Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.9D, 2001, MUX - Brak sygnału dźwiękowego, klaksonu

29 Lut 2016 23:18 4272 3
 • Poziom 9  
  Od jakiegoś czasu zauważyłem brak klaksonu. Dzisiaj trochę posiedziałem w garażu i tak:
  - klakson sam w sobie jest sprawny, bo podłączyłem na krótko i trąbi
  - posiada wtyczkę z zielono-żółtym oraz szarym przewodem. Na zielono-żółtym jest masa, więc domyśliłem się, że PLUS jest podawany szarym przewodem.
  - drugi koniec szarego przewodu udało mi się zlokalizować w jednej ze wtyczek na płytce z bezpiecznikami w komorze silnika.
  Niestety tutaj trop się urwał. Myślałem, że "idąc dalej za przewodem" trafię na bezpiecznik. Jednak po sprawdzeniu, czy istnieje połączenie pomiędzy jakimkolwiek bezpiecznikiem a szarym przewodem we wtyczce nie znalazłem nic takiego.
  Z Internetu wiem, że bezpiecznik odpowiadający za klakson to nr 13, 15A w komorze silnika. (Dla pewności sprawdziłem też wszystkie pozostałe, również te pod kierownicą).
  Wiem, że przyciskając klakson podajemy MINUS na cewkę przekaźnika, a gdy ten się załączy podaje PLUS na klakson, czyli na mój szary przewód.

  Nie wiem, który układ jest zabezpieczony bezpiecznikiem: czy układ sterujący ( przycisk klaksonu i przekaźnik) czy układ wykonawczy (styk przekaźnika i klakson) czy może te dwa obwody posiadają bezpieczniki ?

  Nie udało mi się zlokalizować przekaźnika od klaksonu. Czy on znajduje się na tej płytce drukowanej pod kierownicą ?
  Chciałem sprawdzić tasiemki, które są w kierownicy, jednak nie potrafię znaleźć ich drugiego końca, aby wpiąć się multimetrem i sprawdzić ich ciągłość. Po zwarciu styków w kostce klaksonu w kierownicy nic się nie dzieje.
  Podejrzewam, że albo uszkodzona jest tasiemka, albo przekaźnik, który nie wiem gdzie jest.

  Bardzo pomógł mi jeden temat z tego forum odnośnie braku klaksonu, jednak tam autor miał samochód z 99r więc nie miał MUXa i nie do końca mi on pomógł.

  Proszę o jakieś wskazówki.
  Pozdrawiam Piotrek
 • Relpol przekaźniki
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Bezpiecznik jest w obwodzie wykonawczym, nie wiem od której strony mierzyłeś taśmę, mam nadzieję że od strony poduchy i poducha była wyjęta. Druga strona taśmy (a dokładniej gniazdo )jest zaraz za kierownica w tym czarnym plastiku w kórym jest schowana taśma.
 • Relpol przekaźniki
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto