Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tworzenie schematu ideowego na podstawie układu

ORMO_PL 29 Feb 2016 18:26 669 6
Altium Designer Computer Controls
    ORMO_PL
    Level 19  
    Cześć

Mam pewien układ, który muszę odtworzyć

Pytanie jak podejść do mozaiki płytki i elementów, by móc przenieść ten wzór na schemat? Jak zrobić to w najprostszy sposób?

Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Altium Designer Computer Controls
    kwazar
    Level 29  
    Ja jak mam taką potrzebę zaczynam od najbardziej skomplikowanych miejsc, czyli od układów scalonych. Rysuję układ i po kolei wszystkie wyjścia z poszczególnymi elementami rozchodząc coraz dalej. Na koniec peryferia schematu, czyli zaciski, zasilanie.
    Nie jest to reguła czasem rysuję po prostu od strony zasilania i po kolei kolejne bloki układu. Zależy od stopnia skomplikowania układu.
    Potem optymalizuję schemat, ponieważ na pewno nie jest narysowany w zgodze ze wszelką sztuką rysowania schematów.
  • Altium Designer Computer Controls
    ORMO_PL
    Level 19  
    Czyli nic innego jak wylutowywanie każdego elementu, sprawdzanie jego wartości i lutowanie z powrotem.
    ORMO_PL
    Level 19  
    Czy pomiar rezystancji rezystora wlutowanego w obwód drukowany nie będzie przekłamany?
    kwazar
    Level 29  
    Do narysowania schematu z płytki drukowanej bardzo rzadko muszę wylutowywać elementy. Przecież tak jak pisze trymer01 wszystkie są praktycznie opisane. Naprawdę sporadycznie jest potrzeba wylutowania jednej nogi, gdy jest nieczytelna, lub gdy pomiar wartości w układzie nie odpowiada całości.
    Przecież jak się zabiera za rozrysowanie jakiegoś urządzenia z płytki, to wcześniej na pewno zna się jego zasadę działania, a wtedy mniej więcej się wie jakiego elementu można się tam spodziewać. Tak jak w większości rzeczy- dużo zależy od praktyki w analizowaniu układów, projektowaniu itd.
    Przecież o tym można książkę napisać...