Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Eolo Star 24 3e - W trakcie grzenia wu wyłącza palnik, błąd 02

spewak 02 Mar 2016 20:52 762 5
  • #1 02 Mar 2016 20:52
    spewak
    Poziom 8  

Witam.

Przeczytałem wszystkie tematy związane z tym kotłem, ale nikt nie miał takich samych objawów:

Kiedyś jak piec był nowy zdarzało mu się "gasić" palnik na chwile jak temperatura wody przekroczyła zadaną wartość, było to chwilowe i niezauważalne bo woda leciała cały czas ciepła. Od pewnego czasu piec już nie przegrzewał wody i co jakiś czas wyłączał się pokazując błąd 02 - w tym przypadku przerwa w grzaniu to ok 40 sekund, ale błąd znikał po jednej sekundzie i nie trzeba było niczego resetować. Ostatnio ten problem się nasilił tak że nie da się już korzystać z prysznica.

CO działa bez zarzutu.

Po radach jakie pojawiały się na forum w podobnych problemach zamieniłem sondy ntc miejscami (były identyczne) i efekt jest taki że palnik wyłącza się z błędem 02 w obu trybach co,cwu (na 40s). Dodatkowo zauważyłem (już przed zamianą sond), że w trybie cwu przy pełnej mocy (modulacji?) płomień pulsuje (zwiększa się i zmiejsza) dość gwałtownie.

Czy to możliwe że uszkodzone są tylko sondy? Nigdzie nie ma części do tego badziewia, dlatego chcę dobrze sie przygotować przed wizyta speca bo nie lubię wymieniać wszystkiego jak leci i za to płacić.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 02 Mar 2016 21:03
    W0jtek92
    Poziom 35  

Witam. "Badziewia"? Zasypać kolegę dostępnością części...? Trzeba tylko odszukać odpowiedni serwis. Sond nie powinno się zamieniać, winna może być płyta główna, armatura gazowa bądź sonda NTC, aleee. Kiedy był ostatni, sumienny przegląd tego "badziewia"?

0
  • #3 02 Mar 2016 21:42
    spewak
    Poziom 8  

Badziewie, nie badziewie :-) zdenerwowalem się bo się zepsuł w najmniej odpowiednim momencie . Piec jest po gwarancji, ale co roku ma przegląd i ostatni był w czerwcu. Czy sumienny to nie mi oceniać. Serwisant odkrecal palnik i czyścil go szczotka. Zwykle spędza u mnie do 30 min nie spieszy się. Piec ma 6 lat.

0
  • #4 02 Mar 2016 21:49
    W0jtek92
    Poziom 35  

A więc, oprucz palnika, ja ściągam wymiennik bi-turmiczny, palnik, pompuję naczynię przeponowe, czyszczę filtry c.o i z.w.u, demontuję i czyszczę wentylator, reguluję ciśnienię gazu na palnik, mianowicie dla mnię godzina to nie raz za mało. Bez konkretnego przeglądu nie ma co oceniać, zabrudzona nagrzewnica to częsty powód awarii kotłów tej konstrukcji.

1
  • #5 02 Mar 2016 21:53
    spewak
    Poziom 8  

Dobra to gdzie o te części tak łatwo?

0
  • #6 02 Mar 2016 21:59
    W0jtek92
    Poziom 35  

Autoryzowany serwis Immergas posiada to co potrzeba, a jeśli na miejscu nie posiada to sprowadzi sprawnie i szybko.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo