Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc w doborze kamery pod moje wymagania

dragi_gd 01 Mar 2016 20:21 1338 21
  • #1 01 Mar 2016 20:21
    dragi_gd
    Poziom 13  

Witam.

Proszę o pomoc w doborze kamery (jedna wewnętrzna i jedna zewnętrzna).
    Chodzi o takie funkcje jak:
    - włączenie za pomocą smartfona,
    - automatyczna rejestracja gdy wyczuje ruch,
    - zrzut obrazów do jakiejś chmury (najlepiej darmowej),
    - możliwość podglądu w każdej chwili za pomocą smartfona,
    - musi mieć dobra jakość robionych zdjęć zarówno w dzień jak i w nocy,
    - chyba najważniejsze - nie chcę stawiać rejestratora.

Powiedzcie czy da się dobrać jakąś kamerkę?

Chciałbym wychodząc z domu włączać je smartfonem i aby w razie detekcji automatycznie zrobiła fotki i wyrzuciła je np. na OneDrive-a lub w inną chmurę. Również chcę mieć możliwość podglądu na telefonie w każdej chwili np. za pomocą łącza LTE.

Moderowany przez sharp:

Wyjątkowo poprawiłem niechlujną pisownię.
    Nie będzie kolejnej szansy.

0 21
  • Deimic Smart Home
  • #2 02 Mar 2016 10:21
    glider33
    Poziom 18  

Zacznij od określenia budżetu oraz posiadanego łącza internetowego.

Co do konkretnego modelu kamery spełniającej twoje wymagania, to musisz szukać kamerki IP z możliwością nagrywania lokalnie na kartę SD oraz przesyłem zdjęć na serwer ftp lub maila.

http://www.dipol.com.pl/kamera_ip_kompaktowa_...f-i_2_mpix_4_mm_0_01_lx_ir_do_30m__K17636.htm

Nie znam żadnej kamerki, które może przesyłać obrazy do chmury, ale nie twierdzę, że takowe nie istnieją ;)

0
  • #3 02 Mar 2016 20:15
    dragi_gd
    Poziom 13  

Budżet na każdą z kamer to do 1000zł
    łącze mam 120Mbit UPC
    Chciałbym aby kamera przesyłała zdjęcia na serwer (pytanie jaki) nie chcę aby zapisywała zdjęć w swojej karcie pamięci. Dodatkowo zależy mi na dostępnie z każdego miejsca z netem do obrazu z kamery.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Mar 2016 20:57
    glider33
    Poziom 18  

Nie wiem czemu nie chcesz rejestracji na kartę SD ale Twój wybór. Podpowiem tylko że w momencie wykrycia ruchu kamera może rejestrować wideo na kartę, a materiał możesz sobie później zgrać przez neta. Na serwer ftp będą wrzucane tylko zdjęcia, czyli pojedyncze klatki.

Podaj jeszcze warunki pracy kamer w nocy, tzn. czy jest jakieś oświetlenie.

0
  • #5 03 Mar 2016 19:22
    dragi_gd
    Poziom 13  

Chodzi o to, że miałem włamanie w mieszkaniu i obawiam się, że jakby doszło do ponownego włamania to z kamery można zabrać karte sd dlatego wolę zapis na serwer. Drugą kamerą na zewnątrz bardzo słabe światło uliczne często brak światła z latarni.

0
  • #6 04 Mar 2016 21:10
    sosarek

Poziom 43  

Na Twoim miejscu zacząłbym od instalacji systemu alarmowego, dopiero później bawił się w montaż kamer, i to z rejestratorem który zawsze można gdzieś schować.

0
  • Deimic Smart Home
  • #7 04 Mar 2016 22:19
    dragi_gd
    Poziom 13  

System alarmowy już posiadam. Po instalacji alarmu pomyślałem, że mogę dołożyć kamerke. Pytanie jaką aby spełniała moje potrzeby ??

0
  • #8 04 Mar 2016 22:33
    glider33
    Poziom 18  

Podaj jeszcze wymagania co do obserwacji sceny - kąt i rozmiar w metrach, a najlepiej wstaw rysunek.

0
  • #9 05 Mar 2016 15:44
    dragi_gd
    Poziom 13  

Rysunek postaram się zrobić jutro i wrzucić.
    Co do pokoju to jest to kamerka umieszczona w rogu łapiąca cały pokój o powierzchni ok. 25 m2.
    Potrzebuje takiej która w nocy da bardzo wyraźny obraz (dobre IR) i w dzień również bez szumów oczywiście w wysokiej jakości (coś koło FHD). Zewnętrzna to odległość do 30 m2 brak oświetlenia widok przez mało ruchliwą ulicę.

