Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGX 440 - Man TGX 440 problem ze skrzynią biegów

29 Lut 2016 19:57 4197 7
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem ze skrzynią w Man Tgx 440 automat, mianowice podczas ruszania, cofania szarpie autem, po dodaniu gazu auto sie lekko dusi i nagle szarpnie podczas jazdy jest normalnie. Potrafi tez podczas zmiany biegu z naglego hamowania np. na swiatlach z 12biegu jak auto sie juz zatrzyma i zrzuci na 3bieg az bujnie kabina.... co moze byc przyczyną? sprzęgło? wysprzęglik? Na pusto jak rusza z 5biegu potrafi go ciagnac bez gazu przez chwile...Może miał ktoś taka przypadłość?
 • Poziom 38  
  Przejechałem się kiedyś takim automatem i faktycznie, średnia to radość była. Takie hopsy i szarpania przy ruszaniu. Nie wiem, czy tak ma być. Może docisk jest krzywy? Może potrzeba kalibracji wysprzęgnika.. Za wiele nie pomogłem.
 • Poziom 25  
  Sprzeglo/wysprzeglik/hamulec walu skrzyni. Najbardziej prawdopodobne uszkodzenie sprzegla ktore nie odpuszcza do konca i przy okazji wytarlo juz tarcze hamulca .
 • Poziom 9  
  W manie robi się kalibrację wyprzęgnika po każdej wymianie sprzęgła ale ja miałem takie objawy w vanhoolu, tam co prawda jest trochę inna skrzynia ale u mnie problemem był siłownik od sprzęgła.

  Po wyjęciu, rozebraniu i dokładnym przesmarowaniu jak ręką odjął.

  W manie problem objawiał się w ten sposób, że czasem nie wysprzęglał i piszczał komputer na desce, że sprzęgło nie wciśnięte i w tym przypadku wina leżała wyłącznie po stronie kalibracji komputerowej ale to była skrzynia manualna
 • Poziom 13  
  W automacie niewykonujemy kalibracji .Prawdopodobnie zaciera sie wysprzeglik.
 • Specjalista - Samochody Ciężarowe
  monsterq napisał:
  W manie robi się kalibrację wyprzęgnika po każdej wymianie sprzęgła ale ja miałem takie objawy w vanhoolu, tam co prawda jest trochę inna skrzynia ale u mnie problemem był siłownik od sprzęgła.


  W skrzyni manualnej tak ale w AsTronic żadnej kalibracji nie ma.
  Na moje oko to problemy ze sprzęgłem (docisk, tarcza, widełki).
 • Poziom 10  
  Taka przypadłość lubi się zdarzać przy docisku i tarczy valeo(zakładanych fabrycznie) przy sachsie raczej nie powinno się tak dziać.

 • Poziom 19  
  Panowie diagnostyka i monitoringi tam szukać skutku a potem przyczyny