Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-C5350DN nie drukuje koloru, Cyan, Magenta, Yellow 0%

01 Mar 2016 12:14 1239 3
  • Poziom 5  
    Witam.

Posiadam drukarkę Kyocera FS-C5350DN, która nie drukuje na kolorowo, Czarny drukuje bez problemu. Tonery wymienione na zamienniki.

Wydruk testowy pokazuje Cyan 0%, Magenta 0%, Yellow 0%, Black około 80%

Drukarkę nabyłem już niedrukującą w kolorze, poprzedni właściciel twierdził że to z powodu braku toneru, ale po wymianie tonerów problem został.

Proszę o pomoc w naprawie.
  • Poziom 31  
    wrsls-k2 napisał:
    Wydruk testowy pokazuje Cyan 0%, Magenta 0%, Yellow 0%, Black około 80%
    możliwe , że został przekroczony licznik ilości wydruków kolorowych .
    Na Chińskim portalu aliexpress.com jest aukcja pod tytułem "Compatible for Kyocera FS 5300 C5300DN C5350D printer reset cartridge toner chip TK560 TK 560" gdzie sprzedają chip do resetu tonerów w tych i podobnych drukarkach . Warto rozeznać ten temat.
  • Poziom 16  
    być może wywoływaczki się posypały od tych trzech kolorów, chip od tonera daje tylko informację o tym że nowy toner został włożony do urządzenia, że toner w ogóle jest zainstalowany. Jeżeli drukarka po wymianie tonerów dalej pokazuje 0% to pewnie chip nie jest kompatybilny z urządzeniem, ale wszystko co napisałem to tylko domysły
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

antek1cza napisał:
    możliwe , że został przekroczony licznik ilości wydruków kolorowych .

Kolego, nie ma czegos takiego jak licznik ilosci wydrukow kolorowych. Drukujesz na tej drukarce ile chcesz, ile masz tonera i koniec.

antek1cza napisał:
    Na Chińskim portalu aliexpress.com jest aukcja pod tytułem "Compatible for Kyocera FS 5300 C5300DN C5350D printer reset cartridge toner chip TK560 TK 560" gdzie sprzedają chip do resetu tonerów w tych i podobnych drukarkach . Warto rozeznać ten temat.

To nie jest chip do resetu tonerow, lecz chipy sluza w tym modelu do ROZPOZNAWANIA oryginalnych tonerow i nic wiecej. Chipy nie zliczaja wydrukow, lecz oszukuja maszyne, ze toner jest oryginalny. Jesli chip bedzie zly, to maszyna zapisze w logach, ze uzyto nieorginalnego tonera.

Dodano po 4 [minuty]:

m1b napisał:
    być może wywoływaczki się posypały od tych trzech kolorów,

I moim zdaniem, to jest wlasciwy wniosek. W przypadku uzywania nieoryginalnych tonerow, sypia sie wywolywaczki. Jedyny sposob naprawy, wymiana deweloperow.

Pozdrawiam