Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

b/d - Sterowanie przekaźnikami bistabilnymi za pomocą alarmu

03 Mar 2016 13:12 1770 3
  • Poziom 14  
    Witam mam znajomego który posiada w swojej instalacji 32 obwody załączające światło oraz inne urządzenia. Wszystkie przekaźnik są tupu bistabilnego montowane w skrzynce na listwie z wejściami SET, RESET i zmiana stanu na impuls z wyłącznika. Niedawno dokupił alarm który posiada 36 wyjść do wykorzystania. Problem jest jak pożenić jedno z drugim jemu zależy by sterować bezpośrednio wyjście załączone/wyłączone -> obwód załączony/wyłączony. Ma na to jakąś gotową aplikację dostarczoną przez producenta alarmu. Myślałem o wykonaniu układu na jakimś Atmelku + expanderach I/O który będzie monitorował wyjście z tego alarmu i przy zmianie 0->1 będzie generował impuls powiedzmy 100 ms na wejście SET przekaźnika, przy zmianie z 1->0 100 ms impuls na wejście RESET.

Moje pytanie jest takie czy da się prościej, a może jest jakiś gotowiec żeby nie bawić się w elektronika tylko kupić i podłączyć?
    Dodam że inwertery nie wchodzą w grę bo załączenie SET / reset blokuje zmianę
    z wyłącznika.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

Robert
  • OptexOptex
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Podaj więcej danych...
    Modele tych "przekaźników" oraz typ/model centrali alarmowej...
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    Przekaźnik PBM-02/24V (Zamel)
    Centrala Jablotron JA-106KR
    Moduł wyjść JA-118N
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Sorki, nie znam Jablotronu, i nie będę (jak niektórzy na tym forum) udawał mądrzejszego niż jestem...Samo sterowanie Zamelem jest banalne, jednak jeśli chodzi o alarm, to radziłbym zmienić z działu w którym piszesz na Zabezpieczenia Stacjonarne - Systemy Alarmowe.
    W tytule napisz " Jablotron JA-106KR z modułem wyjść JA-118N - sterowanie oświetleniem "
    Myślę, że tam uzyskasz szybciej odpowiedzi na Twoje pytania...