Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BROTHER HL-1210WE - Miga pomarańczowa dioda, łączy się z komputerem, nie drukuje

01 Mar 2016 01:03 21990 8
  • Level 2  
    Witam,
    Mam problem z drukowaniem.
    Drukarka BROTHER HL-1210WE łączy się z komputerem (za pomocą USB, posiadam także możliwość bezprzewodowego drukowania, jednak korzystam z USB).
    Miga pomarańczowa dioda 4 razy z 1 sekundą przerwy. Czytałem w instrukcji, być może to błąd wkładu. Wyjąłem i włożyłem jeszcze raz toner, ale nadal to samo (nie jestem specjalistą ale wyjąłem i włożyłem raczej dobrze).

Ostatnio drukowałem więcej stron za jednym razem (ok. 100 stron). Były momenty, że musiałem dłużej poczekać - drukowała np. po 2-3 strony z przerwą. Po dwóch dniach zaczęła migać ta dioda (nie wiem czy ma to jakiś związek).

Proszę o pomoc,
    Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Witam kolego.
    Przesyłam link z objaśnieniem lampek które maja swoje znaczenie.
    Wygląda na to że trzeba kupić nowy toner i zainstalować, lecz pewności nie mam a i pamiętaj o bębnie. Przeczyszczenie go może wystarczyć. Jest tam taki suwak przejedz nim 10 razy w odstępach po parę sekund i sprawdź.

http://www.mycenter.pl/files/produkty/brother-hl1210w-instrukcja-obslugi.pdf
    ( strona 39-45)

http://support.brother.com/g/b/faqendbranchpr...50dn_all&faqid=faq00000170_007&printable=true

Pozdrawia Kamil
  • Level 2  
    Dziękuję za poradę.
    Przejechałem suwakiem ok. 10 razy i niestety dalej dioda miga. Myślę, że zrobiłem to dobrze:)
    Być może będzie potrzebna wymiana toneru... ale swoją drogą ciekawy jestem czemu tak szybko. Zapewniano mnie, że będę mógł wydrukować sporo stron. Mam drukarkę od połowy czerwca 2015 i fakt, że drukowałem trochę, ale wydawało mi się, że toneru jeszcze jest sporo. Jak to sprawdzić najlepiej?
    Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Wyjmij toner i sprawdź na wałku który nakłada tusz na papier czy jest widoczny tusz ( kolor czarny) czy tylko taki pyłek( kolor szary) . Jak masz tylko pyłek kolory szarego to trzeba wymienić toner.
  • Level 21  
    kamilkropi wrote:
    Wyjmij toner i sprawdź na wałku który nakłada tusz na papier czy jest widoczny tusz ( kolor czarny) czy tylko taki pyłek( kolor szary) . Jak masz tylko pyłek kolory szarego to trzeba wymienić toner.

Witam
    Zdecyduj się kolego Tusz czy Toner to drukarka laserowa więc żadnego tuszu tam nie ma.
    Z kąd niby miał by się tam wziąść szary pyłek?

Dla autora tematu. Ta drukarka jest bardzo prostym urządzeniem nie ma żadnych czujników sprawdzających ilość toneru. Jest to rozwiązane programowo to znaczy wydrukowała określoną przez producenta ilość stron i się zatrzymuje z informacją wymień toner nie zależnie od tego czy on się fizycznie skończył czy też nie. Jak mniemam był to toner startowy więc jest on bez resetera czyli nici z przestawienia owego ustrojstwa, uprzedzając pytanie co to takiego proponuję wygooglować.
    Podsumowując wymień toner i po problemie, ewentualnie jak czujesz się na siłach kup toner w butelce plus odpowiedni reseter i sam zregeneruj toner. Jak? Znajdziesz na youtube.

Pozdrawiam i powodzenia
  • Level 2  
    Tak, oczywiście. Toner.
    Był to toner startowy. Nabiłem tusz, zresetowałem drukarkę i drukuje. Jak długo? zobaczymy, albowiem ten toner startowy nie jest pojemny :)
    Samo zresetowanie bez nabicia tuszu mogłoby nic nie dać?

Pozdrawiam,
    M.
  • Level 2  
    Witam,
    Jakiś czas temu miałem problem z tą drukarką i pisałem tutaj.
    Nabiłem toner, zresetowałem go i zadziałało.
    Teraz nie chce, ale nie jestem pewny czy kod jest zły czy coś innego. Usypałem trochę tonera i wciąż nie działa.

Może jest ktoś w stanie pomóc.

Może ktoś pamięta , model drukarki HL -1210WE ?
  • Level 38  
    Podmień toner lub sam chip z tonera. Będziesz wiedział wszystko.
  • Level 2  
    Witam
    Po wyjęciu tonera po prawej stronie drukarki masz dwie sprężynki, dociśnij je parę razy palcami, a po włożeniu tonera dopchnij go w prawą stronę w kierunku tych sprężyn.