Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik (regulator) pokojowy dla dwóch systemów grzewczych

02 Mar 2016 07:09 915 11
  • Poziom 5  
    Witam . Moje pytanie czy na rynku są i gdzie można zakupić sterownik (regulator) pokojowy najlepiej bezprzewodowy dla dwóch systemów grzewczych na paliwo stałe dla pieca eko-groszek oraz dla pieca gazowego. Myślę że bez sensu jest stroić ściany dwoma oddzielnymi urządzeniami dla 2 kotłów. Niestety poszukiwanie w necie nie zdało rezultatu. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Wystarczy z regulatora wysterować przekaźnik, który dawałby sygnał na oba urządzenia.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    astrzelczyk napisał:
    Sorry ale zadałem pytanie o sterownik a nie jak połatać coś by działało..

W takim razie może ta strona będzie pomocna Link
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Moje pytanie czy na rynku są i gdzie można zakupić sterownik (regulator) pokojowy najlepiej bezprzewodowy dla dwóch systemów grzewczych na paliwo stałe dla pieca eko-groszek oraz dla pieca gazowego

Są na rynku a zakupić można w sklepie lub za pośrednictwem internetu .;)
    Cytat:
    Sorry ale zadałem pytanie o sterownik a nie jak połatać coś by działało

Jeżeli tak stawiasz sprawę to tym bardziej nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego sterownika.

Ps. Widzę że kolega Piracik wyprzedził mnie z trafną odpowiedzią. W związku z powyższym pozostaje mi jedynie (w imieniu swoim i kolegi Piracik) przypomnienie koledze Astrzelczyk o wciśnięcie " pomocny post" :D
  • Poziom 34  
    astrzelczyk napisał:
    Cytat:
    Myślę że bez sensu jest stroić ściany dwoma oddzielnymi urządzeniami dla 2 kotłów

Czy to oznacza że jedna część pomieszczeń jest ogrzewana z jednego kotła a druga z drugiego?. Czy są też ogrzewane naprzemiennie.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Z tego co się oriętuję, nie ma na rynku prostych sterowników spełniających Twoje wymagania.
    Są rozbudowane do zastosowań przemysłowych z wieloma funkcjami, ale cena ich powala.
    Jednak najprostsze jest to , co zaproponował Piracik.

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Jeżeli chodzi o równoczesne załączanie dwóch urządzeń przy użyciu jednego regulatora bezprzewodowego to polecam Euroster Q7TXRX. Można do niego dokupić drugi odbiornik (jeden jest w zestawie) i wtedy bezprzewodowo będą załączane oba piece.
    Trzeba oczywiście pamiętać że będą załączane jednocześnie więc albo załączanie odpowiedniego urządzenia grzewczego (piec węglowy lub gazowy) będzie realizowane ręczne albo będzie (lub już jest) rozwiązanie które wyłączy piec gazowy gdy w piecu węglowym będzie nagrzane np Euroster 11K.
    Polecam kontakt z serwisem firmy Euroster 65 5712012 bo bez szczegółowych informacji trudno dobrać właściwe urządzenie.
  • Poziom 25  
    astrzelczyk napisał:
    Mówią bajkopisarzy na rynku jest więcej niż fachowców.

Mówią też: że na rynku jest więcej dyletantów niż fachowców.
    UWAGA!!! W sterowniku i na przewodach wyjściowych występuje napięcie
    groźne dla życia, dlatego w trakcie instalacji dopływ energii elektrycznej
    powinien być bezwzględnie odłączony, a montaż powierzony
    wykwalifikowanemu instalatorowi.
  • Poziom 15  
    Kupujesz termostat pokojowy bezprzewodowy i podłączasz go do kotła gazowego. Kupujesz zwykły termostat na alledrogo (np. nr aukcji 5911140228) i czujnik podłączasz do zasilania CO pieca stałopalnego. Zasilaniem odbiornika termostatu pokojowego steruje termostat z alle. Jak wygasa w piecu stałopalnym i temp spada do 40*C to włącza się odbiornik i piec gazowy przejmuje odpowiedzialność za ogrzewanie domu. jak rozpalę w stałopalnym i temp zasilania ma co najmniej 41*C to termostat odcina zasilanie odbiornika termostatu pokojowego i piec gazowy przestaje grzać.