Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilot renault, radio alpine - Uniwersalny interfejs z pilota uniwersalnego

quaczuq 02 Mar 2016 20:45 1371 7
  • #1 02 Mar 2016 20:45
    quaczuq
    Poziom 12  

Posiadam radio Alpine wraz z oryginalnym pilotem ale bez wejścia na interfejs pilota (3,5mm jack).
    Chce mieć sterowanie z pilota na kierownicy i widzialem uniwersalne piloty na kierownice.

Wpadłem na pomysl zakupu pilota oryginalnego do mojego auta (renault 8 funkcyjny) i przylutowanie wyprowadzeń w miejsce przycisków uniwersalnego pilota.
    Pilot ukryty pod deska a dioda IR wyprowadzona w dobre miejsce.
    Całością uzyskam interfejs do mojego pilota z mozliwoscią dopasowania wielu odbiorników.

Ktoś robił coś podobnego? Myślicie że to będzie dobre czy coś innego proponujecie?

0 7
  • #3 19 Paź 2016 21:56
    quaczuq
    Poziom 12  

Jakie? Może za duża rezystancja? Albo gumowy przycisk nie styka na 0ohm, jak przełącznik?

0
  • #4 26 Lis 2016 23:46
    quaczuq
    Poziom 12  

Zastosowałeś przewód w ekranie od pilota do płytki czy wystarczył zwykły?

0
  • #5 27 Lis 2016 09:37
    D_Mrozu
    Poziom 20  

Witam.
    Pisałem to w innym temacie - ale może się przyda.
    Przerabiałem ostatnio zagadnienie podłączania do Renault Megane II 2003 r. radioodtwarzacza Kenwood KDC-100UR po demontażu oryginalnego Tuner List (sterowanie radiem z oryginalnej manetki pod kierownicą).
    Poszukiwałem stosownego interface w kilku miejscach - AlleDrogo, kilka firm CarAudio w Łodzi - ceny wahały się od 250zł do 350zł.
    Najtaniej było w Izotechu z Wieliczki - zapłaciłem niecałe 150zł z przesyłką - tyle że czas oczekiwania na interface wynosił ok. 2-3 tygodni.
    http://www.piloty.pl/multimedia.html
    Do interface można podłączyć diodę IR i sterować manetką Renault jak z oryginalnego pilota na podczerwień - interface zamawiasz pod konkretny samochód i radio.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 27 Gru 2016 07:20
    makuken
    Poziom 8  

Witam, powiedz ta firma prowadzi sprzedaż interfejsów do wszystkich modeli radia.

0
  • #7 27 Gru 2016 09:21
    powalla
    Moderator CarAudio

Moze sam tam zadzwonisz lub wyslesz emaila?

0
  • #8 27 Gru 2016 14:34
    D_Mrozu
    Poziom 20  

Wejdź na stronę i zobacz.

0