Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother mfc 215c - brak czarnego tuszu

benek303 01 Mar 2016 13:20 1623 10
    benek303
    Level 8  
    Witam wszystkich.
    Moja drukarka przestała drukować na czarno. Zmieniłem pojemniki z tuszem na nowe,rozebrałem drukarkę i wyjąłem głowice. Wymoczyłem ją w płynie do udrażniania głowic, złożyłem i dalej nic. Czyściłem poprzez kod serwisowy i nic. Rozebrałem ją raz jeszcze, i przez strzykawkę podawałem tusz aż zaczął wypływać przez głowice(wszystkie cztery kolory) Złożyłem do kupy włączyłem czyszczenie i wydruk próbny i nic... Podłączyłem wężyk od czarnego tuszu do strzykawki i tak przelałem przez głowice i pościłem wydruk, dwie strony są ok i znowu wychodzą białe kartki :(
    Co mogę jeszcze zrobić???? Da się to jeszcze naprawić czy już po drukarce??? Może po prostu pompka od podawania czarnego tuszu jest zaschnięta??? I gdzie ona jest???
    antek1cza
    Level 31  
    benek303 wrote:
    drukarka przestała drukować na czarno
    a czy wyświetla się jakiś komunikat ?
    benek303 wrote:
    Podłączyłem wężyk od czarnego tuszu do strzykawki i tak przelałem przez głowice i pościłem wydruk, dwie strony są ok
    niech kolega zrobi to jeszcze raz i wydrukuje stronę z jej konfiguracją-ustawieniami .
    benek303 wrote:
    Czyściłem poprzez kod serwisowy
    co ma kolega na myśli ?
    benek303
    Level 8  
    Nie. Nie ma żadnego komunikatu.
    Menu-mono start-4*strzałka w gore 76 i czyszczenie tylko czarnego kilka razy, oraz wszystkich kolorów.
    benek303
    Level 8  
    to jest wydruk próbny drukarki ,która stała 24h bez żadnego ruchu.
    Jest jakaś poprawa ponieważ widać coś czarnego.

A to jest po podaniu tuszu strzykawką:
    Jest gorzej, dużo, dużo gorzej.
    dr.master
    Level 39  
    Wydrukuj test dysz a nie stronę testową.
    Trzeba się zaopatrzyć w płyn do udrażniania głowic.
    Puścić drukowanie, wyłączyć zasilanie, nalać płyn pod głowicę i zaparkować na noc.
    Następnie w maintenance 76 puścić czyszczenie ok 3 razy i wydrukować stronę testową maintenance 09, dla przypomnienia w maintenace można wejść poprzez uruchomienie drukarki (wkładając kabel zasilający) z wciśniętym klawiszem menu lub naciskająć menu/set oraz black start a następnie cztery razy strzałkę w górę .
    benek303
    Level 8  
    Głowice moczyłem dwa dni. Tusz przelewałem przez głowice. Wstrzykiwałem płyn udrażniający przez wszystkie cztery rurki do głowicy... Wszystkie porady jakie są dostępne na elektrodzie zastosowałem. Efekt marny.
    Teraz czyszczę stację dokującą- czyszczącą razem z wymianą wkładu pampersa.W tym samym czasie nadal moczę głowice.( z dwóch stron tj. moczy się w płynie oraz wstrzyknięty płyn w wężyki od tuszu)
    Jak wszystko poskładam sprawdzę efekty.
    Menu- mono start - 4xstrzałka w górę= maintenance
    76- to jest czyszczenie Tyle wiem.
    09= to jest test dysz ???
    Może jeszcze jakieś przydatne kody ktoś zna???
    dr.master
    Level 39  
    Obawiam się że głowica już się do niczego nie nadaje.
    Wiele jest opcji maintenance, ale w Twoim przypadku raczej nic już nie pomoże programowo.
    Jakie funkcje by Cię interesowały ?
    antek1cza
    Level 31  
    benek303 wrote:
    Wszystkie porady jakie są dostępne na elektrodzie zastosowałem. Efekt marny.
    A czyścić w myjce ultradźwiękowej kolega próbował ?
    benek303
    Level 8  
    dr.master wrote:

Jakie funkcje by Cię interesowały ?

Do niedawna nawet nie wiedziałem że takie są, więc może jakieś pożyteczne i przydatne dla użytkownika bym poprosił.

Nie, nie próbował ponieważ takowej nie posiadam :(
    antek1cza
    Level 31  
    benek303 wrote:
    Nie, nie próbował ponieważ takowej nie posiadam
    Jeżeli kolega @benek303 jest z Poznania to podpowiedziałbym do kogo się przejść co mógłby jeszcze zobaczyć te nieszczęsne głowice.
    Myjki mają niektóre serwisy GSM tylko nie wiem czy nie będzie za mała. Po za tym taka mała myjka to już nie tak duży wydatek (50-100zł) jak oczywiście jeszcze do czegoś by się przydała a nie tylko do głowic.
    baki69
    Level 12  
    Ja zrobiłem po kolei czyszczenia i ruszyło. Powodzenia

Przydatne kody serwisowe
    Kod serwisowy 76 poza wyborem koloru posiada inne opcje, w tym te związane z poziomem czyszczenia głowicy:

Numer kodu Nazwa operacji Opis
    1 Normal purge (NP) Purge to be performed by user purge

2 Periodical reset purge (RP) Purge to be performed periodically. The cycle varies due to the ambient temperature

3 Power purge (PP) Purge to be performed by user purge

4 Initial purge (uIP) Purge to be performed automatically immediately after the user purchases the machine

5 User reset purge (RP3) Purge to be performed by user purge

6 Engine setup purge (eIP) Purge to be performed for refilling the tubes with ink

7 Periodic expelling purge (RP2) Purge to be performed periodically. The cycle varies due to the ambient temperature

8 Periodic suction purge (SP) Purge to be performed periodically. The cycle varies due to the ambient temperature

9 Small reset purge (SRP) Purge to be performed periodically. The cycle varies due to the ambient temperature

0 Ink replacement purge Not to be performed by service personnel

Operacje z powyższej listy, które mogą się przydać, to:

Normal purge (NP) – zwykły tryb czyszczenia.
    Periodical reset purge (RP) – automatyczne okresowe czyszczenie i odpowietrzanie.
    Power purge (PP) – rozszerzone czyszczenie, jeżeli nie pomogło zwykłe (Normal purge).
    User reset purge (RP3) – czyszczenie, które dostępne jest z normalnego menu drukarki.
    Ink replacement purge – czyszczenie po wymianie głowicy na nową.