Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Versa plus - expander częśc dalsza

kasprzyk 01 Mar 2016 19:36 798 13
  • #1 01 Mar 2016 19:36
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam
    Czujki podłączone fizycznie do 4 wejść płyty głównej - sygnalizują naruszenie zarówno w manipulatorze, jak i sygnalizatorze zew.
    Problem mam z czujkami przyłączonymi do expandera - naruszenie powoduje wyzwolenie sygnału w manip. oraz informacji wizualnej, ikonka + komunikat- jednak nie aktywuje sygnalizatora.
    Proszę o podpowiedzi - sprawdziłem czy do wyjść są przypisane omawiane wejścia - są, czujki są także przypisane do tej samej strefy - co mogłem pominąć ?

0 13
  • #2 01 Mar 2016 21:18
    sosarek

Poziom 43  

Masz zaznaczone Sygnalizuj alarmy strefy 1?

0
  • #3 01 Mar 2016 21:36
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Wydaje mi się że tak, jutro się upewnię, dzięki za podpowiedź.

0
  • #4 02 Mar 2016 21:26
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Nie wiem o co chodzi, na manipulatorze miałem przypisane konkretne wejścia do wyjść, sprawdzałem to przynajmniej 2 razy. Dzisiaj po podłączeniu kompa, okazało się, że są przypisane zupełnie inne! Ustawiłem ponownie z dload-a
    teraz wszystko działa prawidłowo.
    Pzdr

0
  • #6 03 Mar 2016 19:20
    sosarek

Poziom 43  

bhtom napisał:
    A centrale należy zawsze programować z kompa.

Z tym się nie zgodzę, czasami po zmianie ustawień wystarczy ją sflashować.

0
  • #9 04 Mar 2016 21:51
    sosarek

Poziom 43  

@bhtom Nawet Integrę można prawidłowo zaprogramować z poziomu klawiatury, kwestia wprawy.

0
  • #10 05 Mar 2016 21:45
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Panowie, co zainstalować do tego systemu w celu możliwości sterowania pilotami - konkretnie chodzi o wyzwalanie napadu, ewentualne sterowanie zazbrajaniem/robrajaniem systemu.
    Nie bardzo rozumiem te zawiłości - zamiast jeden moduł do bezprzewodówki, mamy do wyboru:
    1) Expander obsługi pilotów 433MHz a w nim do wyboru INT-RX-S lub INT-RX
    2) Kontroler systemu bezprzewodowego 433MHz
    3) Kontroler systemu bezprzewodowego ABAX (rozumiem, że tu chodzi o łączność dwukierunkową)
    dlaczego oni tak gmatwają to wszystko - nie mogą zrobić jednego modułu ?

0
  • Pomocny post
    #11 06 Mar 2016 10:29
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Moim zdaniem pierwsze pytanie, czy ma być 433Mhz (system jednokierunkowy) czy też 868Mhz (dwukierunkowy). Oczywiście dwóch kontrolerów nie można stosować w systemie Versy. Jeśli wybierzesz 868Mhz, to wybór jest prosty - kontroler Abaxa obsługiwany przez Versę. Jeśli zaś wybierzesz komunikację jednokierunkową, to bez wątpienia kontroler MCU. Masz możliwość obsługi pilotów i dodatkowo czujek systemu Micra. Musisz jednak pamiętać o możliwościach Versy - max. 30 wejść w systemie. MCU jest wykrywany w systemie jako dwa urządzenia. Pierwsze - kontroler pilotów, drugie - MCU.

Pozdrawiam.

0
  • #12 06 Mar 2016 22:47
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Jeszcze jedno pytanie - teraz odnośnie powiadamiania GSM - czy jest możliwe, że centrala blokuje możliwość doładowania karty ? Konkretnie chodzi o Play.

0
  • Pomocny post
    #14 07 Mar 2016 08:36
    sosarek

Poziom 43  

kasprzyk napisał:
    czy jest możliwe, że centrala blokuje możliwość doładowania karty ? Konkretnie chodzi o Play.

Nie powinna, jednak co do działania kart Play w urządzeniach Satela można by spokojnie napisać dość obszerne wypracowanie.

0