0
  • #10 07 Mar 2016 08:30
    fotonpan
    Poziom 1  

Witam

1. Czy wady systemu alarmowego zostały usunięte?
    2. Co z zapisem w chmurze, gdy włamywacze prąd odetną, i inne kable sieciowe... może warto pomyśleć o podtrzymaniu zasilania w systemie i internecie 3G/LTE (w warunkach miejskich umowa na mobilny internet z dostępem do monitoringu ma osiągi rzędu 2~5mbps na "uploadzie").
    Zapis w chmurze jest puki co średnio dostępny i na pewno słono płatny w zależności od efektywnego zakresu czasu nagrań. może lepiej samemu wykupić serwer postawić FTP na zrzuty obrazów.,, ale trzeba temat trochę znać.
    PS. Może postawić serwer zapisu sobie gdzieś w innym miejscu i go tam odpalać do przechwytywania obrazu z kamer
    3. Może jak wspomniał uż. Sosarek, ukryć miejsce zapisu lokalnego i to w rejestratorze a nie w wystawionych kamerach, które też warto kraść :/

Pozdrawiam

PS. Nagrania żeby były dowodem w sprawie muszą być dobrej jakości i często się okazuje, że pełnią rolę "pamiątki", jeżeli ktoś nie zrobi systemu całościowego i przemyślanego...

0
  • #11 08 Mar 2016 19:59
    dragi_gd
    Poziom 13  

Fotonpan:

Alarm został założony po włamaniu. Później pomyślałem jeszcze o kamerce. Sama kamerka ma być jako dodatek dla mnie. Alarm jest spięty gsmem z moimi telefonami.
    Chciałbym w razie alarmu mieć możliwość na podgląd tego co się dzieje w domu.

Glider33 podpowiedział mi taką oto kamerke i chyba na nią się zdecyduje:
    http://www.bcs-sklep.pl/produkt/3192-bcs-dmip3300air.html

0
  • #12 08 Mar 2016 20:35
    degrejtest
    Poziom 9  

A nie lepiej kupić do pokoju taką co nie będzie rzucać sie w oczy?? W dodatku estetycznie będzie wygladać. Są kamerki co wrzucają zdjęcia na przykład na serwer ftp. Podgląd zdalny to nie jest problem.

0
  • #13 08 Mar 2016 22:22
    sosarek

Poziom 43  

dragi_gd napisał:

W tej cenie kupisz rejestrator i kamerę CVI, AHD...podgląd przez internet, archiwizacja - czyli w przypadku zajścia masz nagrania, zdjęcia na email itp.

0
  • #14 08 Mar 2016 22:42
    glider33
    Poziom 18  

sosarek napisał:
    dragi_gd napisał:

W tej cenie kupisz rejestrator i kamerę CVI, AHD...podgląd przez internet, archiwizacja - czyli w przypadku zajścia masz nagrania, zdjęcia na email itp.

Też jestem tego samego zdania, ale kolega się uparł, że nie chce rejestratora i basta :-?

0
  • #15 09 Mar 2016 19:27
    dragi_gd
    Poziom 13  

Podasz jakiś zestaw ??
    Kamera i rejestrator ??

0
  • Pomocny post
    #16 09 Mar 2016 20:01
    sosarek

Poziom 43  

Na przykład APTI-Y20V3-2812W i do tego BCS-CVR0401A-III, dysk SATA i zasilacz do kamery 12V/2A.

0
  • Pomocny post
    #18 09 Mar 2016 22:59
    sosarek

Poziom 43  

Omiń ten zestaw szerokim łukiem, podałem Ci modele sprawdzonego sprzętu.
    Przy rejestratorze dwa zasilacze - jeden do niego, drugi na zasilanie kamery(do niej skrętką zasilanie i obraz), kabel ethernet od rejestratora do routera, BCS obsługuje p2p(chmurę).

0
  • #19 10 Mar 2016 22:16
    dragi_gd
    Poziom 13  

Ok decyzja zapadła zestaw taki jak pisałeś do tego dysk 1Tb (jaki czas zapisu na takim dysku bedzie ?)
    Zasilacz podpinam do rejestratora a drugi bezpośrednio do kamery po skrętce czy drugi tez w rejestrator i z niego skrętką idzie zasilanie do kamery ??

0
  • #20 11 Mar 2016 23:02
    dragi_gd
    Poziom 13  

Panowie jeszcze jedna prośba, a mianowicie jakaś kamera z audio ??

0
  • Pomocny post
    #21 13 Mar 2016 17:01
    sosarek

Poziom 43  

Na skrętce z obu stron zakładasz wtyki zasilające i transformatorki wideo, do do dysku - spokojnie ok.3-4 tygodni.
    Co do audio - dołóż sobie moduł audio, np.MP-1/R.

0
  • #22 14 Mar 2016 10:18
    dragi_gd
    Poziom 13  

ok tak właśnie zrobię. Jeśli jeszcze jakieś miałbym pytania to zapytam ok.

0