Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L Rozrusznik kręci, auto nie odpala, kontrolki gasną

03 Mar 2016 10:36 3759 6
  • Poziom 7  
    Witam,
    Od tygodnia mam problem z audi a3 (8L 1996r) 1.9 tdi. Na początku było tak, żę gdy odpalałam auto i wrzucałam bieg to auto gasło, ale za drugim razem odpalałam i było w porządku. Teraz jest tak, że po przekręceniu kluczyka czasami nie zapalają się kontrolki, mimo że rozrusznik kręci, Kilka takich prób przekręcenia zapłonu - raz jest tak, że zegary i kontrolki się zapalą i odrazu zgasną, raz tak że w ogole się nie zapalą, a czasami jakaś jedna delikatnie mruga. Tak jakby brakowało prądu, albo odcinało go. Akumulator jest ok, rozrusznik kręci dobrze - nawet gdy żadna kontrolka się nie zapaliła. Po kilku-kilkunastu próbach udaje się odpalić auto, mogę przejechać dowolną ilość km, jednak gdy znowu zgaszę auto i spróbuje go odpalić to znowu mam ten sam problem. Czy któs miał taki problem? Czy ktoś wie o co chodzi?
  • Spec od samochodów
    Zerknij na przekaźnik 109 , ewentualnie czy nie masz pozostałości po jakimś alarmie czy blokadzie silnika .
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Kostka stacyjki lub stary alarm. Każdy elektryk z tym sobie poradzi.
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Ewentualnie posprawdzaj masy na karoserii ale jak dla mnie masz problem z kostką stacyjki jak wyżej.
  • Poziom 7  
    Mam taki sam problem w swoim audi a3 8L, proszę o informację w przypadku rozwiązania problemu, ja jutro będę dzwonil do elektryka bo sam jestem kompletnym laikiem. U mnie auto zgasło na skrzyżowaniu i po przekreceniu kluczyka w stacyjce kontrolki tylko migna i nic nie świeci. Rozrusznik kręci ale auto nie odpala. Światła świecą i kontrolka świateł również po ich właczeniu. Ktoś ma jakieś pomysły co posprawdzac ?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pierwsze co to kostka stacyjki i ... połączenia masowe klem ujemnych na akumulatorze i karoserii.
  • Poziom 7  
    Byłam u mechanika i potwierdził, że to na 90% kostka stacyjki. Dziękuję bardzo za pomoc :)!