Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinanie filmów w VLC / uszkadzanie pliku wideo

luko00 03 Mar 2016 11:13 804 15
  • #1 03 Mar 2016 11:13
    luko00
    Poziom 6  

Cześć,

Mam problem z oglądaniem filmów w VLC. Podczas oglądania filmu działa on jakieś 10-15 minut po czym zawiesza się a przy tym zawiesza cały komputer (tylko reset albo odczekanie 10 minut tak aby włączył się menedżer urządzeń i zamknięcie procesu VLC pomaga).

Dodatkowo po każdym takim zacięciu film nie jest już użyteczny bo zawiesza się dokładnie na tym samym miejscu w każdym innym programie.

Próbowałem usunąć VLC i zainstalować od nowa ale pomaga to maksymalnie na jeden film/serial i później znów jest to samo.

Spotkała się ktoś już kiedyś z takim problemem?

0 15
  • #2 03 Mar 2016 12:02
    101pawel
    Poziom 25  

luko00 napisał:
    Mam problem z oglądaniem filmów w VLC. Podczas oglądania filmu działa on jakieś 10-15 minut po czym zawiesza się
    A te same filmy oglądane w innym odtwarzaczu?

0
  • #3 03 Mar 2016 12:19
    luko00
    Poziom 6  

Jak już napisałem wcześniej po wcześniejszym ich włączeniu w VLC na innym odtwarzaczu też padają dokładnie w tym samym momencie.

Pobrałem teraz MPC będę w nim odpalał wszystko tylko nie jestem pewny czy to coś da. Czy może być to jakiś problem sprzętowy? Te same filmy odpalane w VLC na innym laptopie działają poprawnie i nic się z nimi nie dzieje.

0
  • #4 03 Mar 2016 21:08
    luko00
    Poziom 6  

Sprawdzone na drugim playerze... dzieje się dokładnie to samo.... film się zacina i zawiesza cały komputer. Ciekawi mnie czy format systemu pomoże czy jest to jakaś kwestia hardwerowa....

0
  • #6 08 Mar 2016 12:08
    luko00
    Poziom 6  

Szczerze w to wątpię. Miałem ostatnio mały problem z USB (tak jak by w środku coś się ułamało) tak że aż zaiskrzyło. Wg moich obserwacji problem z zacinaniem występuje tylko jeżeli podłączę laptopa do telewizora i co ciekawe za pomocą kabla HDMI. Nie wiem czy to wszystko ma jakieś powiązanie ze sobą ale jeżeli poszło jakieś przepięcie to chyba może mieć (?).

0
  • #7 08 Mar 2016 12:16
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pokaż SMART dysku.

0
  • #9 09 Mar 2016 17:16
    linuks
    Spec od komputerów

I wszystko jasne. Dysk uszkodzony. Do wymiany. Nic mu już nie pomoże. Kopiuj co się da jeszcze skopiować.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #10 09 Mar 2016 17:25
    mati211p

Przy takim stanie dysku, takie zachowanie jakie opisujesz jest jak najbardziej prawdopodobne. Jeśli nie chcesz wszystkiego na nowo instalować to kup nowy dysk o pojemności minimum takiej jak stary i wykonaj kopię posektorową na nowy. System powinien się uruchomić z nowego dysku i działać już prawidłowo. Dysk trwale uszkodzony. Na upartego można próbować przywrócić mu sprawność wystarczającą do trzymania na nim mało ważnych danych (takich, na których utratę w razie co możesz sobie pozwolić). Na inny cel się nie nadaje.

0
  • #11 09 Mar 2016 17:27
    luko00
    Poziom 6  

jesteście w stanie doradzić jakiś dysk w okolicach 1TB w rozsądnej cenie? Nie za bardzo wiem co w tej kwestii wybrać.

Dodano po 1 [minuty]:

mati211p napisał:
    Przy takim stanie dysku, takie zachowanie jakie opisujesz jest jak najbardziej prawdopodobne. Jeśli nie chcesz wszystkiego na nowo instalować to kup nowy dysk o pojemności minimum takiej jak stary i wykonaj kopię posektorową na nowy. System powinien się uruchomić z nowego dysku i działać już prawidłowo. Dysk trwale uszkodzony. Na upartego można próbować przywrócić mu sprawność wystarczającą do trzymania na nim mało ważnych danych (takich, na których utratę w razie co możesz sobie pozwolić). Na inny cel się nie nadaje.

