Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła Metabo wybija bezpieczniki

03 Mar 2016 12:29 1101 6
 • Poziom 9  
  Posiadam piłę metabo ok 1200W. Prąd ok 5-6A. Niestety prąd rozruchowy jest tak duży że zawsze wybija mi bezpiecznik 10A. Niestety nie mogę wymienić bezpieczników i szukam jakiegoś rozwiązania żeby jej używać - ograniczając prąd rozruchowy. Myślałem żeby np podłączyć ją przez 200 metrów przedłużacza - wtedy opór powinien być większy i ograniczy to jakoś natężenie rozruchu. Proszę o jakieś propozycje
 • Poziom 9  
  A jakieś urządzenie które podłącza się bezpośrednio do gniazdka za pomocą "normalnego wtyku"? Bo stykanie kabelków przy 230V to dla mnie zbyt niebezpieczna sprawa
 • Poziom 21  
  Sa tacy co mie boja sie bawic kabelkami
  wystarczy zamówienie u elektryka na montaz modułu np. chinczyk za 12 zł i ktos ci to zamontuje w maszynie
 • Poziom 9  
  Puściłem piłe przez 3 przedłużacze i już bardzo rzadko wybija te bezpieczniki. Czy większa ilość przedłużaczy pomoże? I co dają te przedłużacze (większy opór)?
 • Poziom 1  
 • Poziom 17  
  Witam,

  Miękki start to jednak najlepsze rozwiązanie, jak już Koledzy wspomnieli. Więcej przedłużacza nie jest rozwiązaniem, bo jak zaczną więcej iskrzyć przy starcie szczotki to będzie to samo :D.

  Populary portal aukcyjny - fraza do wyszukania "miękki start". Mały, tani moduł, do montażu wewnątrz urządzenia, ważne że za włącznikiem (tj. pomiędzy włącznikiem a silnikiem), inaczej nie spełnia roli. Daje wolny start silnika bez szarpania, oszczędza szczotki. Kupić, założyć (zlecić założenie), dobrze zaizolować przewody, cieszyć się pracą.