist
  Poziom 11  

  Wodę na dnie zmywarki jakoś usunąłem szmatami ( zdjęte tylko boczne osłony z blachy), osuszyłem suszarką do włosów. Zaczęła działać. Potem przeleżałem cały cykl mycia pod zmywarką obserwując gdzie kapie woda. Nic nie zauważyłem, zmywarka chodzi do dziś. Cuda. :D

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME