Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B3 elektryka kontrolki oleju i ładowania

01 Mar 2016 22:47 930 7
  • Poziom 8  
    mam Passata B3 90 benzyna i problem .Dzisiaj w czasie jazdy zaczęła świecić się kontrolka od oleju.W miarę zwiększania obrotów silnika kontrolka świeci coraz jaśniej , a na wolnych obrotach przygasa. Po ponownym uruchomieniu silnika zauważyłem że ,kontrolka od oleju gaśnie ale od ładowania nie. Gdy znacznie zwiększyłem obroty to od ładowania zgasła(wcześniej gasła po uruchomieniu silnika nawet na małych obrotach) , a od oleju znowu zaczęła świecić .czym obroty większe tym jaśniej . Podjechałem pod ścianę i sprawdziłem ;światła w momencie gaśnięcia lampki ładowania zaczynają świecić coraz jaśniej (więc ładowanie jest) i właśnie wtedy zaczyna świecić od oleju. Mam wrażenie że światła świecą jaśniej niż wcześniej. Czyżby za duże ładowanie ? Ale co z tą kontrolką od oleju ? Tak jakby wskazywała wielkość ładowania z alternatora. Olej jest ,wymiana była niedawno, z tego co wiem to kontrolka powinna migać w razie jego braku a ona świeci w sposób ciągły. Czy ktoś może mi pomóc ?
  • Poziom 39  
    Sprawdź ładowanie a jeśli ok to zajmij się licznikiem.
  • Poziom 8  
    ile max powinno być na obrotach
  • Poziom 17  
    Sprawdz jakie jest ładowanie,bo wydaje mi się,że go brak.
  • Poziom 8  
    ładowanie przy obrotach 19,4 ; czyżby regulator ?
  • Poziom 39  
    Na pewno. Teraz jeszcze skontroluj poziom elektrolitu w aku, jak trzeba dolać to wody destylowanej.
  • Poziom 8  
    wymieniłem regulator i wszystko wróciło do normy . Ciekawi mnie jednak fakt jarzenia się kontrolki ciśnienia oleju przy nadmiernym napięciu ładowania .
    I jeszcze jedno ,czy ładowanie akumulatora , bez odłączenia go od instalacji samochodu, mogło mieć wpływ na awarię regulatora napięcia ?