Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik hydrauliczny - Praska hydrauliczna

29 Lut 2016 20:47 3483 16
  • Poziom 13  
    Witam

Nie wiedziałem w jakim dziale napisać ten temat więc postanowiłem tutaj

Szukam miejsca w którym mógłbym dostać siłownik hydrauliczny dwustronnego działania do ręcznej praski hydraulicznej. Siłownik o nacisku 2 lub 3 ton
    Czy wie ktoś może gdzie znajdę taki o to siłownik lub wie w jaki sposób można przerobić siłownik jednostronnego działania na 2 stronnego działania.
    Chciałbym, aby siłownik pracował do dołu tzn, żeby był podwieszony do górnej płyty konstrukcyjnej, a tłok pracował i dociskał element do dolnej płyty

Chodzi mi o taki siłownik jak zastosowano w takiej prasce:

• Poziom 13  
    Witam

Napisałem do obu firm

Na terna.pl niestety nie posiadają, czekam na informację od 2 firmy

Czy da się przerobić siłownik 1 stronnego działania na dwustronnego ??
  • Poziom 41  
    @40neos Na załączonym zdjęciu jest siłownik jednostronnego działania, w właściwie to "lewarek" samochodowy założony do góry nogami, dla mnie nieporozumienie.
  • Poziom 41  
    @kadmen w pierwszym poście, jest mowa o siłowniku dwustronnym.
  • Moderator Elektrotechnika
    40neos napisał:
    Witam

Napisałem do obu firm

A nie szybciej zadzwonić?- w kontaktach masz nr.tel
  • Poziom 13  
    A czy taki siłownik jednostronnego działania z którym nie byłoby problemów jeśli chodzi o zakup będzie w stanie pracować odwrócony o 180 stopni ?

W normalnym podnośniku samochodowym jednostronnego działania powrót tłoka odbywa się poprzez działającą siłę grawitacji, na zdjęciu które udostępniłem są sprężyny, które rozciągają się przy wysuwaniu tłoka oraz wracają do swojej pozycji po przekręceniu odpowietrznika. Wtedy tłok powraca do normalnej pozycji.
  • Poziom 15  
    ciasteczkowypotwor Zasugerowałem się załączoną fotką. Zrobiłem sobie podobna praskę i dlatego podałem taki link.
    Siłownik nie ma określonego położenia pracy, chodzi tylko o to w jaki sposób rozwiąże się sposób powrotu tłoczyska. U mnie jest na sprężynach i działa to super.
  • Poziom 17  
    Cytat:
    A czy taki siłownik jednostronnego działania z którym nie byłoby problemów jeśli chodzi o zakup będzie w stanie pracować odwrócony o 180 stopni ?

Nie.
    Cytat:
    Siłownik nie ma określonego położenia pracy, chodzi tylko o to w jaki sposób rozwiąże się sposób powrotu tłoczyska.

Może pracować tylko w pozycji pionowej lub pod kątem do 70% wysuwu w pozycji poziomej.Jest to związane z sposobem zasilania pompy podnośnika.Aby mógł pracować w pozycji odwrotnej,trzeba przerobić układ zasilania tak aby mógł pobierać olej z części dolnej podnośnika,która normalnie jest jego górą(bo obudowa siłownika służy jako zbiornik oleju)Natomiast jeśli chodzi o powrót tłoka,to rozwiązanie ze sprężynami jest praktyczne ze względu na szybki powrót tłoka.Przy działaniu dwustronnym,cofał by się prawie tak samo wolno jak wysuwał,choć można to zmienić odpowiednią budową tłoka i siłownikiem zbudowanym do pracy obustronnej i osobnej pompy.Wtedy to wygląda tak.
  • Poziom 13  
    Jaki może być koszt takiej przeróbki ??
  • Poziom 38  
    A nie możesz postawić siłownik normalnie? Co za róznica czy porusza się tłok czy korpus.
  • Poziom 17  
    Przyznam się że nigdy nie przerabiałem w ten sposób podnośnika.Ale sądzę że to nie powinno być takie trudne.Całe sterowanie i zawory są w podstawie.Otwór tłoczący jest w cylindrze pod tłokiem.Poza cylindrem jest otwór ssący przez który pompa pobiera olej.W normalnej pozycji ten otworek jest cały czas zalany olejem.Po obróceniu do góry podstawą olej spływa do obudowy w dół(który był normalnie górą) i otwór ssący zasysa powietrze.Aby temu zapobiec potrzeba by ten otworek powiększyć i wkręcić w niego rurkę taką,aby dostała do dna obudowy (czyli dawnej góry)U góry obudowy jest też otwór odpowietrzający,który trzeba zaślepić,a zrobić taki otworek w podstawie(będzie służył do odpowietrzenia jak i do uzupełniania oleju).Myślę że to powinno zadziałać.
  • Poziom 13  
    Wtedy konieczna będzie zmiana w konstrukcji prasy, którą praktycznie mam gotową
  • Poziom 15  
    Moim zdaniem to tutaj zostały pomieszane dwa terminy (Siłownik oraz podnośnik)
    nawet sam autor tematu napisał w poście nr.9 o siłowniku jednostronnego działania a następnie przedstawia zasadę działania podnośnika.
    Według mnie jest zasadnicza różnica pomiędzy podnośnikiem a siłownikiem i nie rozumiem dlaczego siłownik nie może pracować w różnych pozycjach ? skoro do działania siłownika potrzebna jest pompa wytwarzająca ciśnienie.
  • Poziom 17  
    Teraz to już Cię nie rozumiem.Jak można robić konstrukcję prasy nie mając podstawowych części takich jak siłownik i pompa,lub przerobiony czyli zmodyfikowany podnośnik samochodowy (jednostronnego działania)taki jak w podanym przez Ciebie przykładzie.Siłowników dwustronnego działania przeznaczonych do pras hydraulicznych też nie brakuje.To jest przykład zestawu hydraulicznego z siłownikiem jednostronnego działania.
    Siłowniki dwustronnego działania dedykowane do pras ma EUROTECH i SKAMET.Na portalach aukcyjnych też można znaleźć używane w dobrej cenie.Życzę powodzenia.