Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immergas Eolo Star 24 3e - W trakcie grzenia wu wyłącza palnik, błąd 02

spewak 02 Mar 2016 20:52 1437 5
 • #1
  spewak
  Level 9  
  Witam.

  Przeczytałem wszystkie tematy związane z tym kotłem, ale nikt nie miał takich samych objawów:

  Kiedyś jak piec był nowy zdarzało mu się "gasić" palnik na chwile jak temperatura wody przekroczyła zadaną wartość, było to chwilowe i niezauważalne bo woda leciała cały czas ciepła. Od pewnego czasu piec już nie przegrzewał wody i co jakiś czas wyłączał się pokazując błąd 02 - w tym przypadku przerwa w grzaniu to ok 40 sekund, ale błąd znikał po jednej sekundzie i nie trzeba było niczego resetować. Ostatnio ten problem się nasilił tak że nie da się już korzystać z prysznica.  CO działa bez zarzutu.

  Po radach jakie pojawiały się na forum w podobnych problemach zamieniłem sondy ntc miejscami (były identyczne) i efekt jest taki że palnik wyłącza się z błędem 02 w obu trybach co,cwu (na 40s). Dodatkowo zauważyłem (już przed zamianą sond), że w trybie cwu przy pełnej mocy (modulacji?) płomień pulsuje (zwiększa się i zmiejsza) dość gwałtownie.

  Czy to możliwe że uszkodzone są tylko sondy? Nigdzie nie ma części do tego badziewia, dlatego chcę dobrze sie przygotować przed wizyta speca bo nie lubię wymieniać wszystkiego jak leci i za to płacić.

  Pozdrawiam
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  W0jtek92
  Level 37  
  Witam. "Badziewia"? Zasypać kolegę dostępnością części...? Trzeba tylko odszukać odpowiedni serwis. Sond nie powinno się zamieniać, winna może być płyta główna, armatura gazowa bądź sonda NTC, aleee. Kiedy był ostatni, sumienny przegląd tego "badziewia"?
 • #3
  spewak
  Level 9  
  Badziewie, nie badziewie :-) zdenerwowalem się bo się zepsuł w najmniej odpowiednim momencie . Piec jest po gwarancji, ale co roku ma przegląd i ostatni był w czerwcu. Czy sumienny to nie mi oceniać. Serwisant odkrecal palnik i czyścil go szczotka. Zwykle spędza u mnie do 30 min nie spieszy się. Piec ma 6 lat.
 • #4
  W0jtek92
  Level 37  
  A więc, oprucz palnika, ja ściągam wymiennik bi-turmiczny, palnik, pompuję naczynię przeponowe, czyszczę filtry c.o i z.w.u, demontuję i czyszczę wentylator, reguluję ciśnienię gazu na palnik, mianowicie dla mnię godzina to nie raz za mało. Bez konkretnego przeglądu nie ma co oceniać, zabrudzona nagrzewnica to częsty powód awarii kotłów tej konstrukcji.
 • #5
  spewak
  Level 9  
  Dobra to gdzie o te części tak łatwo?
 • #6
  W0jtek92
  Level 37  
  Autoryzowany serwis Immergas posiada to co potrzeba, a jeśli na miejscu nie posiada to sprowadzi sprawnie i szybko.