Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS 126540W - nie podaje wody do bębna

mksee 02 Mar 2016 21:09 993 7
  • #1 02 Mar 2016 21:09
    mksee
    Poziom 6  

Podczas cyklu prania pralka pobiera wodę do pojemnika na proszek, w drugiej kolejności powinna podać wodę do bębna.
    I właśnie w tym drugim etapie pralka nie podaje wody do bębna. W tym samym czasie zaczyna się hałas u dołu pralki.
    Elektrozawory sprawdzone i sprawne. Przewody którymi płynie woda drożne, sprawdzałem dmuchając w króćce w obudowie pojemnika na proszek po zdjęciu gumowych węży idących od elektrozawóru.
    Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Mar 2016 21:22
    skała
    Poziom 16  

Witam.
    Może po prostu masz za nisko węża odpływowego i woda spływa jak w naczyniach połączonych. Ewentualnie to może pompka robi taki hałas i woda wpływa a pompka ją wypompowuje. Sprawdź na forum bo chyba gdzieś wstawiłem serwisówkę do pralek electrolux dzięki której możesz przetestować pralkę .

0
  • #3 02 Mar 2016 21:26
    mksee
    Poziom 6  

Wąż odpływowy ani pompa to nie problem, ponieważ woda podana przez pojemnik na proszek pozostaje w bębnie w trakcie programu.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 02 Mar 2016 21:37
    skała
    Poziom 16  

Czytat:", w drugiej kolejności podaje wodę do bębna.
    I właśnie w tym drugim etapie pralka nie podaje wody do bębna."
    Czegoś nie zrozumiałem?

0
  • #5 02 Mar 2016 21:38
    mksee
    Poziom 6  

Wyedytowałem na: "powinna podać"

0
  • #6 02 Mar 2016 21:43
    skała
    Poziom 16  

Możesz sprawdzić jeszcze hydrostat i wężyk który do niego dochodzi od podciśnienia z bębna . Ale już tak zagmatwałeś że proponował bym to jeszcze raz opisać.

0
  • #7 02 Mar 2016 22:08
    mksee
    Poziom 6  

Rzeczywiście, problem źle opisany, ale to wynika z niewiedzy.
    Okazało się, że pralka prawidłowo podaje wodę.
    Problemem jest z pompą, która w trakcie cyklu prania pobiera wodę z bębna, przepuszcza ją przez filtr i podaje z powrotem do bębna. Stąd ten hałas w dole pralki.
    Pytanie, czy ta pompa jest "serwisowalna", w sensie czy możliwe jest żeby się zapchała i czy można ją czyścić?

0
  • #8 08 Mar 2016 10:47
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

mksee napisał:
    Pytanie, czy ta pompa jest "serwisowalna", w sensie czy możliwe jest żeby się zapchała i czy można ją czyścić?

Mogło coś wpaść lub silnik do wymiany, albo sprawdź wąż prowadzący wodę od tej pompy do zbiornika (może być "zamulony").

0