Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw hydroforowy wz 250 omnigena

zielony471 01 Mar 2016 21:02 1428 7
  • #1 01 Mar 2016 21:02
    zielony471
    Poziom 2  

Witam, zakupiłem nową pompę WZ 250 Omnigena, po zmontotowaniu i podłączeniu zestawu do studni nie zalałem jej wodą tylko włączyłem, zassała wodę i pompuje ją ale bezpośrednio do kranu omijając zbiorniczek. Co mogę teraz zrobić żeby zestaw działał jak powinien? Dodam że doczytałem później że potrzeba zalać wodą pompę ale przez korek zalewowy nie dało sie wlać wody, tak jakby była tam poduszka powietrzna. Nie wiem czy cos źle podłączyłem czy jednak coś się uszkodziło. Bardzo proszę o pomoc

0 7
  • #2 01 Mar 2016 22:31
    picia194
    Poziom 11  

Witam
    Teoretycznie pompie nic nie powinno się stać chyba że długo zasysała wodę. Jaki zbiornik posiada Pan, ile litrów. Może zdjęcie jakieś.
    Jakie ciśnienie wytwarza ta pompa.

0
  • #3 02 Mar 2016 18:31
    Romulus7874
    Poziom 27  

To ta pompa jest zamontowana na zbiorniku, czy jakaś inna ogrodowa? Bez zbiornika, ze zbiornikiem?
    Po wyłączeniu się pompy leci jeszcze jakiś czas woda z kranów?
    Daj jakieś zdjęcie nawet z neta, jak wygląda ona.
    Zasadniczo one pompują "do kranu" a zbiorniczek jest "jakby obok". Zbiornik nie jest przepływowy.

0
  • #4 02 Mar 2016 22:24
    zielony471
    Poziom 2  

tak, pompa jest zamontowana na zbiorniku 24l i woda leci z kranu przez chwilę i dopiero włącza się pompa, niby działa ale jesli woda leci nieco dłuższy czas to drastycznie spada ciśnienie tzn woda ledwo leci, może wystarczy wyregulować ciśnienie załączania i wyłączania pompy?
    Zestaw hydroforowy wz 250 omnigena
    Zbiorniczek jest z przeponą, producent zalecił wyrównanie ciśnienia powietrza do 1,5 atmosfery, oryginalnie było 4, może jest teraz za mało?

0
  • #5 03 Mar 2016 07:58
    zimny8
    Poziom 33  

A czytałeś specyfikację tej pompy przed zakupem?, czego się spodziewałeś: moc 250W. wydajność 35 litrów/min. to b. mało 0,5 l/sek. Max wysokość tłoczenia: 39m, umówmy się na 30 m. i na takie ciśnienie nastaw.
    Zbiornik 24 litry z czego część stanowi poduszka powietrzna?.

0
  • #6 03 Mar 2016 08:19
    zielony471
    Poziom 2  

Wiem czego się spodziewać po tej pompie bo przez 5 lat mi służyła taka sama, tylko nie montowałem jej osobiście i stąd moje wątpliwości czy wszystko jest ok podłączone albo się nie zepsuło. Ale skoro wcześniej było powiedzmy "stałe" ciśnienie a teraz po chwili woda ledwo leci to coś nie jest jak być powinno.

0
  • #7 03 Mar 2016 14:31
    zimny8
    Poziom 33  

Zatem możliwe że coś z przeponą, może wadliwa.
    Masz gwarancję, zgłoś, oddaj do sklepu, reklamuj.

0
  • #8 04 Mar 2016 23:14
    ziemek56
    Poziom 19  

zielony471 napisał:
    Ale skoro wcześniej było powiedzmy "stałe" ciśnienie a teraz po chwili woda ledwo leci to coś nie jest jak być powinno.

Jeżeli przy opróżnionym zbiorniku nie będzie 1.5 bara wstępnego ciśnienia poduszki powietrznej nigdy nie będzie stabilizacji ciśnienia wody a cykle wł/wył będą jak bicie serca. Na początek sprawdź zawór pompowania przed dmuchnięciem. Tej nie znam, ale w większości takich zbiorników jest to zwykły zaworek do kół samochodowych (25 groszy !!!).

zielony471 napisał:
    oryginalnie było 4, może jest teraz za mało?

Niemożliwe. 4 to górne ciśnienie (poprawnie nadciśnienie) wyłączania.

0