Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2955DW - Białe smugi wzdłuż kartki

zajjar 02 Mar 2016 22:48 510 5
  • #1 02 Mar 2016 22:48
    zajjar
    Poziom 7  

Witam,

Drodzy koledzy, posiadam laserową drukarkę monochromatyczną Samsung ML-2955DW (duplex).

Od jakiegoś czasu na wydrukach, wzdłuż kartki po lewej stronie pojawiają mi się białe smugi (zdjęcie w załączeniu).

Ogólnie drukarka jest w stanie idealnym. Jest bardzo mało używana i tylko z oryginalnymi tonerami Samsunga (tonery MLT-D103L, o zwiększonej pojemności). Drukarkę posiadam od około 3 lat i to dopiero 2-gi toner (poza "startowym"). Aktualnie pozostało go ok 40%. Może dodam, że nie drukuję w trybie EKO i z rozdzielczością 600 dpi.

Próbowałem ją "czyścić", ale nic to nie dało. "Na oko", wszystko wygląda OK i naprawdę nie widać aby była brudna.

Jako, że nie znam się na tym, postanowiłem zapytać fachowców, ponieważ te wydruki są już naprawdę denerwujące.

Co jest przyczyną tego stanu rzeczy?
    Czy to wina tonera (czy jest do wymiany?)?
    Czy też może zabrudziły się jakieś niewidoczne (bez rozkręcenia) elementy, które mógłbym ewentualnie sam wyczyścić (jakiś manual)?
    Czy też może, w najgorszym wypadku, jednak zużyły się pewne elementy i muszą po prostu zostać wymienione?

Dziękuję za pomoc.

0 5
  • #2 02 Mar 2016 23:16
    snf
    Poziom 10  

Ja za fachowca oczywiście uważać się nie mogę, natomiast w moim przypadku, wystarczyło wyczyścić metalową listwę przy tonerze (tzw. doctor blade, ta która przylega do wałka). Trzeba ją odkręcić i pod spodem przetrzeć szmatką, najlepiej nasączoną alkoholem, choć nie jest to konieczne. Trzeba też uważać aby nie robić tego nad samym tonerem, aby resztki, które wycieramy nie wpadły z powrotem do kasetki bo za chwile bedzie to samo. Na YT powinieneś znaleźć jakiś filmik instruktarzowy, choć myślę, że i bez tego spobie bez problemu poradzisz.

Pozdrawiam

0
  • #3 03 Mar 2016 21:08
    zajjar
    Poziom 7  

Dziękuje za odpowiedź.

Nie wiem, czy dobrze rozumie, ale czy to oznacza, ze musze sie dobrac do tonera? On chyba nie jest "rozkrecalny"?

Na YT szukałem, ale nie znalazłem nic co by dotyczyło tego konkretnego lub podobnego modelu drukarki lub tonera :-/

0
  • #4 03 Mar 2016 21:23
    Cyberjaro
    Poziom 10  

Toner jest raczej rozbieralny, na pewno zamiast śrubek miejsca te są zgrzane i wystarczy ściąć te "grzybki" a następnie lekko podważyć z boku nożem. Samsung ML-2955DW - Białe smugi wzdłuż kartki

0
  • #5 03 Mar 2016 21:35
    zajjar
    Poziom 7  

Właśnie znalazłem ten filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=f1jl_iO2KeM

Bardzo dużo z tym zabawy żeby sie dobrac do tego "blade'a" i go wyczyscic?
    Czy jesteście pewni Panowie, że to ten "balde" może być przyczyną tych białych smug na wydruku?

Trochę to bez sensu, że kupuję oryginalny toner... duzo za niego płacę i gdy zostaje go ok 40%, wydruki się kaszanią i w zasadzie bez zabawy w rozbieranie, jest on do wywalenia.
    Jeżeli tak jest, to chyba nie ma sensu kupować pojemnch tonerów, a po prostu jak najmniejsze, aby zawsze mieć nowy.
    Ewentualnie zacząć zabawy z napełnianiem, bo wtedy wyczysćic wszystko można.

Przyznam szczerze, że przy mojej ilości wydruków nie chce mi się bawić w rozkręcanie tonera i naprawdę wolę kupić nowy, tylko żeby drukował on normalnie do końca tonera.

Czy naprawdę nie ma innego sposobu, na wyczyszczenie tego blade'a?

A może tzw. "Cleaning Sheets" pomogą?

0
  • #6 03 Mar 2016 21:55
    Cyberjaro
    Poziom 10  

Moim zdaniem bez ingerencji w toner się nie obędzie... poza tym jest to brudna robota.
    Nowy trochę kosztuje.
    Wybór pozostawiam Panu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo