Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP ENVY dv6-7210us - Kara sieciowa - Atheros AR9485 802.11b/g/n WiFi Adapter

03 Mar 2016 10:00 1326 27
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam laptopa HP ENVY dv6-7210us
    System: Windows 8.1
    Procesor: AMD A8-4500M APU with Radeon(tm) HD Graphics 1,9 GHz
    RAM: 8 GB
    Typ systemu: 64

Problemem już od dłuższego czasu jest moja karta sieciowa Atheros AR9485 802.11b/g/n WiFi Adapter. Problem polega na tym, że często gubi internet, pokazuje że połączenie jest ograniczone, mimo iż router mam 3 m od komputera. Router jest sprawny, bo na innych komputerach nie mam z tym problemów. Z tego co wyczytałem, to problemem jest zgodność sterowników z systemem 8.1. Próbowałem już różnych sterowników i nic. Na LAN-ie chodzi wszystko dobrze, a na WiFi dostaje szału. Prosty przykład, gdy korzystam z internetu i moja siostra włączy swój komputer, to zawsze mi przerwie połączenie. Gdy ściągam pliki, to prędkość raz jest maksymalna, a raz dochodzi do zera i przerywa pobieranie. Jeśli znacie jakiś sprawdzony sterownik to możecie polecić, a jeszcze bardziej interesowałaby mnie wymiana karty sieciowej, na taką, z którą nie byłoby problemów i która zmieści się w laptopie.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 20  
    PPM na Mój Komputer > Właściwości > Menedżer urządzeń > karty sieciowe >PPM na karte wifi > właściwości >zakładka zarządzanie energią i odznaczasz "zezwalaj komputerowi....bla bla bla"

Czasami pomaga
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    1) Jaki router? Pytam głównie o ustawiony standard WiFi: 802.11 a / b / g / n ?
    2) Jeśli n, jaka jest szerokość kanału?
    3) Zakładam, że IP przydzielane przez DHCP. Ile masz adresów IP do przydzielenia?
    4) Próbowałeś w ustawieniach routera przydzielić jakieś IP dla karty z laptopa?

Miałem ten sam problem, z kartą Intela, pomogło rozszerzenie kanału do 40MHz i ustawienie na routerze konkretnego IP
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 9  
    Teraz mnie zastrzeliłeś. Nie sprawdzałem ustawień routera. Router tp-link TD-W8951ND. Nie wiem gdzie to poustawiać. Nie chce przypisywać na stałe laptopów do internetu, bo czasem korzystają z neta znajomi i rodzeństwo, które przyjeżdża.

Stefan Twoja metoda niestety nic nie dała, bo przed chwilą mimo pełnego zasięgu pokazało mi, że połączenie jest ograniczone, a tylko ja korzystam z internetu.

Wszedłem na 192.168.1.1 i szerokość kanału mam ustawioną na max 20/40

http://www.forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=41&t=6637 - tu ktoś wspominał o podobnych problemach z tą kartą
  • Poziom 27  
    A jak z sąsiedztwem sieci? Może musisz ustawić inny kanał dla Wi-Fi? Sprawdzisz to np. programem inSSIDer 2.

Możesz bez przeszkód zapisać adres statyczny tylko dla jednej stacji, a inne będą miały adres przydzielany na bieżąco.
  • Poziom 9  
    Kanały już kiedyś testowałem i mam ustawiona na kanale 1. Reszta daje słabszy zasięg

Dodano po 31 [sekundy]:

"Możesz bez przeszkód zapisać adres statyczny tylko dla jednej stacji, a inne będą miały adres przydzielany na bieżąco." jak to mogę zrobić?
  • Poziom 27  
    Czy router stoi koło jakiegoś urządzenia elektrycznego? Czy w każdym miejscu Twojego domu występuje słaby zasięg routera? Czy nie dzieli Cię od niego ściana nośna ze zbrojeniem?
  • Poziom 9  
    Router nie stoi obok żadnego urządzenia. Od mojego komputera przy otwartych drzwiach dzielą go max 3 metry. Na 2 pozostałych komputerach (jeden piętro niżej) internet chodzi bez problemu.

W którym miejscu muszę dodać adres MAC, żeby przypisać mój komputer, a inne żeby łączyły się bez przypisywania? Adres MAC znajdę pod Routerem?
  • Poziom 27  
    Nie mam TP-Linka pod ręką, ale sprawdziłbym Ustawienia zaawansowane i tam gdzieś opcje ARP: IP Binding (nie wiem jak to będzie w wersji PL, może "rezerwacja"?)
  • Poziom 9  
    A nie dodaje się w tym miejscu, które pokazałem na powyższym screenie?
  • Poziom 27  
    Nie, tutaj możesz jedynie umożliwić, bądź uniemożliwić komuś dostęp do sieci.
  • Poziom 9  
    w ustawieniach zaawansowanych mam takie opcje, ale nie widzę tam nigdzie opcji by przypisać adres IP
  • Poziom 9  
    powiedz mi tylko co ustawić w ostatnie dwie opcje Metryka i rozgłaszanie, bo resztę wiem

I czy mam wybrać bramę, czy PVC?

Czy dobrze rozumiem, że powyższe adresy to przypisane już urządzenia? Ja nic takiego nie robiłem, więc skąd się to tu znalazło?
  • Poziom 27  
    Z tego co widzę, to albo masz coś inaczej, albo w ogóle nie masz takiej opcji w tym routerze. Spróbuj na swoim laptopie przydzielić statyczne IP i zobacz jak się zachowuje.

Panel Sterowania :arrow: Centrum sieci i udostępniania :arrow: Zmień ustawienia karty sieciowej :arrow: PPM na karcie WiFi :arrow: Właściwości :arrow: Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) :arrow: Właściwości :arrow: i tutaj wpisujesz:

swój adres :arrow: 192.168.1.99
    maskę sieciową :arrow: 255.255.255.0
    brama domyślna :arrow: 192.168.1.1
    preferowany serwer DNS :arrow: 192.168.1.1
  • Poziom 9  
    OK wszedłem we właściwości karty sieciowej i tak wszystko dodałem. Jedynie zostało puste pole odnośnie alternatywnego adresu DNS. A w panelu tp-linka 192.168.1.1 nic nie zmieniać?
  • Poziom 27  
    W routerze nic. Teraz zobacz jak się zachowuje sieć, tzn. czy zasięg skacze, czy nadal Cię rozłącza po podłączeniu innego komputera.

Jeśli to nie pomoże to będziesz musiał odinstalować sterownik karty wi-fi i zainstalować nowy, aktualny
  • Poziom 9  
    Ok dzięki za pomoc. O sterownikach to mi już nawet nie mów, bo testowałem chyba wszystkie dostępne
  • Poziom 27  
    Usuń tamte, zrestartuj komputer i zainstaluj te.
  • Poziom 9  
    To są sterowniki pod win 8.1?
    Chyba to przypisanie nic nie dało, bo próbuje ściągnąć te sterowniki i idzie jak po grudzie. Internet też zaczął zamulać, że głowa boli
  • Poziom 9  
    Za dużo te wszystkie zmiany nie dały, a to dlatego, że :

- jak włączę komputer, to pokazuje mi żółty trójkącik i połączenie ograniczone, muszę wpisać hasło routera żeby połączyć się z internetem (wcześniej nie musiałem)
    - nie wiem czy zainstalowało mi sterownik, czy to zbieg okoliczności, ale ciągle mam ten sam z 2013 r.. Usuwałem już stare sterowniki i instalowałem ten powyższy i nadal to samo. Najgorsze, że tych nowych sterowników nie mogę dodać ręcznie, bo nigdzie ich nie widzę.
  • Poziom 27  
    A instalujesz sterowniki za pomocą kreatora, czy Menadżera urządzeń i "Aktualizuj sterownik"? Do drugiej metody musisz je wypakować do folderu.

Co do wpisywania hasła, to po instalacji nowego sterownika musisz wpisać hasło do sieci (i to jest normalne), ale tylko za pierwszym razem, później powinno być ok.
    Jeśli nie pomogło, to w

Panel Sterowania :arrow: Centrum sieci i udostępniania :arrow: Zmień ustawienia karty sieciowej :arrow: PPM na karcie WiFi :arrow: Właściwości :arrow: Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) :arrow: Właściwości

ustawiasz wartości domyślne (czyli automatyczne pobieranie adresu)
  • Poziom 9  
    Dziwne, bo właśnie drugi raz z rzędu musiałem wpisać hasło. Jeszcze dziwniejsze jest to, że gdy wszedłem w te ustawienia TCP/IPv4 to mimo iż wcześniej przypisywałem tam IP na stałe jak kazałeś wcześniej, to teraz była zaznaczona opcja automatycznego pobierania obrazu.

Włączyłem neta i komputer raz jeszcze i teraz nie musiałem wpisywać hasła. Sterownik rozpakowałem w innym folderze i po zainstalowaniu go okazało się, że to ten sam z 2013 r. Zobaczymy co będzie się teraz działo.
  • Poziom 9  
    Nic to nie dało. Jestem sam w domu, a net zamula jak nie wiem co. Jak się włączy to często jest ograniczony i muszę go na kompie restartować. Tragedia. Zasięg 5/6 na tnie się jak samobójca. Już nie mam siły na tego laptopa.

Albo teraz miałem zasięg 6/6 a wyskoczył żółty trójkąt - połączenie ograniczone
  • Poziom 27  
    Masz skąd pożyczyć inną kartę na podmiankę? Może być innego producenta, np. Intel
  • Poziom 9  
    Jak mi powiecie jaka jest kompatybilna z moim laptopem i systemem i się zmieści, to już kupię zamiast pożyczyć
  • Poziom 27  
    Generalnie powinna Ci działać każda karta na miniPCIe, w Twoim przypadku w rozmiarze half-height lub half-size.

Przykład takiej karty:

Osobiście celowałbym np. w coś takiego: Intel WiFi Link 5100 Half Size Wireless MINI PCIE Card 512AN_MMW 802.11a/b/g/n 2.4 GHz and 5.0 GHz 300 Mbps
    - standardy wifi a / b / g / n
    - częstotliwości 2,4 / 5,0 GHz (drugie pasmo jest dużo mniej oblegane, potrzebny kompatybilny router)