Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w202 Mercedes - Niedziałający alarm

02 Mar 2016 23:46 2862 18
  • Poziom 11  
    Witam. W moim W202 posiadam alarm, ale niestety nie działa. Bezpieczniki są ok. Do centralki pod stopami pasażera prąd dochodzi. Wiem że mrugajace kierunki też są do tego podlaczone i o nie najbardziej mi chodzi. Gdzie mogę szukać rozwiązania problemu?

Jaki typ / model alarmu ?
    Oczekujesz naprawy? chcesz podłączyć inny-nowy alarm?
    Określ się precyzyjnie.
    Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    Mod.[CameR]

Dodano po 4 [godziny] 3 [minuty]:

Co do modelu pamiętam że są na nim oznaczenia Mercedes W210. Jest napisane że chodzi o nie działający alarm i kierunki. Czyli raczej chodzi o naprawę jeśli pytam gdzie szukać rozwiązania problemu. Nie pytam po wcześniejszym nie sprawdzeniu. Napisane bądź jest że posprawdzalem bezpieczniki oraz dochodzący prąd na tym moja wiedza na temat alarmów samochodowych się kończy. Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Spec od Mercedesów
    W 202 przed liftem (kluczyk "scyzoryk") i po lifcie (kluczyk "rybka") to auta o CAŁKOWICIE INNYM UKŁADZIE ELEKTRYCZNYM i różne są w związku z tym zastosowane alarmy fabryczne. To dobrze, że napisałeś W202, ale w tym modelu informacja na temat kluczyka jest BARDZO istotna. To dwa różne auta pod względem elektrycznym - pomimo że tak samo wyglądają.
    Możesz również podać numer podwozia - wtedy można sobie rozszyfrować (kto umie) jakie to jest dokładnie auto i jaki ma alarm.
  • Poziom 11  
    Rocznik 95. Kluczyk scyzoryk. A o to vin WBD2020181A297622
    Jeśli vin nic nie powie to jutro wieczorem podeślę fotki całego ustrojstwa
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Lampki w lusterku, czerwona i zielona są?
  • Poziom 11  
    Są. W klamce drzwi kierowcy również. Wszystkie sprawne
    To teraz jak już wiemy co masz, to opisz porządnie w czym kłopot i jak reaguje na pilota? Zamki działają? Lampki zapalają się i gasną tak jak powinny? Skąd pewność co do posiadanej funkcji alarmu? Tam siedzi immo, po odłączeniu puchy nie odpali.
  • Poziom 11  
    Zamek działa poprawie. Lampka czerwona przy zamykaniu zielona przy otwieraniu. Po zamknięciu załącza się immo bo gdy zamknę sie w środku to nie odpale samochodu. Lampki mrugają na przemian w szybkim tempie. Alarm jest, ponieważ są czujniki nad przednią szybą oraz syrenka pod maską. Był od niej odciety czerwony kabel zasilający. Po daniu napiecia i zmostkowaniu go z którymś przewodem sterujacym (nie pamietam którym) odzywa się syrenka ale cichutko i niewyraźnie. Chciałbym nie tyle co włączyć "wycie" alarmu ale mrugajace kierunki i dźwięk syrenki przy otwieraniu i zamykaniu
  • Spec od Mercedesów
    Początkowo się zaplątałem, bo zrobiłeś błąd przy spisywaniu VIN-u
    Auto nie ma w kodach wyposażenia fabrycznie zamontowanego alarmu, w ogóle nie ma zbyt dużo wyposażenia ;)
    Dziwną natomiast rzeczą jest, że system sprzedaży części potwierdza zamontowaną centralkę alarmu, ale w tych autach jest ona w bagażniku, w jego przedniej części (pod plastikową "podłogą")
    tomek170891 napisał:
    Alarm jest, ponieważ są czujniki nad przednią szybą oraz syrenka pod maską.

Mercedes nie stosował w tym modelu czujników ultradźwiękowych nad przednią szybą, syrenka oryginalna jest również w innym miejscu.
    Może rzeczywiście zacznijmy od zdjęcia. Na razie wszystko wskazuje na to, że alarm nie jest oryginalny.
  • Poziom 11  
    No to wrzucam fotki: w202 Mercedes - Niedziałający alarm w202 Mercedes - Niedziałający alarm w202 Mercedes - Niedziałający alarm w202 Mercedes - Niedziałający alarm w202 Mercedes - Niedziałający alarm

1. Czujnik nad przednią szybą. Są takie dwa
    2.Ten element wygląda na montowany fabrycznie, bo ładnie pasuje w mocowania blachy. Po odpięciu czerwono zaznaczonej wtyczki przestaje działać zamek centralny i nie świecą diody. Samochód nie reaguje.
    3. To wygląda jakby dorabiane do kompletu. Po odpięciu wtyczki nic się nie zmienia
    4. To też jakby dorabiane. Po odpięciu wtyczek zaznaczonych na niebiesko lampki reagują na pilot w bagażniku słychać klikanie od centralki ale rygle nie reagują
    5. No i syrenka. W tym momencie odłączona
    Elementy 3,4,5 są produkcji włoskiej
    Dokładany alarm Mercedesa. Pierwsza puszka to immo i obsługa podczerwieni, sterowanie kontrolkami, itp. Jak odpinasz zaznaczoną wtyczkę, rozłączasz połączenie z lusterkiem. Nie działa połączenie z odbiornikiem. Fabryczne, bez związku z alarmem. Druga i trzecia puszka to alarm. Trzecia to główna centralka alarmu. druga, prawdopodobnie czujniki ultradźwiękowe.
  • Poziom 11  
    To teraz jak "ożywić" kierunki przy zamykaniu i otwieraniu? To bedzie gdzieś w tej centralce głównej?

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    tomek170891 napisał:
    jak "ożywić" kierunki przy zamykaniu i otwieraniu?

Włącz swiatła awaryjne i sprawdź probówką lub woltomierzem czy na którymś z pinów złącza centralki alarmowej pojawiają się impulsy "kierunkowskazów"?
    Powinieneś znaleźć dwa takie piny.

Rozkręć obudowę centralki alarmu.
    Zrób dobrej jakości zdjęcia obu stron płytki drukowanej.
  • Poziom 11  
    w202 Mercedes - Niedziałający alarm w202 Mercedes - Niedziałający alarm

1. lewy kierunek
    2. stały "+"
    3. prawy kierunek
    4. przekaźnik załączający kierunki
    5.6. styki załączające przekaźnik

Szukałem wszędzie ale nigdzie nie ma sygnału, który przy zamykaniu i otwieraniu wchodziłby na centralkę. Czy w tym oryginalnym module od centralki są przewody "+" i "-" zasilające lampki w lusterkach i drzwiach? Myślę że chyba podłącze to na krótko pod te lampki i też będzie dobrze.
  • Spec od Mercedesów
    Znalazłem schemat do czegoś podobnego (bardzo) do zdjęcia 4.
    Wysłałem na priv.