Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet 1510 - komupter nie wykrywa drukarki

01 Mar 2016 22:00 1632 2
  • Poziom 5  
    Witam.

Zainstalowałem drukarkę HP Deskjet 1510 All-in-One series zgodnie z instrukcją na nowym komputerze z Windows 7 Ultimate 64 bit. Przez kilka dni działała bez problemu na nieoryginalnych już pojemnikach z tuszem. Któregoś dnia wyskoczył mi komunikat: "Nie rozpoznano urządzenia USB". Problem występuje nadal. Podłączałem kabel do każdego wolnego portu usb i dalej to samo. Na laptopie z tym samym systemem problem wystąpił od razu!

Nie sądzę by była to wina drukarki lub kabla, ponieważ:
    - działa poprawnie gdy chcę zrobić kserokopię przy wyłączonym komputerze (przycisk na obudowie);
    - kabel obsługiwał inne drukarki i wszystko działało jak należy.

Pobierałem też oprogramowanie ze strony HP, ale to to samo co mam na CD...
    Jeśli to wina Windows'a to proszę o pomoc, bo trochę zielony jestem jeśli chodzi o 7, a dość często potrzebuję zapisywać skany z drukarki na dysku.

Próbowałem też ręcznie dodać tę drukarkę do folderu drukarki, ale przy próbie drukowania wyskakiwał problem komunikacji z drukarką i ten sam komunikat o nieznanym urządzeniu.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    W pierwszej kolejności proponuję wymienić przewód USB a jeśli to nic nie zmieni to proszę podłączyć pod jeszcze inny ( trzeci z kolei ) komputer. Stawiam na przewód USB lub uszkodzenie gniazda USB w drukarce.
  • Poziom 5  
    Dziękuję, wymiana przewodu pomogła :D zamykam temat.