Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odblokowanie urządzeń Mio i Navman - aktualizacja Automapy

koala106 11 Sty 2019 16:14 91002 70
    Rick69
    Poziom 5  
    • Program instalujemy na karcie pamięci wybierając w instalatorze wersję Windows CE 5/CE6 bez żadnych dodatków - zrobione
    • tworzymy na karcie SD katalog o nazwie podanej poniżej: - dla każdego urządzenia jest inna
    SEEKER_500A2 - zrobione

• do utworzonego katalogu kopiujemy z folderu Automapa EU Automapa EU.exe i zmieniamy mu nazwę na auto.exe - zrobione
    • włączamy urządzenie, na ekranie licencyjnym nic nie naciskamy, wkładamy kartę pamięci do urządzenia i program odpala się sam – proste jak drut

Nie działa..
    Gdzie popełniłem błąd?

Chyba że są jeszcze inne wytyczne..
  • Computer ControlsComputer Controls
    Leszek M.
    Poziom 12  
    Witam,
    Mam problem z AM na karcie SD w MIO SPIRIT 7500. Miałem wcześniej wersję która działała (wydaje mi się, że to wina aktualizacji MIO) - teraz z tej samej karty nie trybi.
    Próbowałem z 6.24 i 6.25 i nic. Zawsze wywala okienko, że nastąpi restart AM.
    Wersja MIO 7.60.0534 (2018-09-10)
    Może ktoś pomóc aby AM startowała z karty?
  • Computer ControlsComputer Controls
    hijacek
    Poziom 1  
    Witam,
    Mio Spirit 7700LM
    w katalogu device magiczny folder to Magnetic_S5000
    skopiowałem na kartę NavRoad NAVIGATOR FREE, wersja 17.0.0.
    do magicznego folderu przeniosłem plik navigator.exe zmieniłem na auto.exe
    reset
    nie działa
    wojtas91
    Poziom 13  
    Witam.
    U mnie problem jest taki, że po wgraniu automapy w wersji 6.24 1812 EU po około 5km nawigowania ekran robi się niebieski i trzeba resetowac.
    Nawigacja MIO PILOT 15 LM
    Rick69
    Poziom 5  
    U mnie jest inny problem - i nic nie da się z tym zrobić.
    Klikam start i brak reakcji.
    Odblokowanie urządzeń Mio i Navman - aktualizacja Automapy
    mała1
    Poziom 11  
    Leszek M. napisał:
    Zawsze wywala okienko, że nastąpi restart AM.

U mnie był dokładnie taki sam efekt po ostatniej aktualizacji nawigacji. Po przywróceniu stanu sprzed aktualizacji - ta sama Automapa z tej samej karty działała jak poprzednio. Pomogło odblokowanie wg metody innej niż użyta wcześniej z wątku: Link
    wojtas91
    Poziom 13  
    U mnie pomogło wgranie innego startmenu (po włączeniu do wyboru opcja Oryginał lub AutoMapa z karty pamieci) i jak ręką odjał :)
    henoch2012
    Poziom 1  
    Witajcie. Przeczytałem cały wątek bo chciałem zapodać Automapę na MIO 7700 LM. Jak się okazuje niepotrzebnie się męczyłem. Wystarczy dla tego urządzenia posadzić mapę na karcie wybierając autostart dla MIO 7500. Urządzenie po pierwszym uruchomieniu się zrestartuje a następnie pojawi się pokraczny okrojony pulpit z ikoną automapy oraz miejscem (pustym) oryginalnej mapy tego urządzenia. Kliknięcie ikony AM powoduje normalny jej start. Wyjście z automapy wraca do tegoż pulpitu i kliknięciem w pole puste (podpisane MIO) możemy przejść do mapy oryginalnej. Ten sposób zachowuje oryginalną strukturę plików . Usunięcie karty pamięci przywraca normalny autostart oryginalnej mapy.
    luk311
    Poziom 13  
    Witam.
    Uruchomiłem Automapę na urządzeniu MIO Spirit 7700LM, uruchamia się i działa bez zarzutu, lecz nie aktywny jest przycisk "synchronizuj czas " z GPS i program pokazuje złą godzinę. Zainstalowałem aktualizację MIO Combo ale to nic nie zmieniło.
    Przy oryginalnym programie nawigacyjnym czas jest prawidłowy.
    Podejrzewam , że automapa widzi czas jaki jest ustawiony w systemie windows urządzenia, czy jest możliwość ustawić godzinę w Windowsie urządzenia lub jakoś inaczej odblokować synchronizację czasu z GPS:
    Z góry dziękuję za pomoc.
    jurgem
    Poziom 1  
    Korzystając z informacji przedstawianych na forach internetowych (głównie na mynavia i elektroda) "zrobiłem" program do zainstalowania dodatkowych nawigacji na karcie SD. Program działa bez ingerencji w oryginalne oprogramowanie zainstalowane w pamięci urządzenia. Na karcie mogą być zainstalowane dwa dodatkowe programy nawigacyjne, lub jeden. Ten "sposób" działa na MIO 7500 Spirit i MIO Spirit 7800 LM. Programy i informacje są do ściągnięcia z mojego chomika " dangem ".
    jurgem