Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 2.0 2008r - Wyłączenie trybu skandynawskiego, Automatycznych świateł

02 Mar 2016 08:14 3339 7
 • Poziom 11  
  Witam

  Czy jest możliwość przy użyciu ids zaprogramować jakoś, żeby xenony nie włączały się od razu po włączeniu zapłonu? A żebym mógł je włączyć kiedy będę chciał?

  Za wszelkie podpowiedzi dziękuje..
 • Poziom 42  
  Bardzo możliwe że zrobisz to zwykłym VCDSem do VW...
 • Poziom 11  
  No tak tylko IDS mam a VCDS-a nie ;) A nie chciał bym czegoś zaprogramować tak, żeby auto nie odpaliło. Więc prosiłem o wskazówki
 • Poziom 11  
  Czyli co nikt nic nie wie? Temat nadal aktualny, druga sprawa to kasowanie inspekcji olejowej, czy jest możliwość w nim ustawienia przebiegu po jakim ma zapalać się serwis? Problem polega na tym, że zapala się po 250 km. za każdym razem po skasowaniu standardową metodą pedałem hamulca i gazu.
  W Ids-e również nie znalazłem nic odnośnie kasowania inspekcji, mógł by mnie ktoś delikatnie naprowadzić na trop?
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Bo IDS nie jest do takich rzeczy. Poszukaj kogoś z VCDS bez problemu zmieni Ci kodowanie i świateł i zmieni Ci czasy inspekcji, jakość oleju, itp.

  Masz w załączniku przykład co możesz zrobić z inspekcjami, dostęp do każdego bloku, ale VCDSem.
 • Poziom 11  
  Gdzieś wyczytałem, że to galaxy to już niezależna konstrukcja z silnikiem PSA. Ponoć nie podejdzie Vcds. rafal.jaro jesteś pewien że Vcds zadziałą na 2008r?
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Im nowszy tym powinno zadziałać. Wejdź na adako i poczytaj.
 • Poziom 11  
  W sumie poradziłem sobie sam. Ids się nadaje idealnie do tego prawdę mówiąc. Dla tych co nie wiedzą powiem co i jak a dla tych co wiedzieli a nie powiedzieli dziękuje ;)
  Programowanie modułu --> Funkcje programowalne (lub coś w tym stylu) ----> Odczytujemy konfiguracje samochodu ---> Wchodzimy w zmianę konfiguracji i pokazują nam się różne funkcję które możemy zmienić. Znalazłem funkcję odpowiadającą za oświetlenie i ustawiłem "Normalne światła mijania czy tam pozycyjne" już nie pamiętam. Zaakceptowałem i teraz w pozycji 0 światła nie świecą, następnie zapalają się pozycyjne, a później włączają się ksenony. Można teraz włączyć co się chce pokrętłem.

  Pozdrawiam, temat do zamknięcia.