Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGX 440 - Man TGX 440 problem ze skrzynią biegów

adr.trans 29 Lut 2016 19:57 3144 7
  • #1 29 Lut 2016 19:57
    adr.trans
    Poziom 2  

Witam, mam problem ze skrzynią w Man Tgx 440 automat, mianowice podczas ruszania, cofania szarpie autem, po dodaniu gazu auto sie lekko dusi i nagle szarpnie podczas jazdy jest normalnie. Potrafi tez podczas zmiany biegu z naglego hamowania np. na swiatlach z 12biegu jak auto sie juz zatrzyma i zrzuci na 3bieg az bujnie kabina.... co moze byc przyczyną? sprzęgło? wysprzęglik? Na pusto jak rusza z 5biegu potrafi go ciagnac bez gazu przez chwile...Może miał ktoś taka przypadłość?

1 7
  • #2 29 Lut 2016 21:11
    kwantor
    Poziom 38  

Przejechałem się kiedyś takim automatem i faktycznie, średnia to radość była. Takie hopsy i szarpania przy ruszaniu. Nie wiem, czy tak ma być. Może docisk jest krzywy? Może potrzeba kalibracji wysprzęgnika.. Za wiele nie pomogłem.

0
  • #3 29 Lut 2016 22:52
    svavecone
    Poziom 25  

Sprzeglo/wysprzeglik/hamulec walu skrzyni. Najbardziej prawdopodobne uszkodzenie sprzegla ktore nie odpuszcza do konca i przy okazji wytarlo juz tarcze hamulca .

0
  • #4 01 Mar 2016 16:44
    monsterq
    Poziom 9  

W manie robi się kalibrację wyprzęgnika po każdej wymianie sprzęgła ale ja miałem takie objawy w vanhoolu, tam co prawda jest trochę inna skrzynia ale u mnie problemem był siłownik od sprzęgła.

Po wyjęciu, rozebraniu i dokładnym przesmarowaniu jak ręką odjął.

W manie problem objawiał się w ten sposób, że czasem nie wysprzęglał i piszczał komputer na desce, że sprzęgło nie wciśnięte i w tym przypadku wina leżała wyłącznie po stronie kalibracji komputerowej ale to była skrzynia manualna

1
  • #5 02 Mar 2016 07:42
    femama
    Poziom 13  

W automacie niewykonujemy kalibracji .Prawdopodobnie zaciera sie wysprzeglik.

0
  • #6 02 Mar 2016 21:54
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

monsterq napisał:
    W manie robi się kalibrację wyprzęgnika po każdej wymianie sprzęgła ale ja miałem takie objawy w vanhoolu, tam co prawda jest trochę inna skrzynia ale u mnie problemem był siłownik od sprzęgła.

W skrzyni manualnej tak ale w AsTronic żadnej kalibracji nie ma.
    Na moje oko to problemy ze sprzęgłem (docisk, tarcza, widełki).

0
  • #7 18 Paź 2016 20:19
    tygr_ys
    Poziom 10  

Taka przypadłość lubi się zdarzać przy docisku i tarczy valeo(zakładanych fabrycznie) przy sachsie raczej nie powinno się tak dziać.

0
  • #8 19 Paź 2016 08:37
    ROKADI

Poziom 19  

Panowie diagnostyka i monitoringi tam szukać skutku a potem przyczyny

2