Tyle że to laptop. Tutaj też się da coś takiego wykonać? Na stacjonarce to był bym w stanie to zrobić ale na laptopie to nie za bardzo wiem jak.

0
  • Pomocny post
    #12 09 Mar 2016 17:33
    mati211p

Osobiście polecam dyski WD, ale to już własne preferencje (łatwiejsza analiza SMART, wydaje mi się że trwalsze, choć dyski nieco droższe niż Samsungi, różnica nawet do 70zł za tą samą pojemność). Możesz kupić WD Black 750GB na SATAIII, cena około 300zł.

luko00 napisał:
    Tyle że to laptop. Tutaj też się da coś takiego wykonać? Na stacjonarce to był bym w stanie to zrobić ale na laptopie to nie za bardzo wiem jak.

Ostatnio spod Parted Magic uruchomiłem z pendriva DMDE dla linuxa i wykonałem kopię dysku oraz wgrałem kopię na nowy dysk bez problemu.
    Rozwiązanie 1.
    Można kopiować przez dobrą kieszeń (nowy dysk podłączony przez USB, stary wewnątrz).
    Rozwiązanie 2.
    Tak jak w moim przypadku:
    - Pożyczyć od znajomego dysk zewnętrzny na USB o pojemności np. 1TB z wolnym minimum 500GB.
    - Wykonać na niego kopię do pliku.
    - Zamontować nowy dysk i uruchomić PM z nośnika bootowalnego (CD/pendrive)
    - Wgrać obraz na dysk nowy (Źródło to plik obrazu a docelowy to nowy dysk)
    - Skasować plik obrazu z pożyczonego dysku i gotowe.
    Rozwiązanie bardziej czasochłonne (2x kopia po USB - czas wykonywania wszystkich operacji około 12 godzin, chyba, że masz USB 3.0), ale lepsze pod tym względem, że adapter może inaczej czytać dysk niż jakby był podłączony bezpośrednio.
    Rozwiązanie 3.
    Podłączyć dysk pod komputer stacjonarny i wykonać kopię posektorową na nowy dysk (tu czas kopiowania o wiele krótszy niż w opcji 2).

0
  • #14 09 Mar 2016 18:00
    mati211p

Pierwszą kwestią jest to, że napisane WD/Seagate (niby w aukcji piszą WD to skąd wzięła się tam wzmianka o dyskach Seagate, losowo wybierane za tą samą cenę, czy kopiowane z innej aukcji?). Druga to stan nowy (a pod spodem, że z demontażu). Dyski kupowane ze znanego portalu aukcyjnego potrafią mieć wyzerowany SMART i być uszkodzone. Powiedział bym, że to jak kupowanie kota w worku. Polecam kupować sprawdzone, nowe produkty. Cena na aukcji 189zł (nowego około 300zł WD10JPVX) mówi być może sama za siebie. Jeśli chcesz kupować, to twoje pieniądze, nie zabraniam, lecz przestrzegam, że wiele osób ma problemy z "nowymi" tak kupionymi dyskami. Nie mówię, że wszyscy, ale część, być może przez to, że część sprzedawców na tym portalu nie pisze prawdy o sprzedawanym towarze, tylko chce go sprzedać. Poza tym dysk to delikatne urządzenie, niewłaściwy transport może go uszkodzić.

0
  • #16 09 Mar 2016 18:21
    mati211p

Najtaniej będą kosztować 500GB (ale tu kwestia, czy nowy dysk będzie miał wystarczającą liczbę sektorów celem wykonania kopii). Najtańsze będą Seagate/Samsung (1TB w okolicy 220zł, 500GB około 190zł). WD Black 750GB za 275zł. Nie wiem jak będzie z trwałością tych dysków Samsunga, bo często trafiam problemy, gdzie w nich spada wydajność i zaczynają łapać błędy zapisu, odczytu, innymi słowy siada mechanika dysku. Może ktoś używa i wyrazi swoją opinię.

0