Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawieszanie się PC po próbie zmiany karty graficznej.

mariusz123211 01 Mar 2016 19:48 657 5
    mariusz123211
    Level 8  
    Witam. Mam dosyć nieciekawy problem. Otóż po uruchomieniu komputera i pojawieniu się pulpitu wszystko jest ok, a po ok 15-20 sekundach komputer całkowicie się zawiesza/zamraża. Nie można zrobić nic. Zero reakcji. Kursor się zawiesza, klawiatura nie reaguje. Nawet jak wciskam Capslock to dioda na klawiaturze się nie zaświeci. Zostaje tylko reset, a właściwie to przytrzymanie Power, żeby się wyłączył - co mam zrobić? Gdy odpalam Ubuntu z płyty to jest wszystko ok. Włączy się i działa prawdiłowo. Prawidłowo działa także tryb awaryjny.
    Problem pojawił się po tym jak na tym komputerze sprawdzałem inną kartę graficzną. Po jej podłączeniu właśnie tak się zaczęło dziać. Komp się włączył, ale zaraz się zawiesił. Włożyłem tą starą, moją kartę i dalej jest to samo.
    Żadnymi programami nie mogę nic sprawdzić, bo nie mam jak. Nie mam możliwości włączenia opcji napraw komputer, bo tak samo się zawiesi. Przywracanie systemu nic nie daje. Sformatować dysku także się nie da, bo wiesza się przy instalatorze (czy przy instalacji Windowsa korzysta ze sterowników zainstalowanych na dysku?).
    W trybie awaryjnym odinstalowałem sterowniki karty graficznej, nie pomogło. Jaką bym nie podpiął kartę graficzną, to jest to samo, więc karta sprawna. Podejrzewałem jakieś błędy dysku. Sprawdziłem MHDD i czyściutko. Podpiąłem inny dysk (sprawny) co prawda z XP i wywala mi blue screena przy ładowaniu okienka Windows (tryb awaryjny działa normalnie).
    Nie mam pojęcia co robić dalej.

Win 7 (64bit)
    Płyta Gigabyte GA-M52S-S3P
    AMD Athlon x2 64 2.55 GHz
    Zasilacz EC 350x 350W
    DDR2 3GB GoodRam
    Seagate 160GB HDD
    Nvidia GeForce 9400GT 1GB
    310artur
    Level 43  
    Jaki zasilacz i jaka karta graficzna sprawiła że problem się pojawił.
    Reszta podzespołów też się przyda do wglądu.
    Dla pewności spróbuj jeszcze tym usunąć sterowniki w trybie awaryjnym
    http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

To że XP wywala BS jest normalne jeśli był instalowany na innym komputerze. Win10 może by się podniósł po takiej zamianie sprzętu ale też nie tak z miejsca bo dodaje wtedy sterowniki do urządzeń.
    Magic_moon

Level 28  
    A jak podłączyłeś inną kartę to musiałeś instalować do niej sterowniki ? Jeśli tak zrobiłeś to musisz te sterowniki odinstalować i zainstalować prawidłowe od twojej działającej karty. Resztki po starych sterownikach wyczyść Driver Sweeper.
    konop93
    Level 10  
    Sprawdz stan kondensatorów na płycie głównej ;)
    jeśli są napuchnięte to całkiem możliwe, że to będzie przyczyną ;)
    mariusz123211
    Level 8  
    Problem rozwiązany. Uszkodzony slot DDR2.