Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Braun Type: 4723 - Szczoteczka do zębów na akumulator

02 Mar 2016 21:32 3276 11
  • Poziom 23  
    Witam,
    Mam od kilku lat szczoteczkę do zębów na akumulator. Ładowana przez wstawienie do stojaka (bez styków). Przestała pracować. Rozebrałem ją zmierzyłem napięcie na akumulatorze = 1,13 V. Chciałbym wymienić akumulator na nowy ale są tam dziwne oznaczenia i nie wiem czego szukać. Ma zamontowane blaszki do lutowania. Ni-Cd SAN 426 LH. 1.800.822.8837. Czy może mi ktoś podać jkiej pojemności jest ten akumulator?
    Pozdrawiam
  • RenexRenex
  • RenexRenex
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Zrobić mostek prostowniczy z diod schottkiego układ graetza zasilanie prądu zmiennego podłączyć do cewki szczoteczki. Napięcie wyprostowane podłączyć do miernika jeżeli odczyt będzie zerowy będzie to oznaczało że ładowarka jest uszkodzona. Cewka podczas próby musi być założona na ładowarkę.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Obciąż ten akumulator czymś (rezystor 10 omów) i zmierz wtedy napięcie bo tutaj to raczej akumulator jest sprawny; prawie jego napięcie znamionowe.

Akumulator Ni-Cd gdy były produkowane osiągały pojemność ok 1500mAH, potem zostały zastąpione przez Ni-MH
  • Poziom 23  
    Zmierzyłem napięcie akumulatorka pod obciążeniem. Było 0,9 V. Rozebrałem szczoteczkę do części pierwszych. Wyczyściłem i złożyłem., nasmarowałem delikatnie olejem silikonowym, złożyłem. Sprawdziłem czy jest ładowanie przez cewkę indukcyjną. Wszystko jest OK. Ładuje się, szczoteczka zaczęła działać. W tej szczoteczce styki włącznika są wykonane w postaci blaszek, które wyczyściłem również. Może to pomogło. W każdym razie działa.
    Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam ponownie,
    no niestety szczoteczka znowu zaczęła przerywać podczas pracy. Znowu ją rozebrałem i ponownie sprawdziłem. Tym razem okazało się, że wyprowadzenia od silnika , dokładnie jedno z nich poluźniło się. Kiedyś upadłą więc może dlatego to się stało. Próbowałem polutować ale niestety podczas lutowania (lutownica pistoletowa) uszkodziłem taki mały element, który był wlutowany równolegle z wyprowadzeniami silnika na płytce. Szczoteczka działa ale chciałbym wiedzieć do czego on służył i czy mogę używać szczoteczki bez niego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Przesyłam dwa zdjęcia. Jedno tego małego elementu, drugie szczoteczki, na której widać wyprowadzenia styków silniczka między którymi był wlutowany ten element.
    Braun Type: 4723 - Szczoteczka do zębów na akumulator Braun Type: 4723 - Szczoteczka do zębów na akumulator
  • Poziom 23  
    Przylutowałem normalny kondensator i szczoteczka działa.
    Dzięki za pomoc.