Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programowanie pilota Hormann HSE 2 868 BS do napedu HORMANN Supra Matic E2

02 Mar 2016 11:51 5979 6
  • Poziom 2  
    witam, mam problem z zaprogramowaniem pilota Hormann HSE 2 868 BS do napedu Supramatic E2. z tego co sprzedawca mi przekazał ten pilot bedzie współpracował z napedem. Wczesniej posiadałem piloty Hormann HSM 4-kanałowy. Aktualnie nie posiadam zadnego (zgubiłem) abym mógł przekodowac sygnał z pilota.
    Staram sie programowac zgodnie z instrukcją napędu czyli:
    1. wciskam przycisk PRG na ok. 3 sec
    2. pojawia sie P, a potem migające wolno 0
    3. przytrzymują na chwile przycisk PRG i pojawia sie kropka obok 0 i szybko razem migają
    4. wciskam dowolny (1 z dwóch) przycisk na pilocie HSE 2 BS - zapala sie na zmiane niebieska i czerwona dioda
    5. teoretycznie teraz - wg mnie - powinno byc programowanie i kropka na wyświetlaczu po chwili powinna zniknąc, u mnie niestety nie znika dopiero moze 20-30 sec.
    6. teraz na wyświetlaczu jest migające 0, wciskam PRG i pojawia sie kreska na środku wyświetlacza
    Zaznacze jeszcze ze napęd raczej wydaje sie dobrze zaprogramowany bo otwieram/zamykam przyciskami dół/góra lub dodatkowym kontaktem.

Mozliwe ze cos zle robie dlatego bardzo prosze znawców tematu o pomoc. dzieki!
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Miałem taki problem z Promatic i innymi pilotami. Jeden sie programował drugi nie. Baterie były ok, diody sie zapalaly. Pomoglo zresetowanie pilota (w tym przypadku wyjecie na chwile baterii i chyba wkladanie ich z wcisnietym przyciskiem pilota). Zajrzałbym do instrukcji pilota jak sie go resetuje gdy jest w jakims stanie niejednoznacznym.
  • Poziom 2  
    ale pilot jest nówka sztuka ;) wczoraj go otrzymałem, nawet folia pod bateria była.
    ale spróbuję tak zrobic, dzieki za rade
  • Poziom 22  
    Przepraszam, nie zauważyłem. Ale tak wogole to nie wiem jaka byla naprawde przyczyna dla ktorej musialem resetowac pilota. Ale skoro była taka procedura w instrukcji wiec cos musialo byc na rzeczy skoro producent przewidział to.
  • Poziom 2  
    witam, no niestety resetowanie pilota nic nie pomogło, podobnie jak i odbiornika (jednoczesne wciśnięcie góra/dół). zastanawiam sie na takim rozwiązaniem: zakup pilota HSM 4 (taki jak miałem na początku), zaprogramowanie go a potem przekodowanie sygału (z pilota na pilot) na HSE 2 BS. tylko czy to bedzie mozliwe?
  • Poziom 12  
    Mogę się mylić, ale w nowych pilotach Hormana należy wybrać tryb jego działania (czytaj instrukcje).
    Kolejny pilot programujesz na podstawie starego - tzn programowanie pilota od pilota... (instruckja jest dołączana do każdego pilota).
    Jesli bedziesz programował kolejny pilot poprzez przycisk PROG, to pilot który wczesniej działał zostanie wykasowany...
  • Poziom 2  
    Odbiornik radiowy w Supramatic E2 działa na stałym kodzie 868MHz. Jeżeli nie masz możliwości skopiowania kodu ze starego pilota HSM, musisz ustawić pracę HSE 2 BS w trybie stałego kodu (domyślnie pracuje on na zmiennym kodzie - BiSecur). Poniżej instrukcja.
    1. Otworzyć pokrywę baterii i wyjąć baterię na około
    10 sekund.
    2. Nacisnąć i przytrzymać dowolny przycisk nadajnika.
    3. Włożyć baterię i zamknąć pokrywę.
    – Dioda LED miga wolno przez 4 sekundy światłem
    niebieskim.
    – Dioda LED błyska szybko przez 2 sekundy światłem
    niebieskim.
    – Dioda LED świeci się długo światłem niebieskim.
    4. Naciskać w dalszym ciągu przycisk nadajnika.
    – Dioda LED miga wolno przez 4 sekundy światłem
    czerwonym.
    – Dioda LED błyska szybko przez 2 sekundy światłem
    czerwonym.
    – Dioda LED świeci się długo światłem czerwonym.
    Teraz możesz już zaprogramować pilota do napędu.