Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE19B541 - Znika podświetlenie matrycy

02 Mar 2016 07:31 1251 14
  • Poziom 17  
    Witam Panie i Panowie mam problem z TV, Jest to maluszek Samsung LE19B541 , zanika mu podświetlenie matrycy, bez znaczenia czy obraz jest kierowany z dekodera, komputera czy innego źródła, po jakimś czasie zanika podświetlenie a głos zostaje.
    TV nie są moją mocną stroną a raczej dopiero uczę się diagnozy ich, dlatego bardzo proszę o podpowiedź od czego zacząć bo prawidłowo go zdiagnozować.

Model zasilacza - PWI1902ST(A)
    Modeł Płyty głównej - BN41-01171C
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    W sensie całkowicie zanika Ci obraz (czarna matryca) czy obraz i dźwięk zostają, tylko w pewnym momencie podświetlenie zanika (obraz jest bardzo ciemny)?
  • Poziom 17  
    Dźwięk zostaje bez żadnej skazy, obraz jest ciemny, widać pod światło że wyświetla treści prawidłowo jednak bez żadnego podświetlenia.
  • Poziom 24  
    Sprawdź transformator inwertera w zasilaczu, jeśli masz jakąs świetlówke to podepnij dla ich wykluczenia.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 33  
    Witam
    I masz tam dwa elektrolity do wymiany bedzie widac zasilacz.
  • Poziom 17  
    ssss napisał:
    Witam
    I masz tam dwa elektrolity do wymiany bedzie widac zasilacz.

Żaden z elektrolitów nie jest spuchnięty - o których mówisz?
  • Poziom 17  
    rozumiem, że mówimy o tych kondensatorach i o tym trafie?
    Ma ktoś z Państwa schemat do tego zasilacza chciałbym wiedzieć co to za kondensatory.

• Poziom 13  
    Witam.
    Te kondensatory co zaznaczyłeś to nie elektrolity.
    I chyba nie o te chodziło .
    Zaznaczyłem na żółto elektrolity.

Patrząc na zdjęcie kondensatory masz ok.
    Ja stawiam na świetlówki.
    Albo tak jak ktoś pisał wyżej sprawdź inwerter poprzez podłączenie innej matrycy ze świetlówkami by wykluczyć inwerter lub świetlówki(czyli podświetlanie matrycy)

A czy przy zanikaniu podświetlania słychać jakieś syczenie któremu towarzyszy dziwny zapach czy coś podobnego.

Pzdr
  • Moderator TV
    marcineli napisał:

Patrząc na zdjęcie kondensatory masz ok.

Jeśli będę miał wątpliwości, czy kondensatory w TV są ok, to czy mogę do Ciebie wysłać zdjęcia celem ich sprawdzenia?
    A tak na serio: nie ośmieszaj się.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
  • Moderator na urlopie...
    marcineli napisał:
    podłączenie innej matrycy ze świetlówkami

W której szufladzie ją trzyma?
  • Poziom 13  
    Panowie telesat1 i bogred wytłumaczcie mi gdzie i kogo wprowadziłem w błąd.
    :?:
    Chciałem być pomocny a Wy mnie obrażacie :!:

"W której szufladzie ją trzyma?" a może i trzyma lub jego znajomi mają lub znajdzie jakis sposób by to sprawdzić

"Jeśli będę miał wątpliwości, czy kondensatory w TV są ok, to czy mogę do Ciebie wysłać zdjęcia celem ich sprawdzenia?
    A tak na serio: nie ośmieszaj się.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    "

Jak są niebezpieczne i w jaki sposób wprowadzają w błąd :?:
    Interesant pyta się czy o te kondensatory chodzi wiec napisałem że chyba nie o te...

Więc Panowie o co wam chodzi :?:
  • Poziom 9  
    Zobacz czy świetlówki są sprawne.
  • Poziom 8  
    @marcineli

Chodzi prawdopodobnie o to, że na zdjęciach nie widać czy elektrolit wysechł, nie zmierzysz pojemności i upływności kondensatora, który na pierwszy rzut oka może być w porządku.
  • Poziom 17  
    Znalazłem w swoich rupieciach, taki sam zasilacz, podstawiłem go i hmmm obraz jest sporo dłużej jednak też zanika, sięgam pamięcią że faktycznie miałem taki sam monitoro-telewizor na podobną usterkę, teraz wszystko mi się ukłąda w całość, ja bym obstawił uszkodzony transformator. Wyciągnąłem również świetlówki, hmmm nic nie widać na nich by mogły być uszkodzone.

Jedak chciałbym zakupić i transformato i świetlówki do niego, czy ktoś z Was ma takie do sprzedania lub podpowie gdzie się można w to zaopatrzyć ?