Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda prostownicza do Świateł Led

02 Mar 2016 17:25 1029 5
  • Poziom 7  
    Witam
    Chciałbym zapytać tych którzy już montowali jakie parametry powinna posiadać Dioda Prostownicza do oświetlenia automatycznych świateł led w samochodzie.
    (Jakiś przykład z Allegro)
    Kupiłem o parametrach:
    Maksymalne napięcie: 1000V
    Maksymalny prąd: 6A
    Obudowa: R6
    Producent: MIC
    Ale niestety nie pomogła czyli po odpaleniu silnika i zapaleniu świateł mijania światła led tylko przygasają a nie gasną zupełnie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Moderator Robotyka
    Po co chcesz prostować napięcie w samochodzie? Przecież już jest wyprostowane.
    Prostownik jest w alternatorze. Instalacja jest na napięciu stałym.

A jeśli chodzi o wyłączenie świateł dziennych, to zwykły przekaźnik samochodowy o dowolnych parametrach. Po załączeniu stacyjki styk NC przekaźnika podaje napięcie na światła dzienne, a po załączeniu świateł mijania, cewka przekaźnika z nich zasilona zamyka się, a styk świateł dziennych się otwiera.
    Proste, niezawodne i dość tanie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    Niestety w tej kwestii jestem nieco zielony wyczytałem tylko że zastosowanie Diody na obwód pomiędzy automatem Ledów a (+) świateł postojowych rozwiązuje problem gdyż komputer nie dostaje błędnych informacji.

A co do przekaźnika również wystarczyło by go podłączyć pod wyżej wymieniony obwód czy jakoś inaczej ? Wystarczył by taki z dwoma pinami?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Pokaż mi przekaźnik z 2 pinami. Podłączasz styki normalnie zamknięte do ledów, a po przełączeniu na światła mijania zwierają się styki normalnie otwarte, a rozwierają normalnie zamknięte.

Znalazłem z 2 pinami ale to są przerywacze do np. kierunkowskazów, a chyba nie chcesz mieć migających świateł dziennych.
  • Poziom 7  
    Z tymi 2 pinami to przesadziłem.
    Tutaj to chyba trzeba jak dziecku wytłumaczyć Mi bo nie ogarniam.
    Od ledów mam (+) do bezpieczników 12v, (-) do akumy i automat (+) do świateł pozycyjnych (+).
    Pytanie moje brzmi jak wpiąć w ten obwód ten przekaźnik w sensie dolutować do niego 4 przewody tak i zostawić (+) od ledów do skrzynki z bezpiecznikami tylko naciąć i odpowiednio dołączyć i z kolejnymi przewodami tak samo zrobić ?? Minus od akumy naciąć i również do przekaźnika oraz automat od ledów dobry jest mój tok myślenia??
    Z góry sory za mój brak wiedzy.
  • Poziom 7  
    Udało mi się załatwić temat z przekaźnikiem :)
    Tak więc podziękowania dla Panów powyżej :)
    Temat uważam za zamknięty